Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Domowa apteczka... zbedna czy niezbedna?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba bardziej placebo;]
zwykły najzwyklejszy stary PARACETAMOL ;]
tabcin ma 250mg paracetamolu i jeszcze minimalna ilośc przeciwhistaminowych leków które katar blokują i kosztuje za 12 tabletego bagatela 14 zł
a zwykły paracetamol ma 500mg paracetalomu w tabletce;] i kosztuje 4 zł;] za 20 talbetek;] wiec

jesteście państwo doskonałym przykładem konsumenta nieświadomego;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kita



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 12:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm rozumiem twoje argumenty i swiadomie wybieram tabcin, wiem ze zwykly paracetamol ma wieksza dawke, ale wlasnie dlatego wybieram tabcin ze wzgledu na jego sklad ,ze w jednej kapsulce mam i paracetamol i srodki przeciwhistaminowe, pseudoefedryne i nie musze lykac garsci lekow naa katar goraczke i kaszel co obciaza i moja watrobe i moja kieszen co bym musiala poczynic biorac tylko zwykly paracetamol prawda:) dziekuje ze dbasz o moja kieszen i masz racje ze czesto ludzie kupuja na slepo ale w moim wypadku zakup jest w pelni swiadomy i jak mysle korzystny:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tatianna1



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam plastry, wodę utlenioną, wapno, witaminę c, witaminy, apap, no-spę, cholinex, termometr, xylometazolin, tribiotic, maść arnikową i persen to dla mnie +sanostol dla Kamilki, mojej córeczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mudiwola



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że mam coś takiego, cała szafeczka jest przeznaczona na rozne specyfiki. znajdziesz u mnie gripeks amol apapy bandarze wody utlenione spirytus cos na watrobe no rozne takie specyfiki ktore moga pomoc mi przetrwac trudniejszy dzien czy lekkie przeziebienie czy mocne skaleczenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moja studencka apteczka, ogranicza sie do plastrow, tabletek anty, apapu, capivit hydro control, linea, rutinacea i zyrtec Very Happy
wszystko co niezbedne do zycia.
natomiast w domu to mam wszystkiego do wyboru do koloru. cale mnosto syropow przeznaczonych dla osob w kazdym wieku, znalazloby sie tez cos dla niemowlaka, a moze i najwiecej jest dla niemowlaka Wink
od zwyklym homeopatycznych specyfikow, przez antybiotyki, a skonczywszy na dosyc powaznych lekach na sarkoidoze i nadcisnienie + obowiazkowo ketonal forte... itd.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 8:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Linea ? Razz i co działa ten preparat? Rolling Eyes Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 9:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na poczatku dzialal, schudlam 3 kg w tydzien :/ ale juz przytylam 1kg, wiec bilans jest -2kg.
w kazdym razie skoncze opakowanie i podziekuje Wink znalazlam fajna dietke i na tym zamierzam polegac.

aczkolwiek moja mama od jakichs 5 lat zazywa chrom, w najprostszj postaci i utrzymuje wage, wiec moze cos w tym jest.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha.... czyli nie warto wywalac na to kasy. zastanawialam sie ost nad Linea ale zeby działało to musi byc wysiłek fizyczny a mi sie nie chce nawet brzuszkow robic Neutral wiec samo połykanie tabsow napewno nie pomoze Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No apteczka domowa to podstawa, tylko jeszcze nie dorobiłam się odpowiedniej szafeczki na leki, ale już się rozglądam.
Coś przeciwbólowego czyli pyralginum.
Na nerwy tylko ziołowy nervomix.
Krople żołąkowe.
Węgiel leczniczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosia28



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że niezbędna. Ja mam w domu dwóch urwisów, którzy ciągle robią sobie jakąś krzywdę, dlatego wiele leków trzeba mieć zawsze pod ręką. Poza przeciwbólowymi ja zawsze mam Emofix, to jest taka maść która stopuje krwawienie i przyspiesza gojenie. Jest bardzo dobra na rany te małe i te duże zarówno dla dzieciaków jak dla dorosłych, polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group