Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z oczami ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
durasil



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 9:48 pm    Temat postu: Ból w lewym oku. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczerze, że już to kiedyś miałem. Ostatnio jakoś pół roku temu ale obeszło się bez większego bólu. Tym razem zaczyna się jak zwykle. Jest to ból w oku, takie jakby szybkie przeszycie prądem. Jest to tylko chwilowe. Ale zaczyna się powtarzać coraz częściej. Kiedy miałem to pierwszy raz , odwiedziłem laryngologa oraz okulistę. Skończyło się na przepisaniu zwykłych środków przeciwbólowych. Po chyba dwóch tygodniach minęło ale jak widać nie na dobre;/ Proszę o pomoc. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Mam nadzieję uniknąć chociażby na razie lekarzy. Pozdrawiam.


Nie zakładaj kilku takich samych tematów w różnych działach. Przeczytaj REGULAMIN który zaakceptowałeś.

Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie.

Zbędne tematy usunęłam / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 7:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

durasil
Objaw może wskazywać na:zapalnie nerwu wzrokowego,nerwica lub wzrost ciśnienia.Należy się udać okulisty(bez skierowania)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jamjest



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 8:03 pm    Temat postu: czerwone gałki oczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Od tygodnia mam problem z czerwonymi gałkami ocznymi.
A mianowicie: gdy zakładałam soczewki (miesięczne) po 2-3 godzinach oczy - twardówka która jest biała robi się czerwona i to bardzo.
Wyrzuciłam tą parę do kosza a także pudełko po nich.

Założyłam nową parę i wszystko było ok, ale gdy na drugi dzień chciałam ją założyć pojawił się ten problem.

Dodam, że przez rok chodziłam i wszystko było normalnie, czyli widzenie nie sprawiało problemu.

Nie wiem co się dzieje, wydaje mi się, że coś jest z moimi oczami? Jeśli ktoś może wie i może pomóc proszę o odpowiedź.
z góry dzięki.[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Cze 01, 2010 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idź do okulisty. być może musisz zmienić soczewki lub w ogóle z nich zrezygnować.
albo masz zapalenie spojówki lub nadmierne wysuszenie na skutek noszenia kontaktów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jamjest



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłam u okulisty i powiedział mi, że to może być spowodowane alergią lub materiał z którego wykonana jest soczewka mój organizm jej nie przyswaja.

ale powiedział też, że będziemy próbować innych lepszych soczewek Wink

dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz spróbować zapuszczać sobie kropelki do oczu, Hyabak są bez konserwantów, nawilżają i chronią oczy, można je stosować do kontaktów, nanoś przy zakładaniu na soczewkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ncherry



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 12:24 am    Temat postu: Swędzenie oka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni strasznie swędzi mnie lewe oko. No, może nie tyle oko, co kąciki- z obu stron. Nie mogę się na niczym skupić, tak jest to denerwujące. Staram się nie trzeć oka, żeby nie pogorszyć ale nie umiem się powstrzymać. Kładłam woreczki z zaparzonym rumiankiem na oko, ale pomogło dopiero po jakimś czasie i ulga trwała może z 3 godziny. Co jest nie tak? Jak mogę pozbyć się tego swędzenia? Z góry dziękuję za pomoc Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 9:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ncherry
idź do lekarza.
albo masz alergię albo zapalenie spojówek.
możesz też mieć nadmiernie wysuszone spojówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vallly



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 11:30 am    Temat postu: Tuż po przebudzeniu widze na zielono :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie żart. Od jakichś 2 tygodni zaraz po przebudzeniu wszystko wydaje mi się zielone. Widze wszystkie inne barwy, ale są one jakby widoczne przez zielone szkła. Nie jest to bardzo intensywny kolor, ale wyraźnie dostrzegalny ... i zaczynam normalnie widzieć po jakichś kilkunastu sekundach, zieleń zanika. Zacząłem brać leki na nadciśnienie BISOCARD i VALZEK, w ulotkach nie ma nic o takich skutkach ubocznych. Powoli zaczynam sie denerwować co to może być, że to jakaś choroba. Wiem że to może brzmieć śmieszne to co napisałem, ale to na prawde ma miejsce. O swoim problemie napisałem na innym forum, to mnie wyśmiano ... proszę nie żartować bym zmienił zasłony na inny kolor, lub nie palił marihuany ... Z góry dziękuję za rzeczową pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 9:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vallly, można by spekulować, o co chodzi, Twój problem jest specyficzny, ale na tym forum nie ma lekarzy i nikt nie napisze Ci, dlaczego tak się dzieje. Jedyna rzecz, która mi się nasunęła na myśl, to jaskra barwnikowa, choć wtedy nie widzi się na zielono, ale może powstawać tęczowa obwódka przy jasnych skupiskach światła. Ja jestem pod stałą opieką okulistyczną pod kątem jaskry barwnikowej, ale u mnie nie ma takich objawów. Jak wiesz, jaskra jest chorobą nieuleczalną i zaniedbana może w BARDZO (!) krótkim czasie doprowadzić do ślepoty. Oczywiście wcale nie musi ona wystąpić u Ciebie! Jak już pisałam-masz dziwny problem, dlatego najlepiej będzie, jak umówisz się jak najszybciej do dobrego okulisty!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group