Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalien



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za słowa otuchy;) Mam nadzieję że przejdzie niestety ewolucja nie dała nam możliwości wymiany oka więc jest to dla mnie sprawa delikatna.

Korzystając z okazji ostrzegam aby klej taki nie stał za długo na słońcu. Tworzy się w nim ciśnienie i po odkręceniu klej prysnął na wszystkie strony niczym gazowana woda w butelce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz.. moja siostra miała podobną "przygodę" z okiem.
jej córka chciała się z nią przywitać i ją przytulić i przez przypadek trafiła paluszkiem w jej oko.
siostra pojechała na pogotowie. dostała silne leki przeciwbólowe, maść i antybiotyk.
przez tydzień nie mogła wstać z łóżka bo oko bolało niemiłosiernie i czuła jakby miała tam wielki kamień. lekarka powiedziała jej, że takie odczucie przy uszkodzeniu oka.
z czasem przechodzi. ważne żeby dostosować się do wskazówek lekarza i powinno być ok:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nevermind



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 9:27 pm    Temat postu: Ostry ból gałki ocznej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od 3 dni boli mnie lewa gałka oczna, odczuwam ostry kujący ból ,ale po spaniu jest nie do zniesienia, z tego oka wylewają mi się wtedy oceany łez i jest podpuchnięte... i właściwie zostaje tak przez cały dzień z kilkuminutowymi przerwami ale oko ciągle czuje w sensie przez te parę minut mnie nie boli ale odczuwam pewien dyskomfort kiedy ruszam gałką oczną . Oko to nie jest przekrwione, rogówka i spojówki jak w oku "zdrowym". Tylko ten ból gałki ocznej i ciągłe łzawienie.
Co to może być? Do okulisty mogę iść dopiero w lutym, dlatego póki co pytam na forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale ból odczuwalny jest za okiem czy w obrębie powiek, czy promieniuje? może jakis ucisk na nerw wzrokowy? może skoki ciśnienia lub coś od zatok?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nevermind



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiedziałabym raczej na oku w obrębie spojówki... uczucie takie jakby coś wpadło do oka mimo że tam nic nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to na tle alergicznym?
może masz za mało nawilżone powietrze w domu? może za mocno grzeją kaloryfery lub siedzisz w klimatyzowanych pomieszczeniach lub zadymionych?

no nie wiem, ja raz miałam podpuchnięte oko i bol w okolicy spojówki, to okulistka mi powiedziała, że jakiś alergiczny odczyn, ale po oczywiście zbadaniu i wykluczeniu zapalenia spojówki itd. może kup sobie w aptece sól fizjologiczną i przemywaj oko jak na razie
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nevermind



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
może to na tle alergicznym?
może masz za mało nawilżone powietrze w domu? może za mocno grzeją kaloryfery lub siedzisz w klimatyzowanych pomieszczeniach lub zadymionych?

no nie wiem, ja raz miałam podpuchnięte oko i bol w okolicy spojówki, to okulistka mi powiedziała, że jakiś alergiczny odczyn, ale po oczywiście zbadaniu i wykluczeniu zapalenia spojówki itd. może kup sobie w aptece sól fizjologiczną i przemywaj oko jak na razie


Alergie mam ale tylko na pomarańcze
w domu mam otworzone okna a kaloryfery nie grzeją
spróbuje z tą solą dziękuję Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalmania



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 4:55 pm    Temat postu: Czerwone i wysuszone oczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam problem ze szklami kontaktowymi. Nosze je od dluzszego czasu, takie 3-miesieczne i choc staram sie nie przesadzac i nosic je tylko 4, do 5 godzin dziennie, to zaczelam miec problem z oczami. Pekaja mi naczynka i oczy sa wysuszone. Okulista zalecil zaprzestanie noszenia soczewek na 2 tygodnie, a potem zmienic je na takie o krotszym okresie waznosci niz 3 miesiace. Polecil air optix, ale nie powiedzial mi zbyt wiele na ich temat, poza tym, ze oko jest lepiej dotlenione. Czy jest tu ktos, kto je nosil i moglby powiedziec wiecej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 7:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nosiłam. są całkiem w porządku, ale i tak wolę dzienne :)
poza tym polecam Ci dobre krople do stosowania razem z soczewkami i to najlepiej w takich pojedynczych aplikatorkach, bo się nie zakaża końcówki przy zakraplaniu
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kachu



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 7:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja dzisiaj miałam taką samą sytuacje..chciałam skleic słuchawki odkrecam klej patrze zasechł to nozyczkami go ciachłam i tak patrze czy juz sie przebił a tu nagle explosion! przepukałam wodą raz dwa..i poszłąm do szkoły bolało szczypało jak cholera.. gdzies po 13 poszlam do lekarza bo juz nie moglam wytrzymac zbadał stwierdził ze nic nie ma przepisał krople i żel ..rowniez czuje jakbym tam cos miałaaa masakraaa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 5 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group