Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Harmonet - czy kolejność brania ma znaczenie?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angelina Jolie:)



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkie dziewczyny. Ja 3 dzień biorę harmonet. Jak narazie nie zauważyłam nic. W zasadzie bolał mnie żołądek wczoraj i było jakos mi słabo, ale nie wiążę tego z tabletkami. Natajla jesli to nie tajemnica to jakie miałaś robbione badania i co było powodem robienia ich? Bo i ja miałam co nieco robione a związane było to z tym, że nie mam regularnych okresów. Jeśli możesz to odpowiedz. Pozdrawiam Ania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natajla



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie ze to nie tajemnica. Miałam robione badanie poziomu hormonów w 3 dnich cyklu, początkowym, środkowym i końcowym... z tego co pamietam było to jakos tak przed miesiączką, przy owulacji i jeszcze raz. Lekarz mi zalecił i na podstawie tych badań dobrał mi pigułki, po 3 m-cach znowu robił mi to badanie (juz miesiąć wtedy nie odczuwałam skutków ubocznych, miałam je przez pierwsze 2 m-ce) i wszystko wyszło ok:) niczego za mało, niczego za duzo... ja miałam az w trzech fazach cyklu, bo miałam bolesne miesiączki! zazwyczaj wystarczy w jednej fazie (chyba w drugiej). z tego co wiem to badanie jest wazne przy dobieraniu pigułki, dlatego jestem zdziwiona ze lekarz Wam przepisuje hormony tylko po wywiadzie! to jakby metoda prób i błędów!! mozna tym naprawde zaszkodzic:/ to nie witamina C...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Angelina Jolie:)



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast jak pisalam miełam nieregularne miesiączki. Oprocz tego bolał mnie brzuch, ale to w miesiaczkach normalne w zasadzie. Mając 23 lata miala miesiaczki raz normalnie co miesiac a raz np spoznial mi sie 3 tygodnie raz 2 miesiace (ostatnio).Troche rozpisywania ale musze komus to napisac co i jak bylo u mnie. Poszlam do ginekologa(pierwszy raz). Powiedzialam mu o problemie zbadal mnie zrobil USg i powiedzial ze pod wzgledem ginekologicznym jest wszystko dobrze. Zapytal sie natomiast czy mam problemy z tarczyca(ba mam niby wieksza troche). Wyslal mnie do endokrynologa. Poszlam. Lekarz przeprowadzila wywiad, zrobila USG. Wykryli 2 guzki na tarczycy. Po zrobieniu biopsji okazalo sie ze guzki nie sa rakowe. Skierowala mnie na badanie hormonow. Mialam robione wszelkie mozliwe badania. Poczawszy od krzywej cukrowej, wrazliwosci na cukier(aby wykluczyc cukrzyce) oraz tzw. klamry. Odebralam wyniki przedwczoraj. Lekarz, ktora robila mi badania(druga) stwierdzila po wynikach, ze mam PCO. Taka choroba jajnikow, ze dzieci nie mozna miec a jak mozna to ciezko zajsc w ciaze. Poszlam do lekarz tej pierwszej i ona powiedziala, ze to nie PCO. Ze brak miesiaczek najprawdopodobniej zwiazany jest z moja waga. Mam 179 cm wzrostu i waze 80 kg. Co roku przybywa mi 5kg regularnie. Przypisala mi harmonet po analizie wynikow harmonow itd. Sadze wiec ze sa dobrane odpowiednio tabletki do mojego organizmu i ze nie bed emiala z tego powodu zadnych komplikacji dotyczacych tycia i zbytniego owlosienia. Od jutra jestem na diecie specjalnej w celu zrzucenie 16 kg(na oko). Mam nadzieje ze wszystko bedzie szlo w dobra strone, ze miesiaczki bede regularne i nie bedzie problemow wprzyszlym zyciu. Przepraszam za rozpisanie. Ale z mama to tak inaczej sie rozmawia:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natajla



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak miałaś już tyle badan to raczej harmonet nie powinien zaszkodzic, tymbardziej ze jest tam naprawde mała dawka hormonu... mam nadzieje ze wszystkie Twoje problemy juz niedługo znikna bo z tego co piszesz to musi być to wszystko strasznie męczące :/ a co to za dieta specjalna? po konsultacji z lekarzem? bo ja mam podbna sytuacje tylko 174 cm i 72 kg:) nie powiem ale z 10 bym sie pozbyła... ;P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Angelina Jolie:)



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Natajla to jest Dieta Cambridge. Z tego co wiem to stsouja ja dziewczyny na wlasna reke. I ona mi kilka etapow. Zwna jest dieta ostatniej szansy:)SmileSmileSmileSmile. Zamawiasz sobie jedzonko. Jak to lekarz moj mowi"gluty" i jesz. Niby dieta jest super.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edi84



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 1:06 pm    Temat postu: harmonet Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biorę harmonet od 12 dni. Po raz pierwszy kochałam się z mężem po 11 dniach brania. Czy byliśmy bezpieczni? Jeśli ostatnią pigułkę biorę 3 kwietnia, oznacza to, że po przerwie, następną tabletkę biorę 11 kwietnia? A jeszcze jedno... jestem bardziej rozdrażniona, urosły mi trochę piersi, niestety krostki pojawiły się na mojej twarzy i mam krwawnienia 12 dzień. Czy to normalne? cZY KROSTKI ZNIKNĄ I KRWAWIENIE USTĄPI. pROSZĘ O ODPOWIEDZ...



-----edited by emilka-----
pokasowałam resztę Twoich postów. nie ma sensu pisać tego samego tyle razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli rozpoczełaś opakowanie do 5tego dc, to byłaś zabezpieczona
następną bierzesz 11 kwietnia
co do tych skutków, to jeżeli nie znikną po 3ech miesiącach brania, to radziłabym skonsultować to z ginekologiem. może źle dobrane tabletki.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia-kasienka



Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: plock
PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 12:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy po 3 miesiecznym braniu tabletek chlopak jesli sie sp....we mnie to bede pewna na 100% ze nie wpadlam?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli brałaś regularnie, nie łykałaś leków, obniżających skuteczność, nie wymiotowałaś i nie miałaś biegunek w czasie 4h od przyjęcia tabletki, to będziesz miała pewność wyższą niż 99% ale nie całe 100 Wink nic nie daje 100% Razz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bonia



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny! Od ośmiu miesięcy zażywam harmonet, nie miewam bóli głowy, nudnośći ani nic z tych rzeczy, a okres dostaje zazwyczaj 2-3 dni po ostawieniu tabletek. Wczoraj jednak zdarzyło się coś dziwnego...do końca opakowania zostało mi jeszcze dwie tabletki, a ja dostałam okres. W związku z tym mam do was pytanie: Czy uważacie, że coś jest nie tak, a może któraś z was miała podobną sytuację? Proszę o odpowiedż z góry wielkie dzieki.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group