Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie jeszcze np coś takiego, po jakim czasie można spokojnie stwierdzić, że tabletka została już wchłonięta?

I interesuje mnie jeszcze taka rzecz, nigdy nie miałam wymiotów podczas stosowania ani baaardzo ostrej biegunki, a przynajmniej tak mi się wydaje, no bo właśnie.. co tutaj można nazwać ostrą biegunką? Owszem, miałam, tak mi się wydaje, rozwolnienia, zdażyło mi się w ciągu dnia iść parę razy do toalety, ale raczej nie było sytuacji dodatkowego odwodnienia. Jednak jezeli takie cos się zdarzy to czy ogólna ochrona tabletek jest zachowana i po prostu należy dodatkowo zabezpieczać się przez tydzień? Dziękuje za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki wchłaniaja sie ok 4h, co zostało sprawdzone w trakcie badan nad lekiem przed wprowadzeniem go do obrotu.

Co do biegunek:

Biegunka ostra to stan w ktorym zwiekszenie czestosci wyproznien lub ilosci stolca wraz ze zmiana jego konsystencji na płpłynna lub płynną trwa do 14 dni (nieprzerwanie).

Biegunka przewlekła to taka kóra trwa powyzej 14 dni.

Nienalezy mylic biegunek:

a) z nietrzymaniem stolca którego wynikiem jest zaburzenie kontroli nad zwieraczem odbytu
b) ze zwiekszeniem częstosci oddawania małych ilosci stolca któremu towarzyszy ciagłe uczucie potrzeby wypróznienia,
c) z "biegunką" z przepełnienia - w wyniku zaparcia, przez zalegajace masy kałowe przecieka stolec o płynnej konsystencji.

Jesli nie potrafisz po tym opisie rozróznic, czy mialas biegunke czy zwiekszenie czestosci wyproznien a dopiero co zazylas tabletke, zawszelepiej sie dodatkowoo zabezpieczyc, niz pozniej lamentowac Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 8:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje.

Wychodzi na to, że to nie była ostra biegunka, bo nie trwała 14 dni. Bardziej chyba luźny stolec lub biegunka z przepełniana.

Natomiast ciekawi mnie czy założmy jeżeli hipotetycznie przez ostrzejsze wypróżnenia co jakiś czas kilka tabletek nie wchłonęłoby się, to czy ochrona jest nadal zachowana (być może mniejsza) jeżeli dalej łykamy tabletki? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli takie zdarzenie ma miejsce przed przyjeciem tabletki lub 4h po, to nie ma sie czym martwić. Natomiast jesli po ok 30 minutach odprzyjęcia, może istniec ryzyko ze tabletka została usunieta z przewodu pokarmowego. I nie mówie tu o luźniejszym stolcu, tylko np własnie o incydencie przy zatruciu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A uzyskałabym informację czy w momentach kiedy teoretycznie kilka tabletek, ale nie jednym ciągiem tylko co kilka dni nie zostaje wchłonięta to czy ochrona kompletne się zatraca tak jak bym w ogóle nie przyjmowała tabletek czy po prostu może być zachwiana i należy się dodatkowo zabezpieczać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 12:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może być zachwiana ale nie musi. Tu nie można jednoznacznie stwierdzic, bo nit nie siedzi w Twoich jelitachi nie monitoruje czy tabletka zostaje wydalona czy sie wchłania...

Dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi, ale moze niebyc potrzebne. 50:50 Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 7:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile To mam nadzieje, że okres jeszcze przyjdzie Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostałam jak na razie brązowego plamienia, po okresie ani widu ani słychu, a za 3 dni muszę rozpocząć nowe opakowanie... Pobolewa mnie czasami podbrzusze, czasem jajnik, ale to wszystko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 1:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowe opakowanie rozpocznij bez wzgledu na to czy krwaiwenie sie skończy czy nie.

Plamienie może być początkiem krwawienia z odstawienia.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emilly20



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Zaobserwowałam u siebie występowanie śluzu (mimo tego, że biorę tabletki antykoncepcyjne), ma on konsystencje zaschniętej pasty lub jest po prostu mokry. Czy podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej może występować jakikolwiek śluz z pochwy?
Następne pytanie, czy podczas stosowania tabletek mogą występować dolegliwość menstruacyjne? Zawsze w tyg przerwy pobolewa mnie podbrzusze lub jajnik, a potem przychodzi okres.. Martwię się czy tabletki aby na pewno dobrze chronią patrząc na występowanie śluzu i dolegliwości. Dodam też, że pobolewa mnie raz jeden, a raz drugi jajnik. Oczywiście wizyte już mam umówioną, ale muszę czekać do następnego tygodnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Następny
Strona 31 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group