Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Domowa apteczka... zbedna czy niezbedna?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u nas w apteczce zawsze jest nurofen/apap, dla nas i dla dziecka, woda utleniona, acidolac na biegunkę, coś na alergie, elektrolity, no-spa, krople żołądkowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam ogromną apteczkę Wink. Dla nas są krople żołądkowe, węgiel, syropki na gardło, coś do ssania i cos rozgrzewającego, wit c, woda utleniona + plastry i bandaże, probiotyk, maść rozgrzewająca, coś przeciwbólowego,witaminy, no-spa. Dla dziecka mam probiotyki, coś na nawodnienie, syrop przeciwgoraczkowy, antyalergiczny, witaminka c,maść rozgrzewajaca, maść majerankowa, woda morska i kropelki inhalujące. Nie liczę soli fizjologicznej + nebbud przy krtani Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja tez nie jest mała Wink Ale zawsze najważniejsze to leki p. gorączkowe, p. bólowe, witaminy, no-spa, probiotyki, elektrolity, syropy od kaszlu, na gardło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to widzę, że mamy podobne apteczki, u nas preparaty małego to na pewno połowę stanowią, ostatnio robiłam przegląd i pełno tych leków, ostatnio doszło sporo alergicznych niestety :/. Ale taka apteczka dobrze wyposażona się przydaje, ostatnio mój brat się pochorował (biegunka, wymioty) to go ratowałam acidolackiem dziecka Very Happy i orsalitem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 12:49 pm    Temat postu: .. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przezorny zawsze ubezpieczony Smile Na wyjazd zawsze więcej pakuję, bo przy dzieciach to różnie bywa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja mama zawsze mi mówi że kto ze sobą nosi ten nikogo nie prosi, coś w tym jest. Jak się jedzie własnym transportem to warto mieć wszystkie najpotrzebniejsze leki ze sobą niż biegać w razie potrzeby po aptekach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 12:53 pm    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Święta prawda Smile Poza tym dzieci zaczynają chorować jak już wszystko jest pozamykane, także na wyjazdach lepiej nawet wziąć więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My planujemy w tym roku jakiś zagraniczny wypad, trochę mam obawy jak dziecko zniesie podróż i już teraz sobie spisuję co do apteczki wziąć. robiłam też przegląd domowej i sporo tego wszystkiego mi się uzbierało
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 3:06 pm    Temat postu: apteczka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bierz wszystko co przyjdzie Ci na myśl Wink Przezorny zawsze ubezpieczony, a z dziećmi to rożnie bywa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 04, 2014 12:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W mojej domowej czy tez wyjazdowej apteczce przeważnie znajduje się ten sam zestaw mianowicie : proszki przeciwbólowe , coś na biegunkę , maści na stłuczenia , bandaż i opatrunki , coś na oparzenia i woda utleniona Smile w zależności też od wyjazdu dorzucam coś więcej w miarę potrzeb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group