Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Harmonet - czy kolejność brania ma znaczenie?

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taleńka



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 9:33 pm    Temat postu: Harmonet - czy kolejność brania ma znaczenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
biore harmonet (skład główny to 0,020 mg etynyloestradiolu i 0,075 mg gestodenu).
Jak zaczęłam trzecie opakowanie brac w sobote, wzięłam pigułke przeznaczoną na niedziele. Była to ostatnia pigułka z opakowania a nie pierwsza Confused . Potem szłam zgodnie ze strzałkami więc następnego dnia, tj. w niedziele wzięłam pierwszą tabletke z opakowania z napisem pon.
Czy wszystkie tabletki harmonetu mają ten sam skład? Bo wiem, że są tabletki różnofazowe... czy to wpłynie na ich skuteczność? Czy dalej mam brać zgodnie ze strzałkami, ale niezgodnie z dniami tyg? I czy to, że moja pierwsza pigułka była ostatnią w tym listku ma jakieś znaczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma zadnego znaczenia, mozesz brac spokojnie,
nastepnym razej uwazaj by sie nie pomylic i jedengo dnia w ogole nie wziac
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nic sie niestało, pomyłka dni przyjmowania niema wpływu na skuteczność działania leku. Strzałki sa poto by ułatwić przyjmowanie tabletek ale kazda z nich ma ten sam skład.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 1:34 pm    Temat postu: zbyt długa przerwa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biore Harmonet. po ostatnim opakowaniu zaczeła sie moja 7 dniowa przerwa 28 stycznia powinnam wziąśc pierwasza tabletkie z nowego opakowania ale zapomniałam wogule wykupić tabletek.czy jezeli teraz wezme tabletkie to ochrona bedzie dalej działać? Prosze pomóżcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wykup jak najszybciej nastepne opakowanie i zacznij brac od nowa ale w tym miesiacu zabezpieczaj sie dodatkowo = prezerwatywa, idz do lekarza i powiedz jaka sytuacja zaistniala ale podejzewam ze powie ci to samo co ja Smile ale nie zaszkodzi isc... pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mm



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 9:42 am    Temat postu: 21 dni przyjmowania tabletek anty a potem?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie... jak to jest... kobieta przyjmuje tabletki przez 21 dnia a potem zostaje 7 dni do okjresu wiec co wtedy czy jest w pelni zabezpieczona czy wymaga to dodatkowego zabezpieczenia... a poza tym powiedzcie mi jaki macie stosunek do tabletek Harmonet?? z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak w tych 7 dniach tez jestes zabezpieczona Smile a jezeli chodzi o tabletki Harmonet to ja zdania nie mam bo nie biore zadnych anty, poczekaj az ktoras z dziewczyn sie wypowie albo poczytaj na forum , pewnie gdzies cos pisze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Claudia



Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krakow
PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 11:32 am    Temat postu: Czy jestem bezpieczna??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! zazywam harmonet od 16 dni i po 2 tyg. czyli w 14 dniu kochałam sie z moim chłopakiem . był to krotki stosunek i przerywany. Do wytryysku doszło poza pochwą, nie w srodku . mam pytanie czy jestem bezpieczna??? martwie sie mimo tego iz przeczytałąm kilka razy ulotke nie pisze w niej nic na ten temat od kad jest sie juz bezpiecznym . Przyczytałąm tak samo wiele opini i jedni pisza ze po miesiacu jest sie juz bezpiecznym, inni ze od 1 tabletki a jeszcze innne opinie mowia o tym ze bezpieczenstwo jest od 7 dnia przyjmowania. Prosze o opinie na ten temat bo troche mnie to niepokoji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm.... moim zdaniem jest ok bo do wytrysku nie doszlo w tobie Smile nie ma sie co martwic....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mm



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak sie czujesz po tych tabletkach?? moja dziewczyna wlansie takie dostala od ginekologa... wiele czytalem na ten temat i duzo dziewczyn pisze ze czuja sie niezbyt dobrze po nich ze sa bardziej agresywne spada im libido itp... a jak jest z toba zaobserwowalas moze cos w tym czasie?? pozdrawiam!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group