Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Domowa apteczka... zbedna czy niezbedna?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agamm



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 10:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też mam w domu dosyć bogatą apteczkę, ze względu na 3,5 letnie dziecko,któremu sie zdarzaja rózne choroby. Mam tez mini-apteczkę wyjazdową a w niej leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, obowiązkowo Orsalit i Lactoral na wypadek biegunki i plastry, wodę utlenioną i oczywiście termometr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rzodkiewka75



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że jest potrzebna, ja mam przede wszystkim jakieś bandaże, leki od grypy i przeziębień, duuuuuużo plastrów, bo mam talent do cięcia paluchów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lena81



Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od czasu kiedy mama dziecko moja apteczka się rozrasta, kiedyś były w niej tylko tabletki przeciwbólowe, a teraz cała gama leków na różne dziecięce dolegliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lexie



Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też mam w domu apteczkę, w której mam przeróżne rzeczy - zaczynając od leków przeciwbólowych, przez różne na przeziębienie, plastry i bandaże na Foliku i witaminie C kończąc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
airone



Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 4:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w kazdym domu powinna byc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja apteczka ostatnio świeci pustkami, na szczęście ostatnie lata były dla mnie łaskawe jeśli chodzi o jakieś dolegliwości, także i do apteczki rzadko zaglądałam
lexie napisał:
Ja też mam w domu apteczkę, w której mam przeróżne rzeczy - zaczynając od leków przeciwbólowych, przez różne na przeziębienie, plastry i bandaże na Foliku i witaminie C kończąc

lexie - kwas foliowy, czyżbyś oczekiwała na maluszka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
shack



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W domowej apteczce powinny pojawić się witaminy. Musi pamiętać o witaminach. Ja tam wolę Actibion, bo oprócz magnezu zawiera ekstrakt z korzenia żeń-szenia i liści guarany, liści zielonej herbaty, witamina C i E, niacyna, cynk, żelazo i kwas pantotenowy. Actibion: -zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia często towarzyszące wysiłkowi fizycznemu i intelektualnemu (witaminy i minerały) -wpływają korzystnie na sprawność umysłową (ekstrakt z żeń- szenia i guarany) -wspomagają koncentrację i zdolność uczenia się (ekstrakt z zielonej herbaty)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinka



Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 16, 2013 9:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja tam wolę witaminy przyswajać z posiłków a nie z tabletek. Wystarczy tylko odrobina wysiłku, tabela z warzywami i owocami ze składem witamin i już.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kostropaty



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że niezbędna. Nie wyobrażam sobie domu bez opatrunku, bandaży, plastrów, wody utlenionej do przemywania ran i chociażby tabletek przeciwbólowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wrak



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 12:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno w takiej apteczce powinny się znaleźć wszelkiego rodzaju opatrunki, plastry, woda utleniona, gaza jałowa, jakiś tomblak. Raczej nie powinny znajdować się tam żadne leki ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy będą potrzebne i często ich data ważności ulega przedawnieniu, zwykłe marnotrawstwo moim zdaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group