Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Diety - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salata107



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 1:41 pm    Temat postu: Diety - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie !
Mam prośbę ! Chciałabym się dowiedzieć, jaką dietę i jakie ćwiczenia oraz sporty muszę stosować i uprawiać, aby być w dobrej formie ! Jest mi to bardzo potrzebne do pracy (stewardessa) ! Muszę być idealnie zdrowa i powinnam mieć nienaganną sylwetkę ! Nie chcę także w trakcie wykonywania zawodu zapaść na jakieś dziwne choroby, tak więc proszę Was o radę !!! Smile

Proszę umieszczać posty w odpowiednich, istniejących już tematach, a nie tworzyć nowe. Temat przyłączam do już istniejącego.
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kotek2359



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 4:50 pm    Temat postu: Diety - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem ze swoja waga i nie wiem co zrobic zeby sobie jakos z tym poradzic.Waze 57kg przy wzroscie 163 nie wiem czy to duzo czy nie ale ja sie strasznie zle z tym czuje.Kiedys wazylam 53kg i taka wage utrzymywalam przez kilka lat bez zadnych diet a tak mniej wiecej rok temu przytylam nagle w ciagu miesiaca do 57 kg nie wiem czemu bo jadlam tak jak zawsze i od tego czasu nie moge sie pozbyc tej wagi,nawet jak troche schudne to zaraz z powrotem tyje.Prubowalam cwiczyc ale nie mam czasu,mam dziecko i zajmuje mi wiekszosc dnia a jak nawet mam chwile wolna to poprostu mi sie nie chce.Uwielbiam czasami zjesc cos dobrego ale nie przesadzam z tym a i tak moja waga jest ciagle taka sama.jaka dieta jest najlepsza zeby schudnac,nie koniecznie bardzo szybko ale trwale bo na tym mi zalezy zeby schudnac ale nie na miesiac czy dwa tylko zeby ta waga zaraz po diecie znowu nie wzrosla.


---edited by Mała Mi---
Prosze pisac w specjalnym dziale! temat przenosze w odp. miejsce Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 1:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wagę masz jak najbardziej w porządku. I nie trzeba nic z tym robić. Na diecie schudniesz, owszem,ale obawiam się, że aby utrzymać wagę będziesz musiała być na niej już zawsze.

Najlepiej jeść po prostu o stałych porach i nie jeść nic po godzinie 18. Do tego zmniejszyć nieco porcje ale tylko trochę. Tak o mniej więcej 1/4. Ja tak zrobiłam i jest mi bardzo dobrze, bo schudłam te kilka kilo które mi przeszkadzały w dobrym samopoczuciu, a waga się utrzymuje na stałym poziomie. Tylko że cały czas jem o tę 1/4 mniej niż wcześniej, tzn przed schudnięciem. No i przede wszystkim ćwiczyć...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Derek99



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 8:32 pm    Temat postu: Dieta kulturystyczna. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !

Od 2-3 miesiecy zaczolem chodzic na silownie i stosowac kulturystyczne diety o wysokiej ilosci białka i weglowodanow.
Moja dieta wyglada tak:
Sniadanie :
2 jajka
Płatki kukurydziane+mleko
II posiłek
Ryz
III posilek
Ziemniaki+mieso/ryby + warzywa
IV posiłek po treningowy
Makaron durum + mieso ryba
V posiłek
Twarożek 200g.

W związku z tym mam pytanie czy taka dieta może mieć jakieś skutki uboczne ? I czy w dni nie treningowe gdzie nie mam w ciagu dnia jakiś wyczerpujacych zajec mozna stosowac taka diete o wysokiej ilosci ww?
Chciałbym dodac że jestem ektomorfikiem.[list=]

---edited by Mała Mi---
Proszę nadawać odpowiednie tytuły tematom.Tytuł zmieniłam.

Prosze pisac w specjalnym dziale! temat przenosze w odp. miejsce Smile


[/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing nie jestem lekarzem i na forum lekarzy raczej nie znajdziesz.
Diete ukladamy pod siebie z pewnymi wytycznymi.
wytyczne to 2gramy bialka na kg masy ciala, 5gr weglowodanow i ok1gr tluszczy.
w sumie to jedyne co warto to duzo pic nic wiecej.
teraz ja mam pytanie - jak jedzenie moze miec kutki uboczne ?

Sniadanie :
2 jajka
Płatki kukurydziane+mleko
II posiłek
Ryz
III posilek
Ziemniaki+mieso/ryby + warzywa
IV posiłek po treningowy
Makaron durum + mieso ryba
V posiłek
Twarożek 200g.

tu smiesz mowic o duzej ilosci wegli i bialka Surprised no co yt..

w sniadaniu sladowe ilosci bialka, 2 posilek wogole bak bialka, na noc sam serek..

takie diety to stosuje sie jak sie ktos chce odchudzic..
na dodatek dodam ze jako ektomorfik masz problem z tyciem wiec jedz duzo nie przejmuj sie, choc staraj sie rzymac minimum te wartosci 2-5-1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xanadu



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przygotowuję posiłki na bazie diet ze strony Fitella.pl. Jestem akurat fanką musli i jem prawie codziennie porcję i znalazłam bardzo rozsądne propozycje na tej stronie. Nie zawsze robię dokładnie to co w diecie w sensie przyprawiania czy dodatków ale kalorycznie wychodzi ok. Na obiad jem pieczone mięso lub rybę na parze, więc nic smażonego! Rano chrupkie musli z kefirem, a wieczorem coś małego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 2:06 pm    Temat postu: Dieta proteinowa ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeczytałam dziś w gazecie o diecie proteinowej.
i zastanawiam się czy nie wcielić jej w życie.
jednak mam dużo wątpliwości czy jest tak wspaniała jak o niej piszą.
dlatego chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was ją stosował i czy były efekty. dodam, że nie jest to dieta w której restrykcyjnie obniża się ilość kalorii, więc raczej nie grozi efekt jojo.
ale tak naprawdę to nie wiem jak to jest w praktyce i czy zacząć ją stosować czy nadal być na dotychczasowej.
może mi ktoś napisać coś na ten temat?
Smile

Temat został przeniesiony do odpowiedniego dzialu.
Mala_Mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napisz wiecej o tej diecie lub wyslij na pw sama iete /tzn ten art/
tam pisze o proteinah..
bezpieczna dawka bialka dla aktywnej osoby to 3gr na kg masy ciala
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 8:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I. Faza ataku
* jesz ile chcesz ale wyłącznie chude produkty wysokobiałkowe. tym sposobem przyspieszasz metabolizm. faza ataku może trwać do 10 dni- w zależności ile chce się zrzucić kilogramów.
dozwolone jest pieczone w piekarniku lub na grillu (ale bez dodatku tłuszczu):
* chude mięso (wołowina, cielęcina)
*kurczak , indyk i królik bez skóry
* ryby o białej lub niebieskiej skórze: surowe, wędzone, pieczone lub gotowane
* podroby: wątroba, ozór cielęcy lub wołowy
* jajka
* owoce morza
* odtłuszczona szynka
*wędliny drobiowe z białego mięsa
* chudy nabiał
do tego co najmniej 1,5 litra wody niegazowanej nisko- lub średniozmineralizowanej
* kawę, herbatę , herbatki ziołowe, zioła
* przyprawy pobudzające trawienie np chili
* cytryny, sól i musztarda
* dozwolone są napoje gazowane słodzone aspartamem

II. Faza równomiernego rytmu
trwa tak długo aż uzyskasz pożądaną wagę.
przez pięć dni jemy produkty białkowe a przez kolejnych pięć białkowe z dodatkiem warzyw surowych lub gotowanych: pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, kapusta, seler, sałata, cykoria, papryka, botwina, zielona fasolka, marchew , buraki oraz grzyby

III. Faza utrwalenia wagi
okres trwania tej fazy liczy się następująco: 10 dni na każdy utracony kilogram.
je się tak jak w fazie II z tym, że można dodawać owoce - poza czereśniami, winogornami i bananami , pełnoziarnisty chleb (2 kromki dziennie). ser (3 plastry) węglowodany: ryż, makaron, ziemniaki 2 razy w tygodniu.

IV. Faza stabilizacji
wybierz jeden dzień w tygodniu kiedy będziesz jeść wyłącznie produkty wysokobiałkowe.

przez cały okres trwania diety oraz po jej zakończeniu należy codziennie rano wypić koktajl proteinowy:
* 5 łyżek płatków owsianych
* 3/4 szklanki mleka
* średni kubeczek jogurtu naturalnego
* 5 truskawek, malin lub innych owoców jagodowych (świeżych lub mrożonych)
* 1/2 kostki twarogu półtłustego
* 3 płaskie łyżki odtłuszczonego mleka w proszku
produkty zmiksować i podzielić na dwie części: 1 wypić do śniadania a drugą 2 h po śniadaniu.

to tyle jeśli chodzi o zasady (tak z grubsza).
mam znajomą która na tej diecie schudła już 46kg Shocked i chudnie nadal mimo, że jest w fazie III.
bardzo mnie ona kusi ale z tego co tak patrzę to będę musiała uzupełniać braki witaminowe.

czekam na wypowiedź Smile


wczoraj jeszcze znalazłam dietę "Odchudzanie na zawołanie" - dwie wersje: podstawową oraz turbo. też mnie kusi.
z tym, że z nią jest więcej "zabawy" czyli przygotowywania posiłków i obmyślania dań.

dodam jeszcze, że nie wolno mi ćwiczyć- gdyby nie to nie decydowałabym się na żadną z tych diet tylko włączyła jak poprzednio ponad 1h dziennie orbitreka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spoko
poradz jej badanie watroby i nerek to sie moze zdziwic
dieta nie jest zla, ale niestety bialko bardzo obciaza watrobe i nerki
w watobie jest ono metabolizowane a nerki wydalaja amoniak ktory powstaje przy "przerobce" bialka

chyba ze trzymamy sie gornej granicy 2-2,5g na kg masy ciala
to jeszcze taka w miare bezpieczna granica

do tego niestety nabial wcale nie jest taki zdrowy jak sie mowi, zwlaszcza kazeinowy
swojego czasu udowodniono klejenie kamieni zolciowyh, wydluzanie trawienia /kazeina jest uzywana do wykonywania klejow/

oolnie dieta bialkowo tluszczowa /bo taka jest najlepsza/ wymaga dobrego doboru potraw i skladnikow..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group