Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym bardziej stawiała na skutek uboczny tabletek, bo czasami się to zdarza. Zwłaszcza, jeśli np nie zrobiłaś 7 dniowej przerwy, bierzesz 1-3 opakowanie, lub jesteś w trakcie któregoś z rzędu biorąc je od kilku lat.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bzykus15



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. biorę tabletki yasminelle codziennie o godzinie 18. Wczoraj stalo sie tak, ze zapomniałam. Wzięłam ją dopiero dziś o 14.30 czyli 20,5h za późno. Była to 7 tabletka z blistra. Najgorsze jest to, ze w ten sam dzien co zapomniałam zabrac tabletkę o godzinie 10 rano odbyłam stosunek. Proszę o pomoc co w takiej sytuacji zrobić. Jutro wybieram się do mojej przychodni, ale moja lekarka przyjmuje tylko w poniedziałek więc wiele mi tam nie pomogą. CO ROBIĆ? dodam, że mam tylko 19lat więc ciąża nie wchodzi w grę. Proszę o szybką odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza. "

Cytat z ulotki informacyjnej.
To oznacza ze biegniesz do jakiegokolwiek ginekologa i prosisz o escapelle, przyjmując dalej tabletki antykoncepcyjne.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bzykus15



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 7:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze, wlasnie minęło 46 godzin po stosunku. Myslisz, ze jeszcze nie jest po wszystkim? Lece do mojej przychodni, moze mi jakis inny lekarz wypisze, a jak nie to cos prywatnego trzeba poszukac. dzieki za pomoc, mam nadzieje ze juz nie jest po wszytskim:(Sad

Jestem juz po, bez problemu lekarz w przychdni wypisał recepte na escapelle Very Happy Cieszę się strasznie:) Lekarz mówił, że juz moge spac spokojnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do 72 h możesz ja zażyć. Spokojnie. Jeszcze jest czas. To nie jest tak, że odbywasz stosunek i już jesteś w ciąży Smile To aż tak szybko nie działaSmile

Jak zażyłaś to już możesz być spokojna:) Teraz z racji ilości hormonów mogą występować skutki uboczne, ale nie masz się czym martwic, to jest normalne. Jak nie wystąpią to lepiej dla Ciebie, bo się nie umęczysz i to oznacza że Twój organizm dobrze znosi sytuację awaryjnąSmile

W razie wątpliwości zapraszam do tematu "Escapelle" w tym dziale Smile Poczytaj sobie, w razie czego pytaj, choć uważam że już raczej wszystko w tych wszystkich częściach zostało napisane:)
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kicha



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 12:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdego dnia biorę tabletkę o godz. 20. Wczoraj czulam sie zle caly dzien, wymiotowałam wiec postanowiłam wziąć tabletke pozniej. Wzielam ją o 22 lecz jakieś pól godziny później wymiotowałam znowu. O godz. 7 rano(czyli 11h od godz 20) wzięłam następną tabletkę. I chciałbym wiedziec czy nadal jestem zabezpieczona. Oczywiscie dzisiaj wzielam nastepna tabletke o 20.

A czy mogę po 20 tabletkach zrobić sobie przerwę i czy ma być ona 7 dniowa? Czy może być np. 6 dniowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteś zabezpieczona, ale skuteczność jest obniżona. Musisz zabezpieczać się dodatkowo.


Cytat:
A czy mogę po 20 tabletkach zrobić sobie przerwę


Zależy jakie to są tabletki. Jeśli każdego dnia masz taką samą tabletkę, to tak.

Przerwa może być krótsza. Nie wolno jej wydłużać, czyli zamiast 7-dniowej zrobić 8 lub więcej dni.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kicha



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 10:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka - sytuacja, którą opisałam działa się w piątek zeszłego tygodnia tj. 21 maja (w piątek wymiotowałam). W sobotę i w niedziele wzięłam tabletkę normalnie o 20, a w poniedziałek kochałam się z chłopakiem bez innego zabezpieczenia. Czy jest ryzyko?

A i nie wiem czy to ważne, ale biorę Yasminelle od września.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze jest ryzyko. Myślę że możesz być spokojna
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 7:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

jaki powinien być sluz podczas brania tabletek hormonalnych?
Mój od jakiegoś już czasu jest taki jak podczas dni płodnych.... bezbarwny, ciągnący...
Czy to możliwe, że mam owulację???
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 25 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group