Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wstrząśnienie mózgu, prosze pomóżcie...

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leh



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 11:44 am    Temat postu: Wstrząśnienie mózgu - obawy. prosze o rade. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
4 dni temu upadłem na lód uderzając tylną czescia glowy. tracilem potem przytomnosc i niebradzo to wszystko pamietam. na drugi dzien poszedlem do lekarza a on skierował mnie do szpitala. zrobili mi przeswietlenie i tomograie (bo stwierdzili ze mam nierówne żrenice) napisali ze mam wstrząśnienie mózgu i kazali zostac 1-2 dni na obserwacji czego nie zrobilem i udalem sie do domu. odpoczywalem i spalem, czułem sie coraz lepiej.
dzis rano (jest sobota a uraz był we wtorek) głowa dalej mnie boli (jakos inaczej niz wczoraj) i jest mi niedobrze- są to takie nagle napady ze robi mi sie niedobrze i kręci mi sie w głowie, czego wczesniej nie było. ogulnie czuje sie jakis zamroczony.
bardzo sie martwie bo juz kilka razy mialem urazy glowy z czego jeden tez dosc mocny. prosze o porade co mam robic. zglosic sie do szpitala czy moze do lekarza. a moze to normalne objawy i mam to po prostu przeczekac.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Twoim miejscu zgłosiłabym się do lekarza.Zawsze lepiej dmuchać na zimne Very Happy Swoja drogą to normalne,że po mocnym uderzeniu głową o taflę lodu jeszcze boli Cię głowa.Mimo wszystko skonsultuj się z lekarzem.Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alutka16



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bydgoszcz
PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc leh! poczytaj sobie posty z mojego temaqtu-podobny do Twojego. mialam prawie poltora roku temu wstrzasnienie mozgu, a glowa nadal boli, stale mam zawroty, nudnosci, bole w miejscu uderzenia(z przodu glowy), z tylu glowy, no i kregi szyjne mnie bola, poczatkowo myslalam ,ze bola od tego ze np.w nocy zle spqlam, czy takich innych, ale z tego co sobie przypominam ten bol towarzyszy mi od poczatku wypadku i teraz zastanawiam sie nad mozliwoscia urazu kregow szyjnych, musze zrobic ich RTG, bo tomografia nic nie wykazala, nie wiadomo co mi jest, zadne tabletki nie pomagaja, nic, glowa boli bez przerwy, coraz czesciej trace rownowage i te inne dolegliwosci mnie mecza, glowa normalnie ruszac nie moge, nic robic, najlepiej stale bym spala, bo wtedy nie bardzo czuje bol... ale Ci co mieli jakies urazy glowy chyba niestety musza pogodzis sie z tymi problemami....;(((( no ale mimo to bede dalej szukac przyczyny, szukac tak dlugo az znajde... pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Oluśka
Gość









PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 9:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!Zajrzałam na to forum i widzę, że nie jestem sama (dotyczy bólu głowy).Moja historia wyglada mniej wiecej tak : Sylwester ubiegłego roku, tańczę sobie na sali w szpilkach i nagle nie wiem czemu potykam się i upadam na posadzkę uderzając się bardzo mocno w głowę...Nie straciłam przytomności, nie miałam żadnych nudności itp. tylko ogromnego guza i ból głowy.Minęły 2 miesiące od wypadku a mnie nagle zaczęła boleć głowa(był to okres zmian ciśnienia i temperatury) i nie był to taki ból jak przy migrenie tylko taki kłujący,pulsujący w miejscu uderzenia.Nie trwa cały czas,czasem daje odetchnąć ale i tak jest denerwujący.Byłam u neurologa i z takich podstawowych oględzin nic nie wynika choc dostałam skierowanie na tomografię więc niedługo się okaze czy to cos powaznego.Strasznie się boję, ale tłumaczę sobie, że gdyby to byłby guz czy cos innego to objawy byłyby inne, prawda?POzdrwaiam
Powrót do góry
alutka16



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bydgoszcz
PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 7:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc. nie martw sie-tomografia napewno nic nie wykarze:) tak jak u wiekszosci, a nawet fajne badanie, tylko najgorsza ta igla w zyle... jak dla mnie oczywiscie,bo nie cierpie tego, a kontrast przeciez musieli mi podac. jak sobie wszystkie posciki przeczytalas, to wiesz co mi dolega, znaczy nikt tego nie wiem, ale naopisalam w czym problem, pojasde dzis na przeswietlenie kregow,zobacze moze to to, ale o tomografie sie nie martw, sadze ze nie powinno Ci nic byc, bo gdyby miala cos wykazac, to nawet neurolog by cos podejrzewal, a skoro on mowi ze jest wszystko ok, to go sluchaj:) chociaz te mowienie lekarzy ze wszystko w porzadku tez jest drazniace,skoro glowa bezustannie boli,wiem cos o tym. pozdrawia 3maj sie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leh



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz. Szyje tez mam w oplakanym stanie :p to juz nie pierwszy moj uraz glowy, a szyja tez ucierpiala juz kilka razy (raz bardzo mocno skaczac walnolm we framuge.. doslownie wbilo mnie w ziemie ...)
w filmie 36 Komnata Shaolin widzialem pocieszajaca rzecza. Jednym z treningow mnichow w shaolin jest walenie glową w wiszace worki z kamieniami, utrzymanie potem rownowagi i zapalenie kadzidle. mysle ze ten trening mamy juz za sobą (ja w po uderzeniu tracilem przytomnosc i sie przewracalem a mimo to dotarl sam o wlasnych silach 6 km piechota do domu Smile
jeszcze raz dzieki za odpowiedz. zapisalem sie na prywatną wizyte do szanowanego neurologa.

Pozdrawiam i uwazajcie na siebie : ]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Tak, pozcytaj sobie posty ALutki i moje. Historie bardzo ciekawe. Radzę leżeć i udać się do neurologa, bo ja teżdobrze się czułam i jeździłam rowerem, a potem cierpiałam ponad rok i nadal czuje skutki:( Ja nie miałam takiego szczśścia i nie trafiłam na lekarzy, którzy zalecali szpital, tomografię....i ostrzegli przed skutkami
I dziwie sie trochę, że zrezygnowałeś z fachowej pomocy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Alutka
Co z Twoim RTG?
A ja nie wierzę lekarzowi, który mówi, że jest ok, gdy głowa boli i boli bezustannie. To niemożliwe i przyczyna musi być. I niech tak nie mówią!!!Ja naczytałam sie tylu książek i artukułów na temat urazów głowy i bółów, że nikt mi nie wmówi, że głowa może miesiącami bez przerwy boleć bez przyczyny lub, że jest to pourazowy ból głowy!!!A przecież te artykuły pisane są przez lekarzym, naukowców!!!
NIE WIERZĘ W TAKIE BAJKI.
Jeśli wyjdą zmiany e RTG, to przepiszą Ci rehabilitacę, zapewne jakieś ćwiczenia izometryczne, prądy interferencyjne, ultradźwięki. Zależy od urazu.
O tym zdecyduje juz lekarz rehabilitacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alutka16



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bydgoszcz
PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 1:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc Iwa. jutro jade na RTG, ciekawam czy tez dowiem sie w koncu od czego tan przerazliwy bol, juz chyba bym wolala zeby okazalo sie ze to te kregi, zebym wiedziala na czym stoje, zebym mogla podjac odpowiednie leczenie i pozbyc sie za jakis czas tej przykrej dolegliwosci.jeszcze na dodatek sie rozchorowalam-gardlo i wezly chlonne, ale jakos zyje, nawet do szkoly dzis poszlam;)jutro zajde do lekarza, od razu przeswietlenie sie zrobi i zobaczymy.. pozdrawiam papa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alutka16



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bydgoszcz
PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 5:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chcecie sie posmiac??to czytajcie co wam teraz napisze-to jest takie przykre ze az smieszne... moja pani doktor nie dala mi skierowania na RTG krego szyjnych,gdyz stwierdzila,ze skoro tomografia glowy nic nie wykazala,to nie musze, a mam przeciez znajoma,ktora niedawno mi opowiedziala ze tez miala wstrzasnienie kiedys, tomografia nic nie wykazala a RTG krego taaak!!!!!!!! przepisala mi jakas masc- od razu w przychodni zgniotlam recepte i ja wyrzucilam. ta lekarka chyba sadzi ze ja udaje, tak drwiacy usmieszek miala...ohhh;(((((((( mowia ze moge sobie prywatnie isc, bo ona nie ma zamiaru na wlasna odpowiedfzialnosc narazac mnie na promieniowanie.... o jesna, ale jestem zdenerwowana i pojde jak zwykle prywatnie, do ortopedy pojde, opowiem mu co i jak z tym kregoslupem , powinien dac skierowanie na przeswietlenie, bo w dodatku to znajomy taty:) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group