Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wstrząśnienie mózgu, prosze pomóżcie...

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia_org



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po wstrzasnieniu mozgu najwazniejsze sa 72 godziny. Jesli obudziz sie wtedy bez problemu i nic sie nie wydarzy - masz szczescie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iska901027@buziaczek.pl



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ojejku ja nie pamiętam co się wtedy działo jak się uderzyłam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qwerty11111



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 11:43 am    Temat postu: Uderzenie w tył głowy o cement Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc! Widzę ze na poscie dużo ludzi doświadczonych jest, przymusowo bądź nie. Proszę, jeśli ktoś może mnie doinformować w nast. sprawie...
Spadłem z taboretu z wys 1 m do tyłu i uderzyłem się w głowę. przez chwile nie mogłem się zorientować co przez ostatnie 10 min sie wydarzyło. Byłem blady i wystraszony jak nigdy. Może dlatego ze w sobotni wiecz. wypiłem chwile wczesniej piwo...
Po wykompaniu się doszedłem do siebie i wszystko przypomnialem sobie. Miałem guza i nic wiecej, bolala mnie głowa. Mineły 2 dni od upadku - głowa nie bolala tylko dośc mocny ból szyji, jakby wezłów chłonnych. Po położeniu się nie mogę sprawnie i szybko podnieśc głowy i wstać. Nawet przy przełykaniu śliny także czuję w tym samym miejscu, jednak słabiej niż przy ruszaniu głową. Zastanawiam się czy to poprostu cos sobie naciągnąłem czy może jakas inna przyczyna jest. Czy jeśli nie miałem nudności ani stwierdzonych przez lekarza (dnia nastepnego) objawów wstrząśnienia muzgu muszę zrobić jakies badania ? Pozdrawiam i dziekuję za odp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iska901027@buziaczek.pl



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie, ze jezeli lekarz nic nie stwierdzil to wszystko bedzie ok i w jak najszybszym czasie sie unormuje... chociaz mnie nadal boli glowa a lekarze nic nie stwierdzaja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beatryszya



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej;]tez własnie jestem swiezo po wstrzasnieniu..mam swiatłowstret, ciagłe wymioty, zawrtoty i mocne bole glowy..wczoraj wywalili mnie dosłownie ze szpitala bo swierdzili ze symuluje..ale coz takie sa szpitale w małych miastach..... i wywalilam sie przez psa na potylice.. ciekawe czy za takie cos mozna dostac odszkodowanie..?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 4:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
jeśli jesteś ubezpieczona, to za wstrząśnienie mózgu dostaniesz odszkodowanie.
Ps: nie siedź przy kompie długo lub przy TV teraz, nie wolno przemęczać mózgu. Nie powinnaś czytać dużo. Musisz odpoczywać.
Życzę zdrowia, uważaj na siebie.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hannaszady@op.pl



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: uk
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 9:32 pm    Temat postu: Re: Wstrząśnienie mózgu - obawy. prosze o rade. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

leh napisał:
Witam.
4 dni temu upadłem na lód uderzając tylną czescia glowy. tracilem potem przytomnosc i niebradzo to wszystko pamietam. na drugi dzien poszedlem do lekarza a on skierował mnie do szpitala. zrobili mi przeswietlenie i tomograie (bo stwierdzili ze mam nierówne żrenice) napisali ze mam wstrząśnienie mózgu i kazali zostac 1-2 dni na obserwacji czego nie zrobilem i udalem sie do domu. odpoczywalem i spalem, czułem sie coraz lepiej.
dzis rano (jest sobota a uraz był we wtorek) głowa dalej mnie boli (jakos inaczej niz wczoraj) i jest mi niedobrze- są to takie nagle napady ze robi mi sie niedobrze i kręci mi sie w głowie, czego wczesniej nie było. ogulnie czuje sie jakis zamroczony.
bardzo sie martwie bo juz kilka razy mialem urazy glowy z czego jeden tez dosc mocny. prosze o porade co mam robic. zglosic sie do szpitala czy moze do lekarza. a moze to normalne objawy i mam to po prostu przeczekac.

pozdrawiam



idz do lekarza!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja miałem upadek około 20 dni temu i nadal czuje skutki, a mianowicie ból głowy ( narastający od 3 dni ) dziwny światłowstręt, senność i nic mi się nie chce robić . Byłem w szpitalu to zrobili mi tylko prześwietlenie czaszki i badanie krwi i zostałem na 3 dniowej obserwacji po czym mnie wypuszczono . co mam dalej robić ? strasznie się martwie o swoje zdrowie i życie , wkońcu mam tylko 16 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda11199



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 4:49 pm    Temat postu: wstrząśnienie mózgu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć właśnie dzisiaj zostałam bardzo mocno uderzona w głowe i mam objawy podobne do wstrząśnięcia mózgu
nie wiem co mam robić a nie moge w najbliższym czasie iść do lekarza! Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
miskich



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 9:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czsec

pare dni temu uderzylem sie w glowe. Wstawajac uderzylem sie w deske i mialem guza. Zaraz go rozmasowalem troche bolał nie stracilem przytomnosci jeszcze z pare godzin pobolewal ten guz.
Nastepne kilka dni jak tylko dotykałem w miejsce uderzenia to mi troche pobolewal. Cztery dni po zdarzeniu odczuwam pulsujace cieplo glowy od czubka w strone czola. Nie bylem jeszcze u lekarza bo glowa mnie nie boli tylko teczasmi mam te pulsujace ciepl i delikatne mrowienie. przedtem nie mialem zadnich innych objaw teraz jakos mnie zgaga dorwala. Uczucie tego ciepla jest porownywalne z sytulacja kiedy jest sie dluzszy czas na sloncu bez czapkii tedy glowa jest nagzana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group