Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 6:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piortekkkk
Objaw wskazuje na chroniczne zapalenie spojówek(może nawet na tle alergicznym,bez badania nie można ocenić)Można stosować np:Starazolin krople do oczu,Betadrin
Decymal Euphrasia
Sulfacetamidum 10%.
w aptece bez recepty.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
On27



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez tam ten problem.Ciagle chce mi sie spac,mam zmeczone oczy ,czesto mnie bola.Zanim dojde siebie po obudzeniu mija godzina nawet wiecej.Zwalam wine na pogode i leki ktore biore obnizajace puls i cisnienie.Zauwazylem pogorszeni wzroku od kiedy biore te leki.Zrobilem sobie badanie oczu i niestety bede musial nosic okulary Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justyna G.



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 2:15 pm    Temat postu: Powiększająca się, biała plamka na oku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzień dobry mam poważny problem rok temu zauważyłam że na oku tzn na soczewce mam biała plamke a gdy mnie oko zaczeło boleć to po paru dniach ta plamka stawała sie bardzo duża nie wiem co mam robić bo teraz ta plamka jest coraz to większa


zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący treść. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 8:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Justyna G.
Objaw wskazuje na zaćmę.
Do okulisty,mogą wystarczyć odpowiednie okulary lub operacyjne usuwa się chorą soczewkę, która zostanie wymieniona na soczewką z tworzywa sztucznego.Lek.okulista oceni jakie podjąć leczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
markus9292



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 9:15 pm    Temat postu: Wyskrobiny z oczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam pytania dotyczące wyskrobin z oczu Smile

1. Czy to boli?
2. Czym oni to robią?

Proszę o szybką odpowiedź bo nie mam za dużo czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

markus9292
Nie boli tyle co odczucie swędzenia,pobiera się tzw.wymazówką transportową(np alginianu wapna) to nic innego jak szpatułka a polega na potarciu od zewnętrznej strony oka do spojówki.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin2284



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 10:46 pm    Temat postu: Bardzo prosze o pomoc.... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem od 2 dni a mianowicie wszystko zaczelo sie w pracy, pracuje w mc donalds w londynie ma kontakt z goracym powietrzem bo pracuje na kuchni,jest tam suche powietrze i klikatyzowane, malo spie 5 godz to max pracuje 12h i dwa dni temu przy gwaltownym skreceniu glowy w lewa strone poczulem tak jakby prawe oko zostalo w lewej ozycji przy skrecie glowy a lewe oko bylo normalnie proste i odczylem tak jakby mial zeza (a w zeczywistosci jestem krotko zwroczny nie mam zeza nosze okulary) i strasznie zaczelo mi sie krecic w glowie przez kilkanascie sekund. Ale to ustalo i widze dobrze ale czuje ze mnie to oko a dokladnie tak jakby pod okiem boli, gdy patrze w lusterko mam tak jakby powiekszona zylke w prawym oku po lewej stronie troche sa zaczerwienione i czyje tak jakby byly suche.Bardzo prosze o jak najszybsza odpowiedz co mi moze dolegac dla czego tak sie stalo i czy mi to przejdzie a do polski nie moge zjechac zeby przebadac oczy, mam krople DICORTINEFF czy po nich przejdzi czy moge je uzyc? Bardzo rosze o jak njszybsza odpowiedz. Marcin!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marcin2284
DICORTINEFF Ci nie pomoże,objaw
[quote:6ffaeac69f="marcin2284"]powiekszona zylke w prawym oku po lewej stronie troche sa zaczerwienione

wskazuje na stany zapalne,wzrost ciśnienia,osłabienie organizmu a warunki w jakich pracujesz pogłębiają ten stan w tym neurologiczny.Sen i odpoczynek to jest lek na Twój problem(problem pogłębia wada wzroku).Musisz nawilżać oczy kroplami oraz na podrażnienia.Należy dawać odpoczynek oczom przez patrzenie w dal(dobrze jak na kolory zielone) i spacer na świeżym powietrzu.Zapewne odżywiasz się byle czym i nieregularnie( bez witamin,a te są b.wskazane,najlepiej witaminy z pierwiastkami)Oczywiście wizyta u okulisty jest wskazana.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adam82



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 7:21 pm    Temat postu: prawdopodobne kość oczodołowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

proszę was o informację które albo mnie trochę uspokoją lub zmotywują do pójścia do lekarza

ze 3 tygodnie temu próbowano mnie okraść (było to rano wracałem sam z imprezy). Niestety za trzeźwy nie byłem wiec i nie bardzo chciałem cokolwiek oddać. Skończyło się na poobijanej twarzy. Następnego dnia, miałem opuchnięty lewy cały policzek do tego przy dotykaniu czułem podobnie jak się dostaje znieczulenie u dentysty. Cały lewy policzek i lewa strona szczęki, lewa cześć nad wargami była jak po znieczuleniu. W przeciągu tygodnia uczucie zaczynało zanikać. Jednak nie znikło do końca. W tej chwili na policzku już mam czucie ale przy nosie, nad wargą no i szczęka jeszcze jak by tak trochę jak po znieczuleniu. Jak dotykam palcem od kącika oka i jadę w dół czuję zgrubienie a nawet (nie chcę koloryzować) jak by w tym miejscu kość pękła i troszkę się zapadła. Pod drugim okiem jest idealnie jednolicie. Ktoś wie co mogło się stać ?

z góry dziękuję za wszelkie informacje[/code]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

adam82,Niestety,nie ma tu jasnowidzów.Należy wykonać rtg.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 7 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group