Szukaj

Akupresura dla każdego - zdrowie przez dotyk

Podziel się
Komentarze0

W księgarniach znajduje się już nowe, poprawione wydanie książki Jadwigi Górnickiej - Zdrowie przez dotyk. Znana polska lekarka wprowadza w tajniki akupresury stóp i japońskiego masażu shiatsu. To wspaniały podręcznik zarówno dla osób zajmujących się masażem leczniczym, jak i dopiero zainteresowanych tematem.Zdrowie przez dotyk to już niemal kultowa pozycja popularnej lekarki - naturalistki Jadwigi Górnickiej, autorki takich bestsellerów jak Apteka natury. Nakładem wydawnictwa AWM Jerzy Mostowski ukazało się właśnie nowe, poprawione wydanie tej książki. Zdrowie przez dotyk zyskało nową szatę graficzną, nowe, bardziej dokładne rysunki i nową redakcję.

To prawdziwe kompendium wiedzy na temat masażu zdrowotnego. Książka zawiera dokładne opisy sposobu masowania oraz instruktażowe rysunki punktów nacisku.
Czytelnik znajdzie w niej informacje, jak samodzielenie wykonać masaż w przypadku najróżniejszych schorzeń, a także jak udzielić pierwszej pomocy, wykorzystując techniki masażu. Autorka podaje szczegółowo, które punkty należy masować, aby poprawić pracę i ukrwienie wielu chorych organów, np. wątroby czy nerek. Dołączone do każdego opisu ilustracje precyzyjnie pokazują punkty, które należy masować. Dodatkowo książka zawiera mapę stref refleksyjnych na stopach.

Ponadto w książce omówiony został masaż shiatsu - japońska odmiana akupresury. Polega on na wywieraniu ucisku na punkty ciała  w przebiegu linii kanałów energetycznych-meridianów. Usuwa to przeszkody w krążeniu energii życiowej. Dzięki shiatsu łatwo usunąć bóle barków, ramion, kręgosłupa, niedrożność nosa i inne przykre, w tym chroniczne, dolegliwości. Na instruktażowych rysunkach przedstawiono także, jak w prosty sposób, uciskając lub masując odpowiednie punkty, można udzielić szybkiej i skutecznej pomocy w nagłych przypadkach - omdleniach, zwichnięciach czy krwotokach.
Zdrowie przez dotyk zawiera także opis innych form masażu, jak masaże punktowe nerwów i masaże wibracyjne.

Książka pojawiła się w księgarniach nakładem wydawnictwa AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski.


Format: 145 x 210 mm
Objętość: 168 str.
Okładka: miękka
Redakcja: Monika Marczyk
cena: 20 zł
patroni medialni: merlin.pl, polki.pl, senior.pl

więcej informacji: www.awm.waw.pl

kontakt dla prasy

lena bogołębska
leniva.studio
tel. +48 790 020 083
lena@lenivastudio.com
www.lenivastudio.com

Komentarze do: Akupresura dla każdego - zdrowie przez dotyk

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz