Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Harmonet - czy kolejność brania ma znaczenie?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mada faka, normalnie jakby mi miały wybuchnąć :/
nie dość, że już są duże, to pewnie jeszcze urosną :/

to jeszcze jedno głupie pytanie, rok temu brała mercilon i po nim przytyłam.
natomiast teraz schudłam Smile czy to też może być wpływ hormonów?
(może np. w końcu są dobrze dobrane?)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, możliwe.
Ja na hormonach straciłam całkiem apetyt i bez niczego chudłam w oczach... Sądzę, że to hormony, bo potem jak odstawiłam to apetyt wrócił - ze zdwojoną siłą.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Camilla.76



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki antykoncepcyjne nie zawsze są polecane jako dobry sposób zapobiegania ciąży.Ginekolog odradził mi je z powodu żylaków kończyn dolnych(miałam już dwa zabiegi).Jaki jest tego powód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mylisz pojecia, nie sa polecane nie "jako dobry sposob zapobiegania ciazy" tylko ze wzgledu na stan zdrowia kobiety.
jesli masz zylaki, to jest to przeciwskazanie.
fragment z ulotki:
nalezy nie przyjmowac leku w przypadkach takich, jak:
chorobra zakrzepoo-zatorowa zyl
choroba zakrzepowo-zatorowa tetnic
obecnosc czynnikow ryzyka choroby zakrzepowo-zatorowej

itd.

skoro masz problemy z zylakami, nalezy zaufac lekarzowi, stosowanie tabletek moze zwiekszac ryzyko wystapienia tych chorob, dlatego tez zabrania sie np palic kobietom po 35 roku zycia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kobietka911



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ostrołęka
PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam Pytania dotyczace harmonetu... Lekarz przepsialmi te tabletki tyle ze zapomnialam spytac sie o kilka waznuch dla mnie informacji.. a wiec : Czy podczas 7 dniowej przerwy tez jestem zabezpieczona ? Czy nalezy jednak uzyc prezerwatywy? I czy jezeli wystapia plamienia pigulka ma miejsza skutecznocs? Dziekuje z gory za dopowiedz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wystarczy sięgnąć po ulotkę Wink
tak, w czasie przerwy też jesteś zabezpieczona pod warunkiem że rozpoczniesz kolejne opakowanie po przerwie. nie trzeba stosować dodatkowych metod anty
jeżeli wystąpią plamienia, to nie będzie oznaczało, że jest mniejsza skuteczność jedynie to, że organizm się przystosowuje do tabletek lub że są źle dobrane (za niska dawka hormonów). jednak na skuteczność to nie wpływa
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiecie, że na naszym rynku jest tańszy odpowiednik Harmonetu-Sylvie20. Zmieniłam jakiś czas temu Harmonet na ten tańszy zamiennik, nie widzę różnicy w działaniu a cena o połowę mniejsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
limette



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wiem bo sama stosuję Laughing Przerzuciłam się właśnie z Harmonetu bo po co płacić więcej za to samo! Kilka miesięcy temu nie we wszystkich aptekach go mieli ale teraz już jest chyba lepiej? Asia29 jak się po nich czujesz? Bo ja dobrze tylko mam wrażenie ,ze libido mi skoczyło do góry i to znacznie! Ciekawe czy tylko na mnie tak podziałała zmiana na Sylvie20 ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sylvie20 już są dosyć długo - ja sama je stosuje chyba z 5 miesięcy, ale nie przerzuciłam się na nie z harmonetu, lecz z logestu - w sumie to zostały mi one przepisane przez ginekologa, a ja nie protestowałam.
Pierwszy raz w życiu stosuje zamiennik i nie mogę narzekać. Nie jest prawdą, że wszystko co tanie, to do bani Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie lekarz jak zwykle przepisał Harmonet, ale miła pani w aptece zaproponowała sylvie20, więc skorzystałam.
Wiem, że tańsze zamienniki leków występują nie tylko w przypadku pigułek antykoncepcyjnych ale przykładowo tabletki na serce mimo że mama ma przepisany carvetrend to pani w aptece często daje carvediolol, bo sybstancja czynna jest taka sama.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group