Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle part.7

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kropka28 co do Twojego pierwszego pytania: bez wytrysku i z resztkami spermy mogło dojść do zapłodnienia, ponieważ jeśli Twój partner wyszedł na tzw. "styk" i to jeszcze podczas owulacji czy nawet dni płodnych to szanse oczywiście istnieją i to nie małe..pamiętaj też, że partner musi się umyć oraz oddać mocz, żeby był 100% czysty.

escapelle nie może pomóc ciąży, to jest tzw. "tabletka po", ale nie wiem czy nie zażyłaś jej za późno, bo może owulacja się u Ciebie już odbyła..jak długie masz cykle ?
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kropka28



Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

28-29 mniej wiecej... tabletke wzielam 10 godz po stosunku czyli wczoraj ale dzisiaj czuje jakbym normlanie miala owulacje(chyab ze to tylko bol podbrzusza) ktory wystepuje w skutkach ubocznych.. sluz sprawdzialm lepki, gęsty białawy...no i sikam co chwile ale jestem tez po zapaleniu pecherza wiec moze pzrez to..

Dodano po 4 minutach:

tez sie boje ze za pozno.. ze tabetka nie zdazyla przesunac owulacji:( tak calkiem na styk nie bylo i mam nadzieje ze wytarl sie dosc dobrze..nadzieja matka głupich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kropka28



Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale cisza...dostałam odpowiedz od experta z [zakaz umieszczania linków]..
Odpowiedź:
Escapelle działa na każdym etapie cyklu, przed, w trakcie oraz po owulacji,
a jedynie mechanizm działania leku na każdym z tych etapów jest inny (
oczywiście jego omawianie przekracza ramy tego portalu )

Jeśli zastosowałaś Escapelle do 24 godzin po stosunku to ryzyko ciąży
wynosi 0,7 %.

No i niby sie uspokoiłam na jeden dzien a dzis znowu świruje:( do tego boli mnie brzuch/jajniki i mam ciągle uczucie jakby mi cos mialo pocieknąć o_o a to poteguje u mnie ciągłe myślenie i stresiaka.. pocieszy ktos?Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie. Przeczytaj PW ode mnie Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mimmi



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny!
Mam problem i mam nadzieje ze szybko mi pomozecie Sad ginekolog przepisał mi luteine abym zażywala ja przez dwa cykle,niestety dokładnie tydzien temu (to byl moj 11 dzien cyklu)miałam dosc niepewna sytuacje wiec udalam sie do ginekologa(innego niz mój prowadzący gdyż zanim byłby mnie w stanie przyjąć nie zmiescilabym sie w pierwszej dobie. Przepisał mi escapelle, zazylam 15h od niepewnego stosunku. Niestety w tym miesiącu wypadł tez drugi cykl zażywania luteiny dopochwowej(cierpię na nieregularne cykle). Wszystko było ok zaczęłam brac od 16 dnia jak zawsze jednak dzisiaj (18 dzien cyklu) zobaczyłam krew, nie przypomina to okresu gdyż nie jest obfite a raczej brunatno-czerwone i nie wiem teraz co myslec i robic. Czy moze byc to krwawienie w skutek zazycia tabletki escapelle?co z luteina? Czy mimo krwawienia mam nadal ja zażywać?(przypominam ze jest dopochwowa). Z góry dziekuje za szybka pomoc!![/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 2:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I luteina i escapelle zawierają hormon o podobnym działaniu. Escapelle to jedynie "końska dawka" która pozwala na zapobieżenie ewentualnej ciąży.

Krwawienie to skutek uboczny.

Mimo wszystko należy skonsultowac się jak najszybciej z lekarzem prowadzącym.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mimmi



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 11, 2013 4:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wieczorem, pierwszego dnia tj. 9.09, krwawienie było już o wiele obfitsze i doszły do tego bóle w podbrzuszu (tak jak w czasie okresu) tak więc już sama nie wiem, czy okres tak mi przyspieszył przez to escapelle w połączeniu z luteiną, czy też są to wspomniane skutki uboczne tabletki.
Zdaję sobie sprawę, że nie jesteście wirtualnymi lekarzami, ale już sama nie wiem co myśleć. Mój najwcześniejszy termin do ginekologa prowadzącego to niestety 19.09 tak więc nieco ponad tydzień muszę jeszcze poczekac... Co ciekawe ginekolog, który przepisał mi escapelle na pytanie czy są jakieś tego skutki uboczne krwawienie etc. odpowiedział mi, że nie wywołuje żadnych skutków ubocznych (?). Dziwne, bo wszędzie dziewczyny wypisują o jakiś plamieniach, krwawieniach(+ informacje na ulotce) tak więc trochę ten lekarz mi podpada.
Nie wiem natomiast jak na informację o przyjęciu escapelle zareaguje mój ginekolog, ale to już inna bajka :/ no nic, pozostaje czekać.

Bardzo dziękuję za poprzednią odpowiedź!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mimmi



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam dzisiaj u ginekologa, tak mnie przestraszył, że szok :O po pierwsze nie był zadowolony, że zażyłam tabletkę (mój prowadzący ginekolog jest ogólnie przeciwnikiem antykoncepcji), gdyż leczę się u niego na nieregularne cykle, dodał, że takim działaniem mogę narazić się na to, że w przyszłości będę mogła mieć problemy z zajściem w ciąże... Czy to prawda?
Escapelle zażyłam po raz pierwszy w życiu (i nie planuję już nigdy więcej), a tabletek hormonalnych(jak możecie się domyślić) nie zażywam - jedynie antykoncepcja mechaniczna.
Czy naprawdę aż tak mogłam namieszać sobie w organizmie?
Ech, szczerze mówiąc, lekarz wcale mnie nie uspokoił ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 1:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do ciążyna pewnonie dojdzie. Co do zamieszania hormonalnego - ma rację - escapelle zawiera końską dawkę hormonów.

Co do problemow z zajsciem w ciaze - takie same moglabys miec gdybys nie leczyla zaburzen cyklu.

Po to stworzono antykoncepcje awaryjna, zeby w naprawde awaryjnych sytuacjach po nia siegnąć.

A co do stosowania tabletek antykoncepcyjnych - w wielu rzypadkach sie je przepisujewlasnie po to, aby umozliwic kobiecie pozniejsze zajscie w ciaze... np przy PCOS.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika1990



Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 3:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie do was kochane. Dwa tygodnie temu, około 2 dni po owulacji (jestem pewna terminu owulacji) wzięłam Escapelle w ciągu 4 godzin od stosunku. Gumka była pęknieta, ale do wytrysku nie doszło. Teraz dostałam normalnie w terminie okres, objawy były takie jak zawsze. Problem jest taki, że krwawienie miało podobne nasilenie, ale trwało 2 dni krócej. Czy już nie ma się czym martwić czy lepiej wykonać test? Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następny
Strona 27 z 30

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group