Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bezsenność

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
podkretka



Dołączył: 22 Wrz 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z bezsennością poradziłam sobie w domowy sposób. Po prostu 30min przed spaniem jadłam węglowodany proste. Podwyższają one poziom cukry, który potem gwałtowanie spada i człowiek staje się senny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mloda-mama



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podkretka napisał:
Ja z bezsennością poradziłam sobie w domowy sposób. Po prostu 30min przed spaniem jadłam węglowodany proste. Podwyższają one poziom cukry, który potem gwałtowanie spada i człowiek staje się senny Smile


niby prosty sposób. ale nie wiem czy do końca zdrowy z ogólnie przyjętymi zaleceniami dietetyków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
irenagolinska



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 2:37 pm    Temat postu: Re: Bezsenność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

REDone napisał:
Witam
Od około 1,5 roku mam poważne kłopoty ze spanie i zasypianiem. Zdarza mi się, że kładąc się spać koło północy zasypiam dopiero po 3-4 godzinach, a rano muszę wstać do pracy. przez większość dnia chodzę nieprzytomny. Co z tym zrobić, jak sobie poradzić z takim stanem?


Jak dla mnie najpierw powinnaś iść do lekarza z tym problem. Ponieważ przyczyna nie wydaje się oczywista i same lekki nasenne z apteki bez recepty mogą nie podziałać. 1,5 roku to jest bardzo długi okres czasu. Dziwię Ci się że po tak długim czasie odkąd zauważyłaś problem dopiero postanowiłaś coś z tym zrobić. Nie wolno lekceważyć takiego stanu. Pamiętaj, że sen jest bardzo ważny ponieważ tylko wtedy organizm się regeneruje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mloda-mama



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie wiem. Dadzą farmakologie która jest już niezdrowa przy dłuższym użytkowaniu. Nie to co ziołowe tabletki o których pisałyśmy. Ale oczywiście lekarz psycholog mógłby zdiagnozować przyczynę powstawania bezsenności. Co byłoby właściwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to że zdiagnozuje przyczynę nie oznacza że będzie potrafił ją wyeliminować, według mnie wszytsko leży w naszej głowie, a co do wspomagaczy na uspokojnie to moim zdaniem suplementy ziołowe na pewno nie zaszkodzą, oby nie traktowąć ich jako leku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenka89



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na Twoim miejscu przede wszystkim udałabym się do lekarza, bo takie objawy mogą mieć przeróżne podłoże. Poza tym staraj się weiczorami chodzić chociaż na krótkie spacery tak żeby dotlenić mózg. Mi to pomagalo jak też miałam takie problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam straszne problemy z bezsennością w nocy, ale wiem, że spowodowane jest to stresem i tym, że stresuję się niemal wszystkim, najgorzej jest jak muszę pracować nieraz do późnych godzin nocnych i później cały czas myślę o pracy, zazwyczaj wtedy może tylko 2-3 godziny prześpię :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beza111



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Praca to chyba główna przyczyna bezsennosci. Mam to samo, juz nawet tabletki nie bardzo pomagają, a nie chce ich brac za duzo. Jak wezme to i tak sie budze. Nie jest to tak jak kiedys. Rozgladam sie za zmiana pracy, ale prawda jest taka, ze mozna wpasc z deszczu pod rynne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem Ci, że spróbowałam ostatnio z tabletkami ziołowymi na sen, dwie noce pod rząd i już nie będę ich brała, w ogóle od wzięcia po pół godziny jak mnie strasznie łeb rozbolał - masakra jakaś O.O, a dodatkowo uczucie jakby mi ktoś na głowie cegłę położył... zasnęłam co prawda, ale obudziłam się po trzech godzinach i jeszcze jakieś koszmary miałam, także nie polecam, a wcale nie były to mocne tabletki, tylko jakieś ziołowe, bez recepty...

Próbuje ostatnio z melisą i jest jednak jakiś rezultat, trzeba sobie wcześniej zaparzyć (minimum dwie torebki) i wypić tak minimum pół godziny przed planowanym snem. Przynajmniej człowieka głowa nie boli i naprawdę chce się bardziej spać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DomkaS



Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jakie brałaś, że się po nich tak źle czułaś ? Ja np. biorę ziołowy nervomix i zasypiam po nim jak dziecko Wink Przesypiam całą noc i rano budzę się z dobrym ogólnym samopoczuciem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group