Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle part.7

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 2:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro nie bylo wytrysku to w jakim celu zazylas tabletke?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika1990



Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To samo co wszyscy odpowiem. Obawa przed tym preejakulatem Sad Jutro dla pewności zrobię test, ale chcę wiedzieć czy krótszy okres może być skutkiem tej tabletki? Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 1:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie tyle tabletki co zaburzeniami hormonalnymi.

W preejakulacie nie ma plemnikow zdolnych do załodnienia, chyba ze partnerkrotko przed stosunkiem mial wytrysk i nie oddał moczu...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika1990



Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 12:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Po prostu zaniepokoił mnie mój krótszy okres, a wiadomo stres robi swoje i człowiek wmawia sobie rożne rzeczy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika1990



Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To znów ja. Mam jeszcze małe pytanko. Od wzięcia Escapelle utrzymują mi się lekkie nudności. Byłam u lekarza rodzinnego i stwierdził, że to tylko stres. Nie wiecie czy po takim czasie od wzięcia mogą się utrzymywać skutki uboczne? Minął już prawie miesiąc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zalezy od konkretnej pacjentki. Kazda kobieta inaczej reaguje na tak duza dawke hormonow wiec trudno powiedziec. Jedne kobiey nie maja w ogole skutkow ubocznych,u innych pojawiaja sie i zaraz znikaja, a u jeszcze innych trwaja dluzszy czas.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koselda



Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 31, 2013 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ja się podzielę moją historią.

Niestety poniosly nas emocje, alkohol itd. W sobote 26.10 nie wyszedl na czas. Był to mój 8 dzien cyklu. Przypuszczalnie są to moje dni niepłodne, ale mimo to udało mi się zdobyć i wziasc tabletke escapelle po 43:30 - 46 godzin po. W ten sam dzień tak po 2,5-3 godzina od zarzycia mialam duze zawroty glowy. Pod wieczor czułam sie bardzo zmęczona, gdy sie położylam nawet nie pamietam kiedy usnelam (z telefonem w reku). Rano było bardzo ciezko wstac. Czulam jakbym w ogole nie spala. Nie umialam otworzyc oczow. We wtorek lamalo mnie dosc mocno w plecach, ale po kapieli mi przeszlo wiec nie wiem czy to po tabletce akurat.

Dzis czuje sie w miare dobrze. Czy takie objawy mogą sugerować, ze tabletka zadzialala i sie wchlonela dobrze?
Czytalam ulotke, czytalam fora i wiem, ze zanim komorka zaplodniona dojdzie i zagniezdzi sie w macicy minie trocze czasu. Ile? 4, 5 dni?

Chce uslyszec od kogos rade pocieszenia, ze mam sie nie martwic, ze bedzie dobrze. Czy naprawde nie mam powodow by sie martwic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
manintophat
Gość









PostWysłany: Sro Lut 19, 2014 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, proszę o pomoc,

Współżyłem z dziewczyną dokładnie 1 dzień po owulacji około 22-23.00. Pękła nam gumka, nie wiem jak to się stało ale niestety wszystko zostało w środku. Od rana szukaliśmy ginekologa, lekarz pierwszego kontaktu dał jedynie skierowanie, gdzie na wizytę czeka się 2 tygodnie. Najwcześniejsza wizyta prywatna była możliwa dopiero popołudniu. Dziewczyna tabletkę Escapelle zażyła około 16.00. Czy jest duże ryzyko ciąży? Czy po 18 godzinach ta tabletka jest skuteczna?
Powrót do góry
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 3:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: Nie powielaj tych samych postów, po drugie nie poganiaj użytkowników, jeśli będzie ktoś rozeznany w temacie na pewno od razu odpowie.

Tabletka escapelle działa do 72h po niezabezpieczonym stosunku (blokuje owulację jeśli do niej nie doszło oraz zmienia charakter błony śluzowej jamy macicy przez co ewentualny zarodek nie jest w stanie się zagnieździć. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę przed zażyciem tabletki -> działa ona podtrzymująco).

Im szybciej zostanie zażyta tym lepiej. Najwyższą skuteczność ma w pierwszej dobie - i tak została zażyta.

Co do owulacji -> nie można precyzyjnie określić jej wystąpienia bez badania USG. Był to prawdopodobnie dzień po owulacji. Ale nie na pewno. Równie dobrze mogło nie dojść w tym cyklu w ogóle do owulacji, lub dojść do niej wcześniej lub nieco później niż wyliczony dzień kiedy teoretycznie powinna nastąpić.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
manintophat
Gość









PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez jaki czas działa ta tabletka? Czy istnieje takie niebezpieczeństwo, że zarodek który nie zagnieździł się w macicy podczas działania leku zagnieździ się w niej po tym jak on przestanie działać ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Następny
Strona 28 z 30

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group