Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że tak, gdyż on ma za zadanie oczyszczać pochwę.

Dolegliwosci menstruacyjne jak najbardziej mogą wystepować, aczkolwiek zwykle z mniejszym nasileniem niż bez stosowania antykoncepcji hormonalnej.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
twist_dance



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, jestem tutaj nowa i chciałabym poradzić się w niektórych sprawach.

Otóż mam problemy żołądkowe (ale nigdy wymioty), polegają one na tym że wykryto mi nadżerkę w przełyku lub że czasami jedząc niezbyt zdrowo mam rozwolnienie, itd.


Biorę tabletki już od dłuższego czasu, jednak w ostatnim tygodniu zaobserwowałam, że częściej chodzę do toalety.. Czasami zdarzało się jakieś 2 h po zażyciu tabletki, ale nie były to ciężkie biegunki, bardziej luźne stolce lub rozwolnienia i zazwyczaj po raz kolejny do toalety szłam po terminie, czyli gdy minęły już 4h od zażycia i też to zazwyczaj był jakiś luźny stolec, na tym się kończyło. Biorę tabletki o 11, czasami specjalnie przesuwałam czas o kilka godzin (nigdy ponad 12h) żeby nie brać tabletki w czasie latania do toalety, w poniedziałek zażywam ostatnią tabletkę z opakowania i zacząłby mi się tydzień przerwy i teraz tak..

1. Czy mogę spokojnie kochać się z chłopakiem bez strachu, że działanie tabletek się osłabiło i mogę zajść w ciąże? Czy lepiej stosować dodatkowo prezerwatywy?

2. Słyszałam, że bolący jajnik to może być to odblokowana owulacja, a przyznam, że bywało u mnie że jajnik trochę pobolał (nawet jak tabletki brałam prawidłowo) i ponad tydzień temu miałam ostry promieniujący ból z prawego jajnika który trwał z 20 minut i przestał.. czy może to być odblokowana owulacja czy po prostu kłopoty z jajnikiem (tak, wybiore się do ginekologa) ? Czy może to było coś od żołądka?


3. Czy rozwolnienia/luźny stolec ma naprawdę jakiś wpływ na wchłonięcie się tabletki? Bo znajdzie się w internecie wypowiedzi, że takie coś krótko po zażyciu tabletki może sprawić, że się nie wchłonęło i już zgupiałam po prostu..


Dodam, że mam małą nadżerkę szyjki macicy i może to ona jest przyczyną ewentualnego bólu jajników?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Strona 32 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group