Szukaj

Upadek z (ewentualną) utratą przytomności – u osoby w wieku średnim

Upadek połączony z utratą przytomności, pojawiający się u osoby w średnim wieku może być bardzo niebezpieczny. Nie należy lekceważyć tego objawu, gdyż może być on wywołany np.  zaburzeniem w pracy serca lub chorobą mózgowo – naczyniową.



Alkohol

Bardzo często alkohol jest przyczyną upadku i utraty przytomności. Zazwyczaj wiadomo o nadmiernym spożywaniu alkoholu przez daną osobę. Utrata przytomności może nastąpić wskutek wypicia dużej ilości alkoholu lub nagłego odstawienia alkoholu.

Zaburzenie pracy serca

W konsekwencji nieregularnego lub zbyt szybkiego bicia serca, ukrwienie mózgu może nie być wystarczające i człowiek może stracić przytomność. Arytmię można rozpoznać za pomocą badania EKG.

Objawy:
  • kołatanie serca
  • ból w klatce piersiowej
  • duszność
  • rodzinne predyspozycje
  • wysokie ciśnienie tętnicze
Napad atoniczny

Napad atoniczny występuje najczęściej u kobiet w wieku 40 – 60 lat. Charakteryzuje się nagłymi upadkami na kolana bez żadnych widocznych przyczyn. Nie występują utraty przytomności, lub są na tyle krótkie, że nie mogą być stwierdzone z całą pewnością przez pacjenta i lekarza. Nie są powiązane z żadnymi innymi objawami i mogą występować w niezmienionej postaci przez wiele lat.

Napady częściowe na skutek choroby mózgowo – naczyniowej

Napady częściowe wywołane chorobą mózgowo – naczyniową pojawiają się głównie u osób, które doświadczały ich już wcześniej. Inne czynniki ryzyka to osoby palące, z wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą lub podniesionym poziomem cholesterolu. Objaw ten ma postać napadu padaczkowego, lecz nie zawsze jest związane z utratą przytomności. Atak spowodowany jest nieprawidłową pracą mózgu.

Komentarze do: Upadek z (ewentualną) utratą przytomności – u osoby w wieku średnim

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz