Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bezsenność

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

galos napisał:
Wtulenie się w dziewczynę, którą kochasz Smile

Niestety miłość nie jest lekiem na całe zło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Abigail2011



Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też miałam problem z bezsennością... to jest okropne jak przekładasz się z boku na bok I NIC! A jeszcze gorzej gdy widzisz, że małżonek koło ciebie chrapie jak zaczarowany... zanim zaczełam cokolwiek zażywać to najpierw zmieniłam rytuał spania. Po piersze wietrzyłam przed snem pokój, po 2 kładłam sie spac o tej samej - wczesnej porze. i też o takiej samej wstawałam. dbalam zeby w pokoju bylo ciemno, nie ogladalam godzine przed snem telewizora ani komputera, żeby sie nie naswietlac. No i staralam sie isc na jakis spacer przed snem zeby sie wymeczyc. wyniosłam tykajacy zegarek z pokoju... w końcu ustało i nie trzeba było leków na szczescie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
NewNails



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 13, 2015 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dokładnie to samo, a do tego dochodzi jeszcze to ogromne zmęczenie, które rujnuje życie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marysia22



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 5:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdrowa dieta, dużo ruchu (nie później niż 2-3 godziny przed snem) i regularne pory snu - organizm się przyzwyczai i problemy z zaśnięciem powinny ustąpić. Jeżeli nie ustąpią - pozostaje wizyta u lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariankako



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można też próbować medytacji przed snem - wyciszyć się, uspokoić, włączyć muzykę np z szumem morza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sceptyk75



Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na mnie dobrze działa wypity przed snem kubek melisy. Po tym mam dobry sen i spokojną noc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MareG



Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tarnów
PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 1:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku najbardziej skuteczna jest książka, najlepiej z tasiemcowymi opisami Wink.
Kiedyś dodatkowo ćwiczyłem przed snem, ale byłem później zbyt pobudzony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Seba76



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 02, 2015 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najgorsze to bicie się z myślami. Patrzysz na zegar a ta 3 w nocy, niedługo wstajesz do pracy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mloda-mama



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Sro Wrz 02, 2015 1:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marysia22 napisał:
Zdrowa dieta, dużo ruchu (nie później niż 2-3 godziny przed snem) i regularne pory snu - organizm się przyzwyczai i problemy z zaśnięciem powinny ustąpić. Jeżeli nie ustąpią - pozostaje wizyta u lekarza.


swojego czasu czytałam że bezenność nasila się w momencie gdy intensywnie myslimy nad zaśnieciem. Wtedy też mózg działa na niewłaściwych falach. To tak samo jak czlowiek intensywnie wykonuje jakąś czynność umysłową i po chwili miałby iść spać - no nie jest to możliwe. Aktywność mózgu mu na to nie pozwala. Dlatego wszystkie tabletki ziołowe typu nervomix sen itd mają za zadanie wyciszyć oraz zasygnalizować organizmowi to że za chwile powinien iść spać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ophelia



Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Medytacja jest dobrym pomysłem. Można też spróbować jakiego naparu z ziółek, chociażby melisy. Poza tym w aptekach są dostępne lekarstwa, które również pozwalają się wyciszyć i zasnąć. Jeżeli to wszystko nie pomoże, to proponuję wybrać się jednak do lekarza, bo to może być coś bardziej poważniejszego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group