Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Diety - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o matko, ja sobie policzyłam i wyszlo mi, ze musiałabym zjadać tylko 1050 kcal : D przy moich wystajacych żebrach to chyba bym przy takiej diecie wygladała jak patyk! i chyba bym musiala juz nic nie jesc, bo tyle kalorii ile ja zjadam w ciagu dnia, to kto inny po paru dniach by przytyl z 5 kg ;p
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka napisał:
o matko, ja sobie policzyłam i wyszlo mi, ze musiałabym zjadać tylko 1050 kcal : D przy moich wystajacych żebrach to chyba bym przy takiej diecie wygladała jak patyk! i chyba bym musiala juz nic nie jesc, bo tyle kalorii ile ja zjadam w ciagu dnia, to kto inny po paru dniach by przytyl z 5 kg ;p


innego wyjscia nie ma.
Bedziesz jesc tyle ile zuzyjesz lub wiecej nie schudniesz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem...
widocznie musze duzo jesc bo dużo potrzebuję skoro nie tyję a żebra mi wystaja..
ale to nie ja bylam autorką postu która pytała o wyeliminowanie ziemniaków z diety, więc chyba nas pomyliles : )
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 4:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka napisał:
nie rozumiem...
widocznie musze duzo jesc bo dużo potrzebuję skoro nie tyję a żebra mi wystaja..
ale to nie ja bylam autorką postu która pytała o wyeliminowanie ziemniaków z diety, więc chyba nas pomyliles : )


nie pomylilem.
napislas zaskoczona ze ze to bardzo malo - przy zrzucaniu wagi najwazniejsza sprawa to kalorie.
kalorie w wielkim skrocie to energia ktora dostarczasz organizmowi - zjesz tyle ile potrzebujesz lub wiecej nie chudniesz to moge powiedziec na 101 %
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja sobie policzyłam z ciekawosci zeby zobaczyc jak malo bym musiala jesc zeby schudnąc. ale nie chcę zrzucac wagi : )
chcę być tylko gibka, byc porozciagana, miec jakies miesnie, a nie tylko ich nie miec : P
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem na diecie lekkostrawnej i wlasciwie nie wiem co mam sobie przygotowywac do jedzenia zeby moj zoladek szybko strawil i zeby go nie podraznic. jak na razie jem gotowany ryz, jogurty naturalne, kefiry, bulki z szyneczka z kurczaka taka nie wedzoną. i teraz chce sobie zrobic kompocik z jablek i wlasnie go nastawilam. macie jakies przepisy zebym nie umarla od tak malo wartosciowej diety ani zeby mi nie zbrzydla?
czy mogę do kompotu z jablkami wrzucic brzoskwinie z puszki ktore są bez skory i je ugotowac razem z jablkami? brzoskwinie to pestkowce i nie wiem czy mogę. Mam lekki niezyt zoladka, ciagle mdlosci i przyjmuje helicid 20.
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cesco



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 13, 2010 11:39 am    Temat postu: Dieta - masa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Diete jako taką mam:

7:00 :
- dwa jajka
- chleb razowy z: pomidorem, ogórkiem, sałata, rzodkiew, szczypior, cebula
lub
- jogurt(125g)+płatki(30g)
- banan/jabłko/morela/mandarynka
- orzeszki


9:00
- pieczywo razowe x3
- warzywa: (marchew,koperek,groch,fasola,brukiew,ogóreczek,papryka).
- ryba/twaróg


11:00
- warzywa(jak ww)
- pieczywo razowe: pomidor, szynka/serek.
- oliwa
- jakieś źródło białka(?) - łatwo przyswajane!!

14:00
obiad:
- nóżka/pierś z kurczaka około 200(g)
- ryż brązowy(g)
- sałatka
- oliwa
lub
- ryba około 200(g)
- ryż 100(g)
- sałatka

16:00
- Ostrowia(25g/30g) + płatki/orzechy/migdały (zależne jak będzie smakowało)


18:30
- ostrowia(25g/30g)


19:10
- ziemnaki + rybka/mięsko



22:00
- biały ser z warzywami.


Tak mniej więcej wygląda po korekcie.

Owoce i warzywa to zależne od pory roku bo niezawsze wszystko jest dostępne. A ja mam swój własny ogród to i mam niemal w pełni naturalne(zero nawozów itp).


Jednak moje pytanie brzmi!!

Czy Ostrowia białkowa nie zniszczy zdrowia ? Czy niesie ona jakieś skutki uboczne ? Czy można ją bezpiecznie spożywać ? W dawkach do 60 gram dziennie. W dwóch posiłkach po 30g.

Zauważmy że jest to dieta dla osoby ćwiczącej. A więc przy ćwiczeniach należy dostarczać białka!!

Ale czy Ostrowia jest zdorwa, czy może ją jakoś nautarlnie zastąpić. A jeżeli tak to czym ?

Jakie są łatwo przyswajane białka? Co mogę dodać do diety zamiast niej?


-- link usuniety --

Prosze sie zapoznac sie z regulaminem forum.
linki na forum sa zbronione. Link usuniety.
Mala_mi


Temat przeniesiony w odpowiednie miejsce.
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mineral



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 7:44 pm    Temat postu: jaka jest najlepsza dieta?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeglądałam to forum i widziałam, że pojawiło się tutaj trochę różnych diet. Chciałabym was zapytać, czy myślicie, że jest jakaś jedna dieta, która będzie skuteczna u każdego, czy może nie ma uniwersalnej diety i podczas odchudzania należy się kierować indywidualnością??
Jakie jest wasze zdanie na ten temat??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każda dieta powinna być dopierana indywidualne, bo różne osoby mają różne predyspozycje. Do tego sama dieta nie wystarczy, potrzebne też są ćwiczenia dobrane do danej konkretnej osoby, tak, aby nie zaszkodzić...Bo różne osoby mogą różne schorzenia i nie zawsze można pewne diety i ćwiczenia stosować...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale generalnie, jak to hello zwykle radzi: odjęcie od dziennego zapotrzebowania kalorycznego 300-500kcal i zwiększenie aktywności fizycznej Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group