Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

babcia sluz jest rozny, jak dlugo bierzesz tabletki? 1 opakowanie?
Sluz powinien byc gesty i bialy bo tabletki zageszczaja sluz ale na to nie ma reguly.

Pytasz czy mozesz miec owulacje - jesli bierzesz tabletki zgodnie z zaleceniami regularnie i uwazasz na czynniki zmniejszajace skutecznosc tabletek (np antybiotyki czy tez wymioty) to nie ma prawa wystapic owulacja.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest to mój bodajże 5 lub 6 blister, czyli jakis czas już biorę tabletki.
Teraz mam śluz gęsty i biały, ale zauważyłam, że im bliżej przerwy, tym bardziej robi sie "owulacyjny" Rolling Eyes

Nie pominęłam ani jednej tabletki, zażywam je regularnie dosłownie co do godziny (czasami z różnicą +/- 2 godziny), więc powinnam być pewna, że tabletki działają tak jak powinny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie no mysle ze nie ma co panikowac, mozesz skonsultowac sie ze swoim ginekologiem ale mysle ze bez obaw. Tabletki sa nieskuteczne jedynie gdy przerwiesz ciaglosc albo tak jak wczesniej p isalam masz wymioty, biegunke, badz bralas antybiotyki lub inne leki wchodzace w interakcje z tabletkami. W innym przypadku ciaza jest niemozliwa. Wiec wg mnie nie ma co panikowac
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzaga2580



Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 8:28 pm    Temat postu: Tabletki a biegunka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biorę regularnie tabletki yasminelle. W drugim tygodniu przydarzyła mi się następująca sytuacja. O normalnej porze wzięłam tabletkę i w niedługim czasie kochałam się z chłopakiem. Przez około 2-3 godziny od wzięcia tabletek byłam chyba ze dwa razy w łazience (nic nie podejrzewałam jeszcze) dopiero później dostałam "silniejszej" biegunki. Następnego dnia z rana miałam jeszcze tą biegunkę dlatego wzięłam węgiel leczniczy. Pomógł. Po około 3 godzinach od wzięcia węgla wzięłam tabletkę anty (o normalnej porze). Wieczorem znowu robiliśmy to z chłopakiem. Czy takie może nie najmądrzejsze zachowanie (patrze teraz z perspektywy czasu) może mieć jakieś niepowołane konsekwencję (ciąża)?? Czy Mimo wszystko tabletki dalej mnie chroniły?

Proszę o rade
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to opisałaś że ciężko w sumie zrozumieć. Jeśli od przyjęcia tabletki do biegunki minęły 4 godziny to nie ma się czym martwic, bo tabletka się wchłonęła.

PS. nie zakładaj nowych tematów jeśli istnieją pokrewne. Jak przeczytasz ten post daj znać, to przeniosę temat do pokrewnego...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Diorka



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Pewnie takich pytań jak moje było tysiące, ale wybaczcie z góry, że doszłam jedynie do połowy z tego typu problemów.
Otóż, jestem przy 13 tabletce Yasminelle 1 blister (14 wezmę dziś o 20.00). Czuć czuję się dobrze, choć czasem pobolewa mnie głowa i miewam lekkie brązowe plamienia, nieliczne krostki na twarzy oraz powiększone piersi, ale to akurat mi nie przeszkadza Smile). Wątroba mnie trochę bolała, ale wzięłam verdin complex i mi przeszło, niestety od kilku dni mam problem z pęcherzem - brałam dwa dni furagin, ale kochałam się kilka razy - mój mężczyzna nie kończył we mnie (choć stosuję tabletki to jednak boję się). Miałam raz luźniejszy stolec, ale ze względu na zjedzenie słonecznika i było to około 11.00 a tabletkę brałam dzień wcześniej o 22. Wiem, że biegunka jest wtedy kiedy kilka razy ląduje się w toalecie a nie tylko raz. Czy myślicie, że mogę mieć dlaczego się obawiać, czy któryś z leków mógł zmniejszyć działanie antykoncepcji bądź może coś źle poczyniłam? Tabletki biorę w miarę regularnie: teraz 20, wcześniej brałam koło 22. Żadnej tabletki nie opuściłam.


Dziś dostałam od lekarza inny lek na pęcherz, który osłabi działanie antykoncepcji bo jest to cipronex, ale przy nim wiem, że należy stosować jeszcze dodatkową formę antykoncepcji.

Będę Wam bardzo wdzięczna za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiesiu15



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znowu ja i znowu pytanie . uprawiałem sex z dziewczyną dziś (nie wiem co z tymi durexami ale znowu pękła prezerwatywa . bierze tabletki anty Yasminelle dzis brała dzis 10 tabletke czy mam sie o co martwic ?? a były to juz płodne dni Sad ?

Pisz w tematach odpowiadających problemowi. Skoro pytanie dotyczy danych tabletek, pisz w temacie ich dotyczącym,a nie tam,gdzie już kiedyś zdarzyło Ci się pisać...Regulamin powinieneś już znać...

Wydzieliłam i przyłączyłam do odpowiedniego tematu / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 11:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro bierze tabletki antykoncepcyjne, to nie ma cyklu, o ile pierwszą tabletkę zażyła pierwszego dnia miesiączki(czyli nowego cyklu, bez przyjmowania tabletek wcześniej).

Przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia jeśli tabletki są przyjmowane o tej samej porze i nie stosuje się leków które mogą obniżać ich skuteczność(np. preparaty zawierające wyciąg z dziurawca, antybiotyki), a pierwsza tabletka pierwszego blistra została przyjęta pierwszego dnia cyklu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 7:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak moga byc dni płodne przy stosowaniu tabletek anty? Shocked Shocked

Dodano po 24 sekundach:

nie ma ani płodnych ani owulacji.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiesiu15



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 7:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ona bierze dopiero pierwsze opakowanie ale mówicie bedzie ok ?. nie znam sie wiec proszę o rade
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 26 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group