Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bezsenność

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sykstus



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 31, 2012 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś wiem o problemach osobistych i związanymi z nimi problemami z zasypianiem i spaniem w ogóle. Na szczęście moje już minęły (zasadnicze) i jakoś jest, ale Tobie polecam na początek dla stępienia myśli wizytę w aptece i poproszenie o najmocniejszy dostępny bez recepty środek uspakajający powinno chociaż złagodzić objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominika c.



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 8:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na "dołki" i bezsenność ja mogę polecić Magnolię - do dostania bez recepty. Zresztą na portalu wyczytałam, że zawarte w niej kwasy omega 3 są świetnymi, naturalnymi antydepresantami. Jeśli Twoje dolegliwości są łagodne to na pewno pomoże.
Co do bezsenności to także miewała okresowo - zasypiałam jak dziecko, ale kilka razy się wybudzałam i nie mogłam znowu zasnąć. Nie było to fajne uczucie, bo ciągle chodziłam niewyspana.

edit:

Koniecznie wywietrzajcie sypialnię przed spaniem i starajcie się mieć w niej ład i porządek - to także pomaga w lepszym śnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tabletki typowo nasenne są dobre przy krótkotrwałym leczeniu bezsenności- najwyżej przez 3-5 tygodni. niestety- są to silnie uzależniające leki.
jeśli nie działają naturalne metody, w tym zioła i tabletki z apteki to warto przejść się do lekarza - albo rodzinnego albo psychiatry- i powiedzieć o problemie. Wiele leków przeciwdepresyjnych poprawia jakość snu eliminując problem. Jednak leki to nie wszystko- warto zrobić badania bo bezsenność często jest wynikiem innych chorób jak np chorej tarczycy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lava08



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dominika c. napisał:
Na "dołki" i bezsenność ja mogę polecić Magnolię - do dostania bez recepty. Zresztą na portalu wyczytałam, że zawarte w niej kwasy omega 3 są świetnymi, naturalnymi antydepresantami. Jeśli Twoje dolegliwości są łagodne to na pewno pomoże.
Co do bezsenności to także miewała okresowo - zasypiałam jak dziecko, ale kilka razy się wybudzałam i nie mogłam znowu zasnąć. Nie było to fajne uczucie, bo ciągle chodziłam niewyspana.

edit:

Koniecznie wywietrzajcie sypialnię przed spaniem i starajcie się mieć w niej ład i porządek - to także pomaga w lepszym śnie Smile


Warto także się porządnie zmęczyć za dnia, to również pomaga szybko zasnąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda.apotex



Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 17, 2014 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W leczeniu bezsenności najważniejsza jest higiena snu. Następnie można zastosować łagodne preparaty nasenne (najlepiej z melatoniną), a jeśli to nie pomoże należy udać się do lekarza.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SoniaL



Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie nawet wręcz przesadne stosowanie się do zasad higieny snu nie pomogło. Podobnie z resztą jak wszelkie domowy sposoby. Dosłownie zero efektów. Tak jak ktoś tu pisał na forum, poszłam do apteki i kupiłam [reklama] i to było to. Szybko organizm wrócił do normy, a ja zaczęłam normalnie sypiać. Bez otępienia, bez skutków ubocznych, no trafiłam w tabletki za pierwszym razem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Polar



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SoniaL napisał:
Mnie nawet wręcz przesadne stosowanie się do zasad higieny snu nie pomogło. Podobnie z resztą jak wszelkie domowy sposoby. Dosłownie zero efektów. Tak jak ktoś tu pisał na forum, poszłam do apteki i kupiłam forsen forte z melatoniną i to było to. Szybko organizm wrócił do normy, a ja zaczęłam normalnie sypiać. Bez otępienia, bez skutków ubocznych, no trafiłam w tabletki za pierwszym razem.


Lepiej powiedz, ile Ci płacą za reklamę tego placebo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domniemany



Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 03, 2015 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Psycholog może pomóc i to po jednej wizycie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamisiak



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 6:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może ktoś polecić coś delikatnego na sen?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
galos



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wtulenie się w dziewczynę, którą kochasz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group