Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle part.7

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 1:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skutki uboczne zwiazane z duza dawka hormonów.

A Twoja Dziewczyna musi przyjac logike do wiadomosci:
1. nie było wytrysku wewnątrz
2. w preejakulacie zwykle nie ma plemników zdolnych do zapłodnienia ( z wyjatkiem scisle okreslonych sytuacji)
3. zazyła na czas escapelle która jest doraźną antykoncepją hormonalna.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Achmed80



Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 11:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Nowicjuszko za odpowiedź. Niestety stres nadal jest ogromny i przytłacza logiczne myślenie... Sam już nie wiem co mówić, żeby Ją uspokoić ...
"Bo jest 1% niepewności ... ", "Bo w preejakulacie mogły być plemniki ... ", "bo może Ci się wydawało tylko że zdążyłeś wyjść" ...
Im więcej tłumaczenia, tym więcej wątpliwości ...
Tak, wiem, że ten temat to 7 częsci po 40stron, ale pytam bo za chwilę usłyszę, że tamte informacje mają się nijak do naszej sprawy ...
Czy escapelle rzeczywiście jest tak skuteczna ?? Zadaje może głupie pytania ale wiele ludzi na forach mówi różne rzeczy ...
Czy można powiedzieć, że sam fakt przyjęcia escapelle w zalecanym czasie (12-13h) wyklucza podejrzenie ciąży?? Co w przypadku, jeśli wyszedłem za późno i trochę nasienia przedostało się z preejakulatem do pochwy ?? Chciałbym Ją już uspokoić ... A jeśli zawracam bardzo Wam głowę to wybaczcie ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Escapelle nalezy przyjać do 72h po stosunku. Wtedy jeśli nie doszło do zapłodnienia lub zagnieżdżenia się zarodka w jamie macicy, nie ma szans na ciążę. Na zapłodnienie, wędrówke zarodka do jamy macicy i zagnieżdżenie sie w ścianie macicy,potrzeba kilku dni. Więc z tego stosunku ciąży nie będzie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MM 2013



Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem: mieliśmy z chłopakiem "wypadek (skończył we mnie)" 14.06.2013 koło 22, dnia następnego 15.06.2013 koło 20 wzięłam escapelle ale do dnia dzisiejszego nie mam @. Ostatni okres miałam 08.06 i mam nieregularne cykle od 23 do 34 w ostatnim miesiącu. Od "wypadku" do dnia dzisiejszego minęło 34 dni (41 dzień cyklu) - zrobiłam dwa testy jeden w dniu 35 cyklu (28 dni od "wypadku") i drugi w dniu 38 (po 31 dniach od "wypadku") - oba wyszły negatywne (firmy pink oraz amil) ale z tymi testami to różnie bywa - poradźcie coś proszę bo oszaleję nie długo Sad

Dodano po 4 godzinach 23 minutach:

Jeszcze jedno, od 21.06. do 23.06.2013 miałam plamienia (ale to chyba efekt uboczny ESC) a może to była wcześniejsza @ sama już nie wiem,
Dajcie znacie proszę co o tym wszystkim sądzicie

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyjełas escapelle jest to swego rodzaju bomba hormonalna. Nie ma sie co dziwić że cykl sie jeszcze bardziej rozregulował. Nalezy wybra się do ginekologa aby wyregulował cykl (nie ma to zwiazku z zazyciem escapelle, tylko w ogole nalezy to zrobić).

Co do ewentualnej ciąży, możesz jeszcze wykonać test bHCG z krwi, w kazdej przychodni ci go wykonaja.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MM 2013



Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okresu jak nie było tak nie ma Sad

Zrobiłam badanie krwi beta HCG ponizej mój wynik:


Beta hCG < 1,20 mlU / ml < 5,00

Co to oznacza ? bo już sama nie wiem co myśleć Sad

Proszę o informację
PZdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 1:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestes w ciazy.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Achmed80



Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 28, 2013 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanowne forumowiczki ....
Nie odzywaliśmy się jakiś czas ale chcielibyśmy zasięgnąć Waszej opinii po raz kolejny.
Nasza sprawa wygląda na dzień dzisiejszy tak:
Sprawdziliśmy terminy okresów poprzednich i były one 22 maja oraz 17 czerwca. Moja Partnerka nie znalazła poprzednich terminów jednakże mówi, że okresy ma w miarę regularnie.
Stosunek miał miejsce 30 czerwca nad ranem.
Po przyjęciu escapelle po 4 dniach u mojej Partnerki pojawiło się 4-ro dniowe krwawienie.
Co do obfitości było większe niż normalna miesiączka.
Po 19 dniach od stosunku wykonaliśmy test z moczu (19 lipca, wieczorem) o dokładności 20 mu/ml - negatywny.
A na drugi dzień rano powtórzyliśmy test z moczu porannego, testem o dokładności 25mu/ml. - wynik negatywny.
Czy możemy być spokojni i wykluczyć ciążę i spokojnie czekać na okres ?? Jak wiemy po escapelle okres może się znacznie spóźnić.
Z góry dziękujemy za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozecie być spokojni. Ewentualnie zawsze możecie wykonać 100% pewny test bHCG z krwi, w każdym laboratorium.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kropka28



Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odbyłam stosunek w 15 dniu cyklu a na 16 według mojego kalendarza ( a prowadze od dawna wiec jest dosc dokladny ) mialam miec owulacje czyli dzisiaj...stosunek byl przerywany i nie doszlo do wytrysku w środku, jednak partner poszedl się umyć (wytrzec-dokaldnie nie wiem bo raz mowi tak raz tak..;/) i kochalismy sie znowu jednak bez zadnego finału..dla spokojności wziełam escapelle 10 godz pozniej.. dzisiaj dziwnie się czuja tak jakby normanie wystapiła owulacja czyli bolace jajniki itd.. mam tak co miesiac.
MOje watpliwosci to:
czy bez wytrysku a z ewentualnymi resztkami spermy moglo dojsc do zaplodnienia/
czy escapelle moze tylko pomoc ciazy gdyby na wszelki wypadek owulacja byla w dniu 15 a nie 16 ?
i czy to mozliwe ze dzisiaj czyli dobe po zazyciu tabletki wystapila owulacja?
Jezu jak czytam co pisze to juz sama sie nie rozumiem;/ mam nadzieje, ze jednak mi odpiszesz i troche uspokoisz bo juz szalu dostaje. Mam syna 8 letniego a sama 30 lat a stresiak tak meczy w glowie ze czlowiek do nieznanych osob juz pisze;)pozdrawiam
prosze o odzew co o tym myslicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następny
Strona 26 z 30

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group