Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bezsenność

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REDone



Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 12:54 pm    Temat postu: Bezsenność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od około 1,5 roku mam poważne kłopoty ze spanie i zasypianiem. Zdarza mi się, że kładąc się spać koło północy zasypiam dopiero po 3-4 godzinach, a rano muszę wstać do pracy. przez większość dnia chodzę nieprzytomny. Co z tym zrobić, jak sobie poradzić z takim stanem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
simian raticus
Zbanowany


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Masaczjusets
PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 9:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leki nasenne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
REDone



Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leki nasenne - celna odpowiedź tylko które
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie co powoduje taki stan, bo tak to można dumać że brak żaluzji Laughing , hałas, stres, anemia...
Pojawił się po prostu czy podświadomie się czymś stresujesz, czujesz dyskomfort, że coś jest nie tak... Szkoła, związek, praca etc... Nie załatwione sprawy jak np. wiem, że nie dam rady w szkole czy zerwać z partnerem Razz.

Też mnie to męczy często, chociaż czasem jest ok. Niekiedy odbierało mi to chęci do życia. Myślałam nawet czy nie pójść do psychologa czasem nadal o tym myślę w związku z innymi sprawami. Wcześniej to było związane z reanimowaniem studiów-trupa aż pozbierałam to w miarę do kupy...
Nie chcę się "ogłupiać" lekami nawet tymi ziołowymi - niby są bezpieczne a tak naprawdę wpędzisz się tak, że już bez nich nie zaśniesz.
Objawia się to bardziej tym, że jak zasnę późno, bo zwykle ok 3-5 nad ranem, to i tak budzę się po paru h na przykład o 7-8 rano, ale nie jestem wypoczęta, zabiłabym każdego kto mi wejdzie w drogę. Czasem nie zasnę w ogóle i idę do pracy np. na 13 a czasem jest to taki sen "przerywany" - obudzę się o 6, kręcę się parę godzin, oglądam tv i wreszcie zasnę o 10 czy 11 - to i tak godziny na wagę złota... To jest niekiedy bardzo męczące, nawet chyba gorsze niż zasypianie w nocy... Na razie jest ok, bo jakoś się uspokoiłam sama z siebie a raczej jestem nerwową osobą Wink. Mam raczej aktywny tryb życia i prawie codziennie pracuję po 10h na nogach, więc nie ma mowy o braku zmęczenia.

Zazwyczaj oglądam tv albo rozwiązuję zadania w książce do szkoły i sen jakoś sam przychodzi... Wyśpię się po śmierci Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
radiowa



Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Swarzędz
PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

warto zadbać o miejsce, w którym się spi - powinno być wywietrzone, bez zbędnego światła i hałasow (jesli mieszka się przy ruchliwej ulicy, to lepiej zamknąć okno), a przed snem dobrze jest się wyciszyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie miejsce jest ok. Normalny hałas w domu np. telewizor czy rozmowy mi nawet nie przeszkadzają, bo raczej jestem tolerancyjna Laughing . Kwestia stresu raczej, ale skoro REDone nic nie sprecyzował.. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
REDone



Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sekutnica napisał:
Pytanie co powoduje taki stan, bo tak to można dumać że brak żaluzji Laughing , hałas, stres, anemia...
Pojawił się po prostu czy podświadomie się czymś stresujesz, czujesz dyskomfort, że coś jest nie tak... Szkoła, związek, praca etc... Nie załatwione sprawy jak np. wiem, że nie dam rady w szkole czy zerwać z partnerem Razz.

Też mnie to męczy często, chociaż czasem jest ok. Niekiedy odbierało mi to chęci do życia. Myślałam nawet czy nie pójść do psychologa czasem nadal o tym myślę w związku z innymi sprawami. Wcześniej to było związane z reanimowaniem studiów-trupa aż pozbierałam to w miarę do kupy...
Nie chcę się "ogłupiać" lekami nawet tymi ziołowymi - niby są bezpieczne a tak naprawdę wpędzisz się tak, że już bez nich nie zaśniesz.
Objawia się to bardziej tym, że jak zasnę późno, bo zwykle ok 3-5 nad ranem, to i tak budzę się po paru h na przykład o 7-8 rano, ale nie jestem wypoczęta, zabiłabym każdego kto mi wejdzie w drogę. Czasem nie zasnę w ogóle i idę do pracy np. na 13 a czasem jest to taki sen "przerywany" - obudzę się o 6, kręcę się parę godzin, oglądam tv i wreszcie zasnę o 10 czy 11 - to i tak godziny na wagę złota... To jest niekiedy bardzo męczące, nawet chyba gorsze niż zasypianie w nocy... Na razie jest ok, bo jakoś się uspokoiłam sama z siebie a raczej jestem nerwową osobą Wink. Mam raczej aktywny tryb życia i prawie codziennie pracuję po 10h na nogach, więc nie ma mowy o braku zmęczenia.

Zazwyczaj oglądam tv albo rozwiązuję zadania w książce do szkoły i sen jakoś sam przychodzi... Wyśpię się po śmierci Wink.




Stres oczywiście istnieje, przede wszystkim w pracy: terminy, wyniki itp. z rodziną to akurat dopiero zaczęły się schody - bo jakbym miał mało na głowie to sobie wymyśliłem zmianę stanu cywilnego na zajęty - i teściowie już mi pokazują, że to oni chcą rządzić wszystkim, bo wszystkie rozumy pozjadali. Co do aktywności to wszelkiego rodzaju sporty nie mam za bardzo czasu - moży tylko rower, ale to tak raz dwa razy w miesiącu. Zasuw i gonitwę w pracy mam dostatecznie skuteczne, żeby padać na pysk - ale zasnąć mi to nie pomaga. Zdarzają mi sie tylko kilku lub kilkunasto minutowe drzemki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sykstus



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2012 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiesz jakie leki nasenne; możesz iść do apteki tam porozmawiać, wszelkich bezreceptowych specyfików jest mnóstwo może któryś ci spasuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Cze 15, 2012 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No mnie się znowu włączyła ta cholerna bezsenność. Chyba związane z nerwami... Tj. zasypiam późno (poza tym, że mam teraz nocki w pracy), a budzę się wcześnie i nie mogę zasnąć lub zasypiam ponownie po paru h kręcenia się po domu. Akurat wysypianie się jest dla mnie ważne, bo to chore budzić się po 6h i kolejne 10 się męczyć czekając na wyjście do pracy i umierać tam ze zmęczenia... Z tak niekiedy 'zmulonym' umysłem nie chce mi się nawet otworzyć książki do szkoły i wykorzystać jakoś ten czas.

Nie wiem czy kupić jakieś "leki". Nie chcę z drugiej strony się od nich uzależnić, bo jakoś nie wierzę w te reklamy że są one takie bezpieczne i skuteczne bez zwiększania dawki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sykstus



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 9:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Reklama nie zawsze jest oszustwem, ale najzdrowiej będzie przejść się do lekarza POZ, skoro czekasz 10h na pójscie do pracy to na pewno wygospodarujesz na to czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group