Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Domowa apteczka... zbedna czy niezbedna?

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 12:24 am    Temat postu: Domowa apteczka... zbedna czy niezbedna? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałam zapytac jak wiele z nas ma w domu apteczke lub coś w podobie?
I co ewentualnie sie w niej znajduje/ Macie swoje wyprobowane zestawy lecznicze? Cos polecacie, czego Waszym zdaniem nie powinno zabraknąc w kazdym domu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj. Ja uwazam ze domowa apteczka jest nie zbedna w kazdym domu, choc nie stosuje lekow zbyt czesto, tylko w kryzysowych sytuacjach posiadam owa apteczke. Znajduja sie w niej m.in. Leki przeciwbolowe, przeciw goraczkowe, witaminy(kazdy z domownikow trzyma tam jakies swoje ktorych uzywa) podstawa jest Wit. C, ziola, pozatym plastry, jakis bandaz, masci przeciwzapalne i przeciw bolowe. To by bylo chyba na tyle.

Jeszcze cos na poparzenia i ugryzienia komarow Wink

A rzecza ktora mam ZAWSZE w swojej apteczce i naprawde warto ja polecic sa ZIOLA BITNERA(w aptece bez recepty, dostepne w butelkach o roznych pojemnosciach) sa naprawde rewelacyjne, nie zastapione w leczeniu gryp, jakichs podziebien, rowniez w okresach zwiekszonej zachorowalnosci, naprawde rewelacja, wszystkim polecam. Wszystkie rutinoscorbiny Vitarale i inne sie przy tym chowaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musi być. Jest tam wszystko. Od plastrów, syropy, lekarstwa po jakieś ziółka itp Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak zgadzam sie z poprzednikami, u mnie tez jest apteczka, znajduja sie w niej leki przeciwgoraczkowe, przeciwbolowe, jakies specyfiki na grype typu Ferveks, na biegunke cos, bandaze , gaziki, ziola, cos do odkazenia w razie co, plastry, cos na bol gardla, masci przeciwzapalne i przeciwbolowe, clotrimazolum no i witamini oraz suplementy diety....
no i w kazdej apteczce powinny sie znajdowac zapasy lekow, ktore dla kazdego sa kwestia indywidulana bo np. na cos choruje... u mnie znajduja sie leki na kamice nerkowa no i na zapalenie pecherza - czesto mnie to dopada wiec zapas mam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja podobnie, ale może wymienię jakie mam leki.. niektóre mam od lekarza, które były mi kiedyś przydatne, ale teraz czasami też są potrzebne.

-Gripex, Rutinoscorbin, Apap, Ibubrom, Ibuprofen, Ketonal 50 i 100, Aspirin, Cholinex, Mg, Vitaral.
-Lactovaginal, Clotlimazoum (tabl. i maść)
-bandaże ( 8cm i 10cm), plasterki różnej wielkości, woda utleniona, Rywanol.. ale nie lubię tego cholerstwa bo ciapie się i brudzi wszystko Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odradzam wode utlenionąWink ona wiecej niszczy niż dezynfekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 12:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja mam od groma i ciut ciut różnych specyfików a najgorsze jest to, że jak przychodzi co do czego, to wszystko okazuje się przeterminowane Rolling Eyes
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 3:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mikmik napisał:
odradzam wode utlenionąWink ona wiecej niszczy niż dezynfekuje


nie słyszałam o tym. możesz rozwinąć? jak niszczy?


poza tym, u mnie w domu też jest apteczka. i jest w niej dosłownie wszystko;) bandaże, plastry i inne rzeczy opatrunkowe, woda utleniona, leki przeciwbolowe, antyalergiczne, syropy, leki na grype i wiele wiele innych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przy tym jak polejesz rane wodą utlenona następuje gwałtowna reakcja chemiczna w której powstaje woda i rodniki tlenu(one sieja największa dewastacje), praktycznie rzecz biorąc ta reakcja niszczy wszystkie komórki z którymi sie styka;] owszem dezynfekuje ale przy okazji zabija komórki naszego organizmu co spowalnia gojenie ran;]
przy malutkich rankach to oczywiści ewiekszego znaczenia nie ma...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No bo przy większych ranach to wsiadasz w samochód i na pogotowie albo do szpitala Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group