Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Urologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 6:40 am    Temat postu: nietrzymanie moczu?!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu zauważyłam,że mam problem z nocnym wstawaniem do toalety,
potrafię 3,4 razy-gdzie potem przez to chodzę niewyspana, czy Wam też coś
takiego się przytrafia? nie wiem czy nie mam jakiś problemów z układem
moczowym?? martwię się.
Embarassed


przeniosłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może masz jakieś problemy z układem moczowym. może to zapalenie pęcherza. wg mnie powinnaś zrobić podstawowe badanie moczu i ew. posiew. jeżeli to nic nie wykaże to np. badanie urodynamiczne. a tak masz tylko w nocy czy przez całą dobę?
póki co możesz łykac tabletki zawierające wyciąg z żurawiny o dużej zawartości proantocyjnaów (np. prouro), ubieraj się ciepło, nie chodź z gołymi nerkami, dużo pij.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MonikaT



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam ostatnio ciągle problemy z pęcherzem... To chyba ta pogoda, w dzień upał, wieczorem zimny wiatr marznę... Jak długo można przyjmować bez obawy takie suplementy z żurawiną... ? Ten prouro ile razy dziennie się przyjmuje i jaki jest jego koszt?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 1:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się ,że nie jest to zwykłe przeziębienie pęcherza ale z całą pewnością poobserwuję się i w konieczności pójdę do lekarza.
Zdarza mi się to w nocy i w dzień również,bywa tak ,że czuję naglące parcie i muszę koniecznie pójść do toalety bo nie wytrzymam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czikita, czasami takie dolegliwości występują również na tle nerwowym, ale to zwykle diagnoza z wykluczenia po zrobieniu odpowiednich badan i właściwych wyników

MonikaT, możesz przyjmować cały czas. organizm się nie uodparnia na preparaty żurawinowe. z tego co wiem, to prouro raz dziennie się stosuje. cena zależy od apteki ok. 15-18zł za 15 kapsulek
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MonikaT



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emilka dziękuję... już drugi dzień łykam te tabletki żurawinowe i już czuję poprawę.. Może tym razem wakacje spędzę nie latajac co chwila do kibelka i płacząc przy oddawaniau moczu... Kupiłam w sumie za 17 zł z kawałkiem, wiec nie jest to drogie... Zwłaszcza, ze kiedyś inny brałam i nie dość ze mniej skuteczny był to jescze trzeba było kilka razy dziennie brac a tutaj tylo raz Smile A może znasz coś ziołowego w celach robienia nasiadowek lub chociaz przemycia okolic cewki po stosunku? wtedy też niestety odczuwam nierzyjemne pieczenie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonikaT, mozesz robić nasiadówki z rumianku lub są gotowe mieszanki ziół jak femonisept, vagolavit, vagosan. tym możesz się podmywać. a używasz jakiegoś płynu do higieny intymnej z kwasem mlekowym? bo takie rzeczy też pomagają. i łykaj ten prouro, bo jak się ma skłonności do zapalen, to dobrze jest coś profilaktycznie brać. wiem z doświadczenia (tyle że w innej dziedzinie odrobinkę ;])
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 5:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dziewczyny spotkałyście się z czymś takim jak pęcherz nadreaktywny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stela



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co to takiego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 5:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pęcherzem nadreaktywnym (OAB, ang. overactive bladder, łac. vesica hyperreflectorica, też:
hyperreflexia detrusoris – nadreaktywność wypieracza) określa się taki stan, w którym
występują poniższe objawy:

* częstomocz – wielokrotne oddawanie niewielkich ilości moczu, spowodowane bolesnymi
parciami, wywołanymi patologicznymi skurczami pęcherza podczas jego wypełniania,

* parcia naglące – nagła, niepohamowana potrzeba oddania moczu, spowodowana nieprawidłowymi
skurczami pęcherza, pojawiającymi się w trakcie jego wypełniania,

* nietrzymanie moczu z parcia – mimowolny, niedający się powstrzymać wyciek moczu,
spowodowany parciami naglącymi,
przy braku innych chorób, które uzasadniałyby te dolegliwości. Objawy występują łącznie lub osobno.
Nadreaktywność pęcherza często wiąże się z zaburzeniami ze strony jelita grubego (np. zaparcia)
i zaburzeniami seksualnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 7 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group