Szukaj

Moc kawy

Odpowiedz w wątku
renii
renii 23-05-2013 13:19

Wiele razy pojawiało się twierdzenie, że kawa wpływa negatywnie na stan zdrowia. Zazwyczaj podkreślano, że szczególnie osoby mające problemy z nadciśnieniem tętniczym powinny wystrzegać się tej używki.
Otóż trzeba zwrócić uwagę, że wszystko zależy od tego w jakich ilościach ją spożywamy. Musimy pamiętać, że jeśli wypijemy zbyt dużo kaw, to logiczne, że nasze ciśnienie wzrośnie. Jeśli jednak ograniczymy spożycie kawy do 2 dziennie, wówczas efekt działania kawy będzie pozytywny. Dodatkowo nie tylko ilość spożywanych kaw, ale także fakt z ilu łyżeczek parzymy kawę, będzie miał wpływ na właściwości i skutki zdrowotne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zawartość kofeiny – ponieważ ona jest podstawowym czynnikiem występowania wyżej opisanych skutków zdrowotnych. Nasuwa się prosty wniosek – jeśli będziemy spożywać kawę w odpowiednich proporcjach i nie przesadzać z ilością wówczas możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób nowotworowych i chorób cywilizacyjnych. W przypadku, gdy będziemy nadużywać jej stosowania wówczas możemy być rozdrażnieni, mieć problemy z kołataniem serca. Tak jak ze wszystkim nie należy przesadzać!

Noppi
Noppi 24-05-2013 08:53

Dokładnie, podpisuje się pod tą wypowiedzią. Wszystko szkodzi co jest przyjmowane w zbyt dużych ilościach, można posłużyć się przykładem obżarstwa, jak jemy bez opamiętania to tyjemy i pojawiają się różne choroby.

Po za tym, zdecydowanie lepiej jest wypić dwie filiżanki kawy w ciągu dnia niż jechać na dopalaczach energetycznych:)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Kawa i zdrowie: napój nie zwiększa ryzyka choroby serca ani raka, jak stwierdza badanie"