Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No widzisz, akurat Twój organizm się zsynchronizował z tabletkami. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia031089



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 7:55 pm    Temat postu: Yasminelle a solarium Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.. Smile
mam małe pytanko... czy podczas brania yasminelle mogę korzystać z solarium Question Exclamation


Ostatnio zmieniony przez kasia031089 dnia Wto Sty 15, 2008 10:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ogólnie to solarium nie jest wskazane przy braniu tabsów anty ze względu na mogące się pojawiać przebarwienia. ale wydaje mi się, że po pierwsze to jest sprawa indywidualna i po prostu trzeba poobserwować swoją reakcje a po drugie yasminelle ma tak malo hormonów, że wg mnie nie powinno być przeciwwskazań. w końcu to nie to co diane 35 Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia031089



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jeśli bym poszła w tej 7 dniowej przerwie to mogło by to mieć jakieś znaczenie. Smile mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień...
a jeśli te przebarwienia wystąpią to czy długo się utrzymują?? Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kasia, 7miodniowa przerwa raczej nie ma tutaj wpływu Wink a co do przebarwień, to pewnie da sie je rozjaśnić później, ale mogą się pojawiać ponownie po opalaniu. tylko, że zobacz - wiele kobiet stosujących tabletki chodzi na solarium i nie ma żadnych dolegliwości, więc to chyba zależy głównie od indywidualnej reakcji organizmu.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia031089



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje ci bardzo:) bardzo mi pomogłaśSmile Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agr6



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 10:34 pm    Temat postu: jasminelle a ból głowy oraz pyt. o zmianę godz. tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie mam pytanie i problem otóż w sierpniu 07 zaczęłam brac nowynette do teraz., pani gin. zmieniła mi na jasminelle powiedziała ze sa bardziej nowoczesne i mają mniejszą dawkę hormonów, po novynette miałam jakby cały czas gorszy nastrój, czułam sie podenerwowana jak podczas okresu, spadek libido,suchośc pochwy,bolące piersi. Powiedziała aby wziąsc pierwsza tabl.jasminelle w dniu krwawienia ( były więc 3 dni przerwy po starych tabletkach) zrobiłam jak mówiła, dziś wzięłam drugą tabletke i strasznie boli mnie głowa :/taka migrena jakby - wzięłam o 16.00. I teraz pytanie czy może to dlatego że jest jakby większa ilośc hormonów - bo gdybym nie wzieła nowych tabl to jeszce tamte "są w moim organizmie", i po jakim czasie te objawy mogą minąc, czy tak już cały czas będzie - wiem nikt nie jest wyrocznią mojego organizmu Razz chodzi tylko o to czy może ktoś był w podobnej syt. że np. podczas pierwszych kilku dni miał bóle głowy, i ustąpiły, czy mam się nastawiac że razcej nie nastąpią. Pomyślałam sobie również że może poprostu zmienic godz. z 16 na np. 20 - 21 bo jest to pora wieczorna i wtedy jakby prześpie efekt uboczny, tylko czy tak można w trakcie blistra bez konsekwensji?? w sumie to nie jest różnica całego dnia tylko 4-5 godz. Jutro byłaby to moja 3 tabl , czy może codziennie brac jedną godzinę później aby stopniowo przestawic? Czy musze czekac az do końca blistra? czy te 4-5 godz. z dnia na dzien byłoby to bardzo niewskazane - w sumie pisze ze jak sie zapomni i wezmie tabl. do 12 godz. to wszystko jest ok, ale tu chodzi o zmiane, i juz nie wiem czy moge zmienic. Z góry dziękuje za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 10:45 pm    Temat postu: Re: jasminelle a ból głowy oraz pyt. o zmianę godz. tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agr6 napisał:
I teraz pytanie czy może to dlatego że jest jakby większa ilośc hormonów - bo gdybym nie wzieła nowych tabl to jeszce tamte "są w moim organizmie"

ból głowy nie musi koniecznie wynikać z tabletek a powyższa teoria raczej nie jest słuszna, bo czasami się w ogóle przerwy nie robi i nie ma takich problemów. może to pogoda? ew. reakcja na nowy progestagen (bo tabletki różnią się nie tylko ilością ale i składem). jak ból nie przejdzie to zwróciłabym się do lekarza i może szukała dalej innych tabletek.

a zmienić godzinę przyjmowania możesz z dnia na dzień jeżeli nie będzie to za duży odstęp czasowy - czyli te 4-5 godzin spokojnie. sukcesywne zmienianie godziny też ok. to już zależy od Ciebie. na pewno nic się nie stanie, jak zmienisz z dnia na dzień Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agr6



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK, dzięki za pomoc, no ale niestety dalej kręci się w głowie...miałam wrażenie w tyg. jakby troszke lepiej, ale jednak nie:/ najgorsze że sesja,a ciężko się uczyc,a wcześniej nigdy aż takich migren to nie miałam,i juz nie wiem czy teraz iśc do lekarza jak się uda czy jeszcze trochę poczekac i miec nadzieję, że się zmieni. Do tego jeszce jestem ciągle senna, a w nocy zasnąc nie mogę długo.Może przy wyborze dla mnie tabl. znaczenie miałoby to, iż wcześniej miałam nieregularne okresy, i od czasu do czasu mocny ból brzucha, że na pogotowiu raz też byłam?? Może któraś z was wcześniej miała podobne objawy i specjalnie do tego dobrane tabl.?Powiedziałam o tym 1-ej gin. to zaproponowała mi Novynette( ale nie była zbyt kompetentna bo ona się mnie pytała jakie chce te tabl, a to ona w końcu jest lekarzem), tej 2-ej, co zaproponowała zmianę na jasminelle już z pośpiechu zapomniałam o tym powiedziec. Pojawia się też wątpliwośc - skoro te co są teraz z małą ilością hormonów źle wpływają na organizm, to te z duża ilością miałyby już dobry wpływ?? od czego to w końcu zależy...Powiedziałam tej obecnej gin. też że nie miałam robionych żadnych badań wcześniej, ona powiedziała że bad. krwi na niewiele się zdadzą,bo tam nie ma określonych hormonów czy jakoś tak...a wydaje się w sumie bardziej kompetenta...i już nie wiem co robic, sorry że się tak rozpisałam...ale jakoś nie dałam rady tego krócej ując...
A i zapomniałam jeszcze dodac, że dzisiaj zjadłam 9 tabl...ewentualnie do jakiego czasu może byc poprawa....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Silje_



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 3:30 pm    Temat postu: Yasminelle a test ciążowy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wstępie witam wszystkich.
Czy przy przepisowym stosowaniu tabletek Yasminelle i mało prawdopodobnym ale nie niemożlwym zajsciu w ciążę jakikolwiek test ciazowy jest w stanie potwierdzic podejrzenia?
Czy zmiana klimatu i ciezka praca fizyczna mogly oslabic na tyle dzialanie tabletek ze ciaza jest mozliwa? (tabletki brane przepisowo)
Z góry dzięki,pozdrawiam.
S.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 3 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group