Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Urologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Julaa



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Wam. Mam problem...
Otóż od jakiegoś miesiąca strasznie dokucza mi częste oddawanie moczu. Wydaje mi się, że zaraz rozerwie mi pęcherz, a tak naprawdę 'wylatuje' jedynie pare kropelek. I tak co parę minut Evil or Very Mad . Nie odczuwam żadnych bóli brzucha, bądź pęcherza. Bardziej coś w rodzaju "niekomfortu". Na początku objawy były silniejsze, potem się złagodziły i bywało, że wcale ich nie było, a teraz znów są silne. Ledwo wyjde z toalety, to po chwili znów potrzebuję tam wrócić Confused . Dodam jeszcze, że czasem wraz z moczem pojawia się skrzep krwi. Ostatnimi czasy nie ma skrzepu ale jeszcze 2 tygonie temu pojawiał się za każdym razem... [Czytałam, że to u dorosłych i osób w podeszłym wieku może być to nowotwór. Lecz ja mam dopiero 18 lat i to mnie raczej nie dotyczy].
I jeszcze jedno. Czy te objawy mogą być to jakieś skutki uboczne zażycia Postinor-dou bądź Escapelle? Bo tak się zdarzyło, że podczas jednego cyklu musiałam dwa razy siegać po tabletkę 'po'.
Bardzo proszę o odpowiedź, bo te dolegliwości nieco mnie ograniczają i czuję straszny dyskomfort Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to od początku: moim zdaniem to poważne zapalenie pęcherza (krew w moczu!) i powinnaś iść z tym do lekarza obowiązkowo. prawdopodobnie przepisze Ci antybiotyki, może zleci badanie moczu. dopoki się nie umówisz na wizyte, to:
- nie wstrzymuj moczu i staraj się opróżniać pęcherz jak możesz najbardziej
- bardzo dużo pij wody i płynów, picie mocno zakwaszonej wody sokiem z cytryny też może pomóc
- utrzymuj ciepło w okolicach intymnych i pod krzyżem
- możesz skorzystać z ziółek aptecznych - np. vagosan
- kup urinal lub urosept czy vitabutin (żurawina pomaga wypłukiwać bakterie z cewki)
- i jeszcze mozesz zakupić lacibios femina (działa na układ moczowo-płciowy, obniża pH, a trzeba zakwaszać)
- noś przewiewną bieliznę

Julaa napisał:
Czy te objawy mogą być to jakieś skutki uboczne zażycia Postinor-dou bądź Escapelle? Bo tak się zdarzyło, że podczas jednego cyklu musiałam dwa razy siegać po tabletkę 'po'.


wątpie, żeby to było związane w jakikolwiek sposób z zapaleniem pęcherza. już prędzej po seksie takie objawy są częste. tabletki "po" mają bardziej wpływ na cykl miesiączkowy lub ogólnie na organizm (bóle głowy, nudności itp), zaleznie od organizmu. a swoją drogą, to może powinnaś się lepiej zabezpieczac? to jest naprawdę duża dawka hormonów i piszą, że można dwie w cyklu (w przypadku escapelle - maksymalnie) zażyć, ale na pewno nie pozostaje to bez skutków na organizm. może pomyśl nad tabletkami antykoncepcyjnymi?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Julaa



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 5:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady Wink .
A jeżeli objawy przeminą samoistnie? Wtedy też powinnam udać się do lekarza?
Czy te tabletki typu Urinal jedynie łagodza te objawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 5:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to są dość łagodne środki, ale czasami potrafią doprowadzić do ustąpienia objawów. jak za kilka dni nie przejdzie, to do lekarza. chociaż myślę, że i tak i tak lepiej zasięgnąć rady specjalisty Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Julaa



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 5:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytałam też, że może być to przeziębienie pęcherza... Co jest nawet możliwe, gdyż dośc długo siedziałam na zimnej, granitowej płycie i to jeszcze chłodnym wieczorem [bardzo inteligentnie Shocked ]...

Właśnie wyczytałam, że bardzo dobrym lekiem jest Furaginum. Wiesz może czy naprawdę działa? [na forach dziewczyny były zadowolone]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napewno działa bo sama z niego korzystałam i jest świetny możesz do tego robić sobie nasiadówki np. parzysz rumianek w wiaderku i siadasz na niego pupą . Ale i tak powionnaś iść do lekarza i porozmawiać o tej krwi bo ja mam często przeziebiony pecherz ale czegoś takiego niemiałam jeszcze a jeśli to pęcherz jest przeziębiony to napewno od siadania na zimnnym betonie
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Julaa



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłam sobie przed chwilą Urosept. Pisze na ulotce, że jest to lek moczopędny. Czy to oznacza, że będę jeszcze częściej biegać do toalety? Confused .
Heh... Właśnie sobie przygotowuje ta 'nasiadówkę'. Zobaczymy czy w połączeniu z Uroseptem i poduszką elektryczną coś pomoże...
Pierwszy raz dopadła mnie taka dolegliwość... Dziewczyny piszą, że odczuwają ból przy sikaniu. Ja tego nie mam... Hmm. Jest takie dziwne uczucie, ale nie jest to ból...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja odczuwałam ból i to dość duży tylko że pęcherz nawet jak znikną objawy najlepiej jakiś czas jeszcze leczyć i się dobrze wygrzewać bo potem są nawroty
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Julaa



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, juz się 'nawisiałam' nad miską... Pare razy oparzyłam tyłek, ale mooocno sie wygrzałam Wink . Przed chwilką zazyłam dwie tabletki Uroseptu i na noc jeszcze załącze poduszkę elektryczną.. Ehh mam nadzieję, że mi to minie... Bo skoro nie mam tych bóli to chyba jest to jakaś lżejsza wersja tego zapalenia.... No zobaczymy...
Myślisz, że to pomoże? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adam1975



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 11:44 am    Temat postu: Częstomocz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy: częstomocz może być z:
powodu kamieni tak jak u mnie czasami
z powodu zapalenia pęcherza moczowego lub cewki moczowej
Ja byłem zawsze u lekarza
Wystarczy że powiecie co wam jest a lekarz ogólny od razu wam coś przepisze ja miałem wszystko po kolei i zawsze lekarz mi pomógł więc prosze się nie wstydzić iść do lekarza a nie gdybać
Pozdrawiam
adam1975
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group