Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaka



Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 6:54 pm    Temat postu: Plamienie przed 7 dniową przerwą, czy to normalne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie panie które przyjmują Yasminelle.

Od maja tego roku przyjmuję yasminelle, gdyż źle się czułam zażywając Yasminy. Nie robiłam żadnej przerwy przy zmianie leku.Nic mi lekarz nie podpowiedział że powinnam.

Zostało mi jeszcze do przyjęcia 2 tabletki z opakowania a tu nagle dziś rano zauważyłam niewielkie plamienie-co mam robić, gdyż miesiączka z odstawienia powinna wystąpić za tydzień jak zwykle po 4 dniach po skończeniu blistra?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spokojnie, przy tabletkach czasami takie krwawienia mogą się zdarzyć. zwłaszcza, że jak rozumiem to jest pierwszy blister yasminelle, si?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaka



Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 11:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, niestety to nie jest 1 blister yasminelly tylko kolejny. Od maja do lipca czyli 3. Już się uspokoiłam, bo jestem w trakcie miesiączki, a byłam zaniepokojona że coś jest nie tak.
Pa pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zioom



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 10:31 pm    Temat postu: Yasminelle a problemy z sercem. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam pewne pytanie do fachowców. W związku z tym, że przy ostatnich stosunkach płciowych dosyć często pękają nam prezerwatywy (a robimy to dośc eksremalnie, że tak powiem) i już drugi raz zdarzyło się, że moja dziewczyna musiała brać tabletki "p" (postinor, escapelle) za które musiałem płacić. Chciałem namówić moją dziewczynę do antykoncepcji hormonalnej. Konkretniej do "yasminelle" Niestety problem jest takiej natury, że moja dziewczyna pa problemy z sercem (konkretniej: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej, prawy platek sercowy delikatnie odchylony i nieszczelną komorę między przedsionkwą) boimy się spróbować, bo podobno leki tego typu zagęszczają krew i zastanawiamy się czy takie hormony jakoś strasznie źle wpłyną na jej sercę. Jest jakieś ryzyko? Ogólnie moja dziewczyna czuje się zdrowa jak ryba raz na 2 tyg może czuje się jakoś słabiej po wysiłku albo większym stresie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 12:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę, ze dziewczyna powinna się spytać swojego lekarza i wtedy podjąć dezycje Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pchełka



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zielona Góra
PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi się pogorszyła Sad myslałam ze to tylko na poczatku,ale jestem w trakcie 2 opakowania i nie jest wcale lepiej...dlatego przy wizycie u ginekologa zamierzam sie o spytać, czy to możliwe, ze dzieje sie tak przez ktorys ze składnikow Yasminelle. Raczej nei ma innej mozliwosci skoro zaczelo sie tak dziac rowno z rozpoczeciem pierwszego opakowania. Czy ktoś ma podobny problem?
Poza tym jestem bardzo nerwowa od tego samego czasu, co problemy z cerą. Wszystko denerwuje mnie z potrojoną siła... ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinny być skuteczne po pierwszym dniu, ja też je biorę.
Pamiętam, że jak zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną, to najpierw wzięłam całe opakowanie, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok. Może to głupie, ale wolałam być pewna w 100%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lavia2007



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 1:58 am    Temat postu: Yasminelle - Pytania -Zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !
Stosowałam tabletki Yasminelle przez rok i teraz zrobiłam sobie przerwę na miesiąc....Mam pytanie: Czy moge teraz normalnie zacząć stosowac je z powrotem od 1szego dnia cyklu tak jak wtedy za pierwszym razem ?? Czy po tej miesiecznej przerwie jest wieksze prawdopobienstwo zajscia w ciąże?? Prosze o rozwianie moich wątpliwości....
Pozdrawiam Smile





Zmieniłam temat na bardziej ogólny. Pytania dotyczące Yasminelle proszę zadawać TYLKO tutaj. / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 2:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to przerwa powinna trwać co najmniej 3 miesiące i dopiero wtedy można rozpocząć wraz z pierwszym dniem cyklu kolejne opakowanie.

A prawdopodobieństwo jest takie samo...Jak przyjmiesz pierwszą tabletkę pierwszego dnia cyklu, jesteś zabezpieczona od pierwszego dnia tego cyklu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trans



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 1:34 am    Temat postu: Yasminelle - Pytania - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to jest lek Yasminelle i w jakim celu się go stosuje?
Yasminelle, 0,02 mg + 3 mg, tabletki powlekane
Ethinylestradiolum + Drospirenonum
Yasminelle jest tabletką antykoncepcyjną i jest stosowana w celu zapobiegania ciąży.
Każda tabletka zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, a mianowicie drospirenonu i etynyloestradiolu.
Tabletki antykoncepcyjne zawierające dwa hormony, zwane są tabletkami "złożonymi".

Jak stosować lek Yasminelle?

Należy przyjmować jedną tabletkę Yasminelle codziennie, w razie potrzeby z niewielką ilością wody. Można przyjmować tabletki z pokarmem, lub bez, ale należy przyjmować je codziennie, mniej więcej o tej samej porze.
Blister zawiera 21 tabletek. Obok każdej tabletki wydrukowany jest dzień tygodnia, w którym powinna być przyjęta. Jeżeli, na przykład, zaczyna się we środę, należy wziąć tabletkę z napisem "Śr" obok niej. Należy przesuwać się zgodnie z kierunkiem strzałki na blistrze, aż wszystkie 21 tabletek zostanie przyjętych.
Następnie, nie należy przyjmować tabletek przez 7 dni. Podczas tej 7-dniowej przerwy (zwanej też tygodniem przerwy) powinno rozpocząć się krwawienie. To tak zwane "krwawienie z odstawienia" zwykle rozpoczyna się w 2. lub 3. dniu tygodnia przerwy.
W 8. dniu po ostatniej tabletce Yasminelle (to znaczy po 7-dniowej przerwie), należy rozpocząć kolejny blister, nawet jeżeli krwawienie nie ustało. Oznacza to, że należy rozpocząć kolejny blister w tym samym dniu tygodnia i, że krwawienie z odstawienia powinno występować w tych samych dniach co miesiąc.
Jeżeli pacjentka stosuje Yasminelle w powyższy sposób, jest chroniona przed ciążą także w ciągu 7 dni, w których nie przyjmuje tabletek.

Co należy zrobić jeśli wystąpią wymioty lub ciężka biegunka?

Jeżeli wymioty wystąpiły w ciągu 3-4 godzin po przyjęciu tabletki lub wystąpiła ciężka biegunka, istnieje ryzyko, że substancje czynne z tabletki nie zostały całkowicie wchłonięte do organizmu. Sytuacja jest podobna do zapomnienia tabletki. Po wymiotach lub biegunce trzeba możliwie szybko przyjąć jeszcze jedną tabletkę z rezerwowego blistra. Jeżeli to możliwe, należy przyjąć ją w ciągu 12 godzin po normalnym czasie przyjmowania tabletki. Jeżeli nie jest to możliwe, lub upłynęło 12 godzin, należy postępować według porady podanej w rozdziale "Pominięcie zażycia Yasminelle".

Źródło: www.yasminelle.pl

Moje Pytania:

Po 1 tabletce teoretycznie kobieta jest już chroniona, a jak jest w praktyce?

Czy po 1 tabletce można już "skończyć w środku"?

Proszę podpiąć ten temat i zastosować go do zadawania pytań na temat Yasminelle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 5 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group