Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Urologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trzebinianka



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 1:15 pm    Temat postu: Częste oddawanie moczu... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem i dlatego postanowiłam zadać pytanie na forum, bo ktoś moze boryka sie z podobna dolegliwoscia z jaka zmagam sie ja i bedzie mogl mi pomoc Sad Moim problemem jest bardzooooo czeste bieganie do toalety, co bardzo utrudnia mi codzienne zycie, najgorsze jest to, ze wydaje mi sie ze bardzo mi sie chce sikac, a gdy znajduja sie juz w odpowiednim do tego miejscu, okazuje sie ze jednak wcale nie było potrzeby sie tam wybierac i tak cały dzien, natomiast w nocy tez biegam kilkanascie razy do toalety ale z oddawaniem moczu nie mam wtedy zadnego problemu..... rano wstaje nie wyspana i tak od kilku juz lat Mad ....byłam u lekarza, pani skierowala mnie na badania...wyniki były swietne, wiec pani doktor rozłozyła rece Sad i gdzie ja mam z tym sie udac ? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magdab9876



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też pare razy miałam podobne objawy jak Ty tylko, że doszło pieczenie/szczypanie cewki moczowej. U lekarza nie byłam ale w aptece kupiłam tabletki Urosept ( są tabletki bez recepty na zakażenia układu moczowego, kosztuja jakies 8 zł.). Mi pomogły w ciągu jednego dnia. Jeżeli te tabletki nic nie dadzą to idż do innego urologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trzebinianka



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim przyapdku nie wystepuje pieczenie ani szczypanie, urosept miałam juz kilkakrotnie i nic, wiec chyba sie skieruje do innego lekarza. Dziekuje za zainteresowanie.

Jeszcze sie zastanawaim czy cos takiego moze wystepowac na tle nerwowym Question


------edited by emilka-----
staraj się nie pisać bezpośrednio dwóch postów pod rząd. korzystaj z opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz ja tez mam taki problem że ciągle odczuwam potrzebę siusiania. Nie zdarza się to w wyjątkowych sytuacjach, tylko zawsze. Jest tak ze specjalnie przed długimi podróżami nie piję dużo,a w trakcie to wcale, a mimo to po jakims czasie odczuwam przeogramy ucisk na pęcherz i że bardzo chce mi się siusiu. Podczas gdy moje koleżanki z biura pija jedną herbatę czy kawę za druga i wychodza dwa razy do toalety to ja piję jedną przez cały dzień a biegam co godzinę. Po stosunku, podczas kąpieli w basenie nasilają się objawy. Być może jest to spowodowane tym że w dzieciństwie chorowałam na przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek i to są jakieś skutki, a może tez być tak ze nasz pęcherz ma mniejszą pojemnośc, lub jest bardziej wrażliwy na kołysanie co wywołuje takie uczucie pełności i potrzeby oddania moczu. To moje wytłumaczenia, jakos z tym żyję, choć przyznaję że jest to dokuczliwe, zwłaszcza podczas podróży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trzebinianka



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 4:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłam juz odpwiedz na swoje pytanie, zmgamy sie z tz pecherzem neurogennym, poczytaj sobie o tym w internecie.
Dzikuje za odpowiedz, wspołczuje i pozdrawiam Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
puszek85



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 12:12 pm    Temat postu: Problemy z pęcherzem ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam 23 lata i problem z sikaniem a przynajmniej tak mi się wydaje !

Sikam średnio co 2 godziny , wieczorem jak kładę się spac to specjalnie się wysikam a jak wstanę rano to też budzi mnie pęcherz oddam mocz , nic nie pije w tym czasie !! i po 2 godzinach znów muszę do ubikacji!! czy to normalne ?? (z kąd wogule tyle tego moczu Surprised) wiem że jest lato ale nie piję wielkich ilości napojów !!

Dodam że mam żylaki 3st powróżka nasiennego jeśli to ma jakieś znaczenie a mój urolog 2xbyłem z tym sikaniem powiedział że to normalne (nie badał mnie tylko konsultacja).

Pamiętam że kiedyś mogłem spać i 12 godzin a teraz po 7-8 muszę wstać się wysikać !!

Czy to mogą być problemy z prostatą ??
jakie były by inne objawy ??

Poradzcie czy panikuję ??


pozdrawiam


-----edited by emilka-------
przeniosłam do innego działu i tematu, bo wydaje mi się, że z żylakami powrózka to nie ma za dużo wspólnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kotka_Psotka
Zbanowany


Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm... normalne...

aaa na te żylaki... to chyba powinno się iść na operacje... czy nie? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trochę często sikasz, ale bez przesady. wychodzi tak częsciej niż 7 razy dziennie? bo częstomocz nocny definiuje się jako budzenie 2 lub więcej razy w ciągu nocy, a Ty się budzisz tylko raz i to nad ranem, więc chyba panikujesz trochę.. zresztą nie wystarcza Cie zapewnienie lekarza, że to normalne?

co do prostaty, to jeśli nie boli Cię przy sikaniu, nie masz małego strumienia, nie boli Cię w okolicach cewki, moszny, podbrzusza, to raczej wątpię. jak chcesz, to zrób badanie moczu.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
puszek85



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 1:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam zrobić takie podstawowe badanie moczu ??
czy gdyby coś z prostatą było nie tak to w wynikach tego badania będzie widać czy tylko np. przy zapaleniu pęcherz itd ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olivierbel



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 8:01 pm    Temat postu: badanie moczu - powod do niepokoju ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie
Mam taki problem z moczem.

Morfologia krwi cala ok, srednie przedzialy normy.
OB - 6

Jedynie w moczu troche zmian:

PH, ciezar wlasciwy, kolor, zapach ok.
Mam bialko w moczu 30 a norma jest ponizej 15.
Leukocyty 25 - norma ponizej 10
ciala ketonowe 16

W osadzie dosc liczne bakterie, leukocyty w polu widzenia 4-6-8 (norma do 5), i dosc liczna ilosc nablonkow plaskich.

Bylem u internisty, na usg wszystko ok, nerki wporzadku bez zadnych zmian, pecherz moczowy tez, wszystkie drogi moczowe takze.
Powiedzial ze to jakies zakazenie bakteryjne i raczej nic powaznego. To bialko mozliwe ze od duzego wysilku i diety, ciala ketonowe na pewno od diety.
Dostalem Urosept i Nolicin.

Czy ktos mial podobne przypadlosci ? dodam ze mam podwyzszony poziom bilirubiny w watrobie, ale tylko to. Intensywnie sie odchudzam i nie wiem czy to od diety i cwiczen?
czy to moga byc niepokojace objawy ? To bialko w moczu nie daje mi spokoju. Moze ono byc od infekcji bakteryjnej czy swiadczy o czyms innym ?
Nie chce miec chorych nerek Sad. Czy to moga byc poczatki niewydolnosci ? Nie wiem jak mam na to patrzec.

Prosze o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group