Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Harmonet - czy kolejność brania ma znaczenie?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natajla



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 8:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biore harmonet od 8 m-cy i nic takiego nie zauwazylam Confused wiem tylko, ze nie mam zadnego skutku ubocznego, nie tyje, nic mi nie jest i jestem baaardzo zadowolona Very Happy mysle ze to indywidualne dzialania dla kazdej kobiety.... zanim dostalam pierwszą recepte mialam szereg badan, jakies poziomy hormonow itp i lekarz stwierdzil ze harmonet jest dla mnie... nie mylil sie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uuu no to gratuluje, mnie przepisal lekarz haromonet tylko po wywiadzie. w zasadzie bylo ok tylko lekko rozlegulowla mi sie przemiana materi no i te wloski. ale teraz to nie wiem czy powinnam to łączyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuka



Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 17 lat i wspolzyjemy z moimm chlopakiem od kilku miesiecy. Lekarz przepisał mi harmonet i powiedzial ze one beda dla mnie dobre i tyle. A cos wiecej? Czy to sa faktycznie odpowiednie tabl dla młodej poczatkujacej osoby jak ja?
z gory dziekuje za rady Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez miałam na poczatek przepisany harmonet. To tabl o niskiej zawartosci hormonow. Czułam sie bardzo dobrze, aczkolwiek to indywidualna sprawa. Musisz dokłądnie stosowac sie do zalecen z ulotki i obserwowac swoje cialo pod katem skutkow ubocznych. A miałąs wykonane badania krwi? cytologie? wywiad?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariolka



Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: mazowsze
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 1:56 pm    Temat postu: tabletki hormonet Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Embarassed witam mam pytankood 7miesiecy biorę tabletki antykoncepcyjne i pierwszy raz zdarzyło mi się nie dostac okresu po odstawieniu mija już czwarty dzien a miesiączki nie widać a urzywam tabletek i prezerwatyw jednocześnie co jest z tym okresem jeśli w piątek muszę zacząc nowe opakowanie a niedostane okresu to co powinnam zrobic proszę tylko nie piszcie że test ciąxowy bo to niemożliwe że jestem w ciazy pomocy czy to stres praca i nieregularne posiłki?



-----edited by emilka----
przyłączyłam do podobnego tematu i zlikwidowałam ankietę, bo nie było wiadomo, o co w niej chodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zacznij brać normalnie nowe opakowanie a jak sytuacja się powtórzy idź do ginekologa.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
longines53



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 26, 2007 4:14 pm    Temat postu: 17,5 h opóźnienia przy harmonecie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem wystraszona ponieważ biorę harmonet już 11 miesięcy i pierwszy raz zdarzyło mi sie zapomnieć wziąć tabletki, a opóźnienie wyniosło aż 17,5 h!!!!!!
jest to pierwsza tabletka z nowego opakowania(pierwsza po tygodniowej przerwie więc jaki czas mam stosować dodatkowe zabezpieczenie?cały miesiąc?tydzień?pomóżcie!!!!! Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Gru 26, 2007 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

generalnie przy pominiętej tabletce powinno się zabezpieczać 7 dni dodatkowo, ale ja na Twoim miejscu zabezpieczałabym się dodatkowo miesiąc, bo to była pierwsza tabletka a nie powiedzmy 5ta czy 10ta, więc ryzyko wystąpienia owulacji jest większe.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
EwCiA1987



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: debica
PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 2:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny. Ja wlasnie dzis zaczelam 2-gie opakowanie jak narazie czuje sie dobrze. Chociaz musze przyznac ze po trzeciej tabletce dostalam okropnie silnych boli jajnikow, tez tak mialyscie??
Lekarz przepisal mi je po krotkim wywiadzie. po skonczeniu pierwszego opakowania mialm krwawienie przez 2 dni...zastanawiam sie czy to normalne dlatego ze tabletki anty biore pierwszy raz w zyciu. dzis powinnam dostac okresu i nie mam Sad Sad Sad ale tabletke wzielam tak jak powinnam. Czekam na jakies informacje. Dzieki pozdrawiam

---edit by Wind_Of_Hope---
prosze pisac max. 3 emotikony obok siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natajla



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja na początku też miałam problemy z dostaniem okresu... najpierw nic, potem plamienia, potem plamienia przedłużające się do 2 tyg (tu pomogło wapno w tabletkach), miałam mdłości, bóle jajników i głowy, jednak trwało to max 2 m-ce i jakoś się unormowało... teraz biore harmonet juz drugi rok i zero objawów poza tym że piersi z małego c zrobiły się d...okres nie jest już tak bolący jak przed pigułkami (dlatego tez zaczęłam brac hormony, bo miałam niesamowite bóle pleców przy miesiączce), Jednak każdy organizm działa inaczej... jeżeli lekarz dał Ci pierwsze pigułki tylko po wywiadzie to może być tak że będziesz musiała je zmienic... zrób sobie badania na poziom hormonów! mi sam lekarz kazał i to w różnych dniach cyklu!
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group