Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Urologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 4:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie brzmi to ciekawie, co??? nie rozumiem dlaczego mamy kolejne schorzenie dotyczące populacji kobiet Sad, jakbyśmy miały tego mało.
Spotkałyście się kiedykolwiek z takimi problemami jak opisałam wyżej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słuchajcie jakiś czas temu napisałam tutaj taki post:

"mam dość powazny problem bo odczuwam ból ale nie wiem co mnie boli i dlaczego tak mocno... podejzenia padają na nerki ale zaraz Wam opisze i mi pomozecie.

więc boli mnie straszliwie w dole pleców troche powyzej odcinka lędźwiowego a poniżej płuc mocno z lewej a mniej z prawej strony. czuje ze nie jest to ból kości czy mięśni ale to boli coś w środku... nawet jak leże na płasko wtedy zaciskam pięść i wkładam sobie pod to miejsce i z całej siły uciskam wtedy na chwile ustaje albo jak 'przykleje' się tą częścią pleców do bardzo gorącego grzejnika to czuje ogromną ulgę.
moje podejzenia padły na nerki/nerkę bo mam wrazenie ze cos jest nie tak z moim układem moczowym... raz po raz pobolewa mnie dół brzucha i pomyślałam ze to pęcherz moze być? lekarzem nie jestem wiec nie wiem czy pęcherz moze boleć wogóle... a oprócz tego bardzo dużo sikam.

poszłabym z tym do lekarza ale jak znam siebie powiem "nie mam czasu=samo przejdzie".

powiedzcie co to moze być?"

napisałyście mi żebym się zbadała... no ale oczywiście stwierdziłam że samo przejdzie i dopiero teraz po paru miesiącach zdecydowałam się pójść do lekarza... obadała mnie i stwierdziła "tak myślałam że to nerka"
dostałam recepte na Furaginum i jadłam to 5 dni i stwierdziłam pogorszenie- bolało mnie nawet więcej i bardziej, skierowanie na badanie moczu też dostałam- dzisiaj odebrałam wynik i okazało się że "według badań jesteś zdrowa" powiedziałam że czuje ból nadal to dała mi recepte na Biseptol mam go brac 5 dni pozniej znów 5 dni Furaginu... ma byc niby lepiej a ja dzisiaj wziełam dwie tabletki biseptolu i wyleżeć nie mogę z bólu... nie wiem co z tym teraz? co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 1:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrób sobie USG. I to jak najszybciej. I z tym wynikiem idź do lekarza.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę że jak po tym braniu tabletek mi nie przejdzie to dostane skierowanie na USG również... ale zastanawia mnie to czy to są kamienie... bo jakby były to pewnie by w moczu wyszło prawda? jakieś domysły?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 4:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zmieniłabym lekarkę bo wiesz powinna zrobić Ci cykl badań i znaleźć w końcu przyczynę bólu a nie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolciaa



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 8:41 pm    Temat postu: osad moczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 46 lat jestem kobietą Pomógłby mi ktoś zanalizować wyniki moich badań (moczu)przeprowadzonych 02 czerwca.
Osad moczu:
Nabłonki płaskie liczne w preparacie
Leukocyty - poj,wpw
Erytrocyty świeże - liczne wpw
Bakterie nieliczne p prep,
Śluz - obecne liczne pasma

badanie ogólne moczu
kolor - bursztynowy
odczyn 5
ciężar właściwy 1020 g/l
białko - neg
glukoza neg
bilirubina 1 mg/dl
urobilinog. w normie
ciała ketonowe neg
azotyny neg

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ ostatnie wyniki moich badań były niezadowalające, miałam podwyższone OB (50)


Przyłaczyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jolciaa napisał:
Erytrocyty świeże - liczne wpw

idź do lekarza. z tego wychodzi, że masz krew w moczu. może masz stan zapalny nerek? (może stąd wysokie OB)
boli Cię coś ?
nie jestem pewna co do nabłonków płaskich i ph, dlatego radzę zgłosić się do lekarza .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolciaa



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

puchna mi nogi i bola mnie dziasla bo ostatnio robilam sobie zeby;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzynnka2106



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 4:33 pm    Temat postu: Bakterie w moczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mój problem dotyczy pęcherza, a dokładniej bakterii znajdujących się w moczu. Choruję od lutego. Objawy jakie mam to pieczenie przy oddawaniu moczu, które później nie ustają, z czasem też się nasiliły. Pierwsze leki jakie dostałam były to antybiotyki. Pomogły... jednakże po krótkim czasie te same objawy nawróciły się. Przypisali mi wtedy tabletki Urinatin i Urosept. Fakt... pomogły. Niestety od trzech tyg. znów mam to nieprzyjemne pieczenie i choć biorę te same tabletki nie widzę jakichś konkretnych popraw. Prawdą jest, że te objawy są słabsze, ale niestety są i męczą mnie bardziej psychicznie niż fizycznie (bo to w końcu strach przed każdym oddaniem moczu). Szukam pomocy i dobrej rady jak mam sobie z tym problemem poradzić. Ktoś zna jakieś dobre rozwiązanie?


temat przeniosłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli już współżyjesz, to radziłabym na jakiś czas się wstrzymać. Wyślij partnera na badania (nawet jeśli nic mu nie jest), bo może to on Cie zaraża.

Kup w aptece urosept i pójdź do lekarza po receptę na furaginum.

Czy oprócz bakterii wykryto może nadmiar szczawianów, albo osad / złogi w nerkach?

Jeśli tak, to kup w aptece rovatinex.

Bolą Cie nerki? Miałaś robione USG?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 8 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group