Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Urologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shadow



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 10:01 pm    Temat postu: Problem z pęcherzem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam 17 lat i od miesiąca zacząlem miec problemy z oddawaniem moczu. Na poczatku był to tylko częstomocz. Od tygodnia zacząłem mieć zaparcia mimo iż mam pełny pęcherz to bardzo cięzko mi oddać mocz szczególnie w miejscach publicznych w domu nie mam raczej problemów. Najlepiej jest jak jestem sam. Często piecze i pobolewa mnie żołądź i mam cienki strumień moczu. Niekiedy boli mnie w dole pleców czyli odcinek krzyżowy kręgoslupa. Największe problemy mam rano jak sie obudzę i pójdę do łazienki to musze naprawde się pomeczyć chociaz ten objaw miałem juz od dawna. Caly czas czuje jakby coś mi zalegalo w pęcherzu. Mimo, że oddałem potrzebne to dalej nie czuję pelnego komfortu. Robiłem badanie moczu wyszlo mi:
Odczyn:kwaśny
Ciężar wł.g/l:1030
Białko g/l:0
Cukier g/dl:0
Urobilinogen:w normie
Biliburina:[-]
Ketony:[-]
Nabłonki płaskie:pojedyncze
Leukocyty:2 - 5 wpw
Śluz:obfity
Bakterie:nieliczne
Kryształy: szczawiany wapnia - pojedyncze
Badanie wyszly raczej dobrze ale nie bylem z nimi u lekarza. Zastanawia mnie tez ten obfity śluz. Może to jakiś stan zapalny? Przepisano mi furaginum, bralem chwile ale specjalnie mi nie pomagał. Bralem też chwile uro-up ale też nie czuje znaczącej poprawy. Bardzo martwie sie o siebie bo mając takie problemy w tym wieku to naprawde koszmar. Teraz przez to niechętnie wychodze z domu bo boję się, ze mi sie zachce i nie bede mial gdzie się zalatwic... Czy jest mozliwe, ze mam powiększony gruczoł krokowy? Jak to sprawdzic? W tym wieku jest to wogóle mozliwe? Nie brałem żadnego dopingu i na siłownie nie chodze... Mam też refluks żołądkowo-przelykowy i drażliwe jelito ale nie wiem czy to ważne. Nie dość ze jedno sobie wyleczylem to nastepne mi się zaczeło...Z żołądkiem męczylem sie około 4 lat... Co mam robić? Na co wskazują moje objawy? Bardzo proszę o szybką odpowiedź!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 12:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powtórz może badanie moczu, zrób sobie USG jamy brzusznej z nastawieniem na układ wydalniczy (nerki, moczowody, pęcherz moczowy). Ewentualnie można jeszcze urografię wykonać, ale to jest dość niebezpieczne badanie ze względu na ilość promieniowania jakiemu Twój organizm zostanie poddany.

Spróbuj brać Rovatinex, on jest dostępny bez recepty. Możliwe że masz w pęcherzu złogi, mimo że wyniki badania moczu o tym nie świadczą... Dziwne to wszystko...Może zmień urologa...Możliwe, że inny coś zauważy...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shadow



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powtórzyłem badanie moczu wyszło bardzo podobnie a nawet lepiej. Teraz czekam na wynik posiewu. Jezeli to badanie nic mi nie wykarze to stwierdze, że te wszystkie problemy biorą się z mojej glowy. Bo nie wierze, ze takie badanie jak posiew nic by nie wykazalo jezeli by coś faktycznie było ze mna nie tak. USG miałem robione nie tak dawno i nic kompetnie mi nie wyszło. Nie byłem jeszcze z tym problemem u urologa tylko u rodzinnego ale jezeli to mi sie bedzie utrzymywalo to bede musial sie do niego zglosic. Ale myśle, ze wiekszość dolegliwości bierze sie z mojej glowy jak np zatrzymanie moczu. Jeżeli jestem np sam w domu albo w niesterującej sytuacji to bez problemu sie wyprozniam. Problem pojawia się tylko i wyłącznie jak ktos jest w poblizu. Poprostu nie wiem dlaczego ale wtedy nawet jezeli mam pelny pecherz to nie wydusze z siebie ani kropelki. Robiłem sobie wlasnie taki test jak jestem sam w domu, jak sa rodzice i w szkole. Ale fakt faktem wydaje mi się, że czesciej mi sie chce wychodzic do ubikacji niz wczesniej. Np w lecie moglem pol dnia nie sikac a teraz to musze isc co 2 - 3h. O dziwo w nocy nie wstaje ani razu albo czasami nad ranem tak ok 5.00 ale to jest raczej normalne. W czym może leżec problem? Może poprostu w zimie bardziej nerki pracuja + moja psychika na to wplywa ze caly czas o tym mysle i to wzmaga moje parcie? W sumie chodzenie co 2 albo 3 godziny to nie jest jeszcze jakaś patologia ale ja czuje ze np po 1h mocz zaczyna mi powoli naplywac ale poprostu jeszcze nie jest to takie parcie jak powinno byc przed samym wysikaniem. Mama mnie uspokaja i mowi ze ona tez czesciej chodzi ale ja jakos tego nie widze... Rodzice twierdza ze popadam w hipohondrie ale to nie prawda bo jednak czuje ze cos jest nie tak. Wogóle czy jest taka mozliwość, że samym mysleniem się wywołuje takie objawy? Musze jakos powrócić do dawnego funkcjonowania bo będzie ze mną kiepsko... Co o tym sądzicie. Proszę o jakieś rady. Z góry dzięki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lolkowatylol



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 11:23 am    Temat postu: re Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też coś takiego mam od 3 dni tylko oddaje mocz z częstością od 5x do 7x tydzień temu miałem badanie z żółtym moczem i wyszło mi że mam 18g białka czy może być przez to podwyższone??? bo usg mam co dopiero 2 lutego ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BiałyMocz



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem z moim moczem. Tylko naprawde nie są to żarty i się o to martwie. Chodzi o to, że gdy palę marihuanne to bardzo często mój mocz jest biały i wogóle płynie jakoś wolniej. Czy może mi ktoś kompetenty napisać dlaczego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosia38



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć moja córka ma białka 1 i lekarz już podjął kroki leczenia moim zdaniem powinieneś udać się do innego lekarza .A powiedz mi czy puchniesz na twarzy jak tak to nie chce cię denerwować ale musisz koniecznie podjąć leczenie bo możesz mieć poważne kłopoty z nerkami .Pamientaj że jedna opinia lekarska to za mało -- pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 10:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

problemy z oddawaniem moczu i ból brzucha mogłoby sugerować róznież problem z kręgosłupem tj.dyskopatię lędżwiową,ale ze względu na kolor moczu i braku obecności wzmianki o bólu w kegosłupie zgadzam się z poprzednikami. Zapalenie pęcherza moczowego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ShadowSkoro wyniki wyszły ok to poczekaj jeszcze na posiew. Jeśli nic nie wykaże to znaczy ze nic Ci nie jest.

lolkowatylol Nie jest to zależne od częstości oddawania moczu. Nic nie można więcej powiedzieć bo nie podałeś reszty wyników.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 11:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odebrałam dzisiaj wyniki badania ogólnego moczu.
wynika z nich że z nerkami mam wszystko w porządku. tylko, że nadal mnie bolą. teraz nie mogę iść do lekarki bo mam zajęcia na uczelni, ale pójdę do niej w piątek.
tylko co ja mam jej powiedzieć? że nie wierzę wynikom badania? że nadal jestem opuchnięta i bolą mnie nerki?
czy jeżeli coś byłoby nie tak to wyszłoby to w badaniu?
czy może trzeba pokusić się o USG?


dodano: Czw Mar 26, 2009 6:39 p.m.

dziś odebrałam kolejny wynik badania moczu- wyszło, że wyhodowano różnorodną florę bakteryjną.
Bakteriuria 10000 kom/ml
co to znaczy?

Jak chcesz coś dodać to użyj opcji "zmień". Jesteś już tak długo na forum, że powinnaś to wiedzieć...

Posty połączyłam / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 8:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 Masz bakterie w moczu 10 000 komórek bakteryjnych w 1 mililitrze moczu.

Powinnaś dostać antybiotyk. wynik ten sugeruje odmiedniczkowe zapalenie nerek. Idź szybko do lekarza bo nie ma z czym czekać...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 6 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group