Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crispy



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 1:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biorę Yasminelle i na ulotce jest napisane, że jest skuteczna od pierwszej tabletki. Dzisiaj wzięłam piątą, czy za tem mogę współżyć bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia?
A co do Nocilinu, to poszperałam trochę w internecie i znalazłam wiele stron medycznych, gdzie zapewniają, że lek ten nie wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Już sami z chłopakiem nie wiemy co robić...Czy kochać się bez stresu, czy lepiej nie ryzykować...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 2:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli pierwsza tabletka była przyjęta pierwszego dnia cyklu, to działa już od pierwszej tabletki.
Co do nolicinu bo o ten lek Ci pewnie chodziło, lepiej nie ryzykować i zabezpieczyć się dodatkowo, gdyż lek ten może wywołać biegunki, które mogą się przyczynić do obniżenia skuteczności tabletek(w zależności od tego w jakim czasie po przyjęciu tabletki wystąpią).
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Crispy



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, tabletka brana od pierwszego dnia cyklu. A Nolicinu nie biorę już od ponad półtorej doby. Czy zatem wciąż jest ryzyko? Bo żadne biegunki, czy wymioty nie wystąpiły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do około tygodnia po ja bym się zabezpieczała dodatkowo mimo wszystko. Antybiotyk to jednak antybiotyk...

Ale zrobisz co zechcesz Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kicha



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj już 5 dzień przerwy, a okresu nadal nie ma więc postanowiłam sobie dokładnie policzyć w kalendarzu 21 dni i 7 dniowe przerwy. I mi się nie zgadza! Wyszło mi, że po 1 opakowaniu zrobiłam zamiast 7 dniowej przerwy to 8 dniowa :/ Nie wiem jak to się stało! Podczas przerwy nie odbył się stosunek, ale po przerwie już tak... Czy mogę być w ciąży? I jeśli jest to możliwe, kiedy mogę zrobić test ciążowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 11:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak mozesz byc w ciazy, jezeli stosunek byl z finalem w srodku, to ciaza jak najbardziej mozliwa gdyz stracilas zabezpieczenie robiac 8 dniowa przerwe.
test nalezy zrobic minimum 14 dni od stosnku, wiec sadze ze bedzie juz wiarygodny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 4:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie. Zwykle mam obfite krwawienia .I tak jest i tym razem .Obfite zwykle mam nawet 4-5 dni.jednak od 2 tygodni mam wystajace podbrzusze.Stosuje normalnie tabletki. Nierozumiem co sie dzieje. Co moze byc przyczyna tego brzucha? Jem normalnie,czy to moze byc przez intensywny tryb zycia? stres czy cos? aaa i jesli moge spytac czym jest tak naprawde biegunka bo jest sporo regul. czy to moze byc podwojne rozwolnienie ale male , w odstepach czasowych? prosze o odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 5:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wystajacy brzuch zwykle jest oznaka wzdec niestrawnosci. Skoro bierzesz tableyki regularnie nie masz powodu do obaw Smile
co do biegunki no to mysle ze jesli jest to jednorazowe i nie bezpozrednio po zazyciu tabletki to mozna spac spokojnie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm...wlasnie zastanawiaja mnie te biegunki.Bo w ulotce jest że jesli w przypadku ''ostrej biegunki" .. i nie rozumiem tego pojecia.czesto mam ost5atnio klopot.Raz obawiam sie ze to biegunka i biore jeszcze raz tabletke.regularnie.czyli biore wszystkie o stalej porze. Raz mi sie zdarzylo nie wziasc i nie minely 24 h ale to bylo pod koniec blistera. (zostalo michyba 4 do konca w tedy) oczywiscie wzielam ja jak to tylko bylo mozliwe.Zwykle od 2 tygodni mam luzne stolce 2 razy dziennie/a biegunka jest ponad 3.podobno.
a zadam pytanie z innej paczki : jaki jest brzuch w ciazy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 9:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aleksandra ja mam luzne stolce zazwyczaj. i tak 2-3 razy dziennie. ale u mnei to jest spowodowane problemami z jelitami (zespol jelita drazliwego). tez mam wzdety brzuszek. no i wiadomo jeszcze tluszczyk bo zaczynam chudnac i sie go pozbywam Wink
i brzuch ciazowy inaczej wyglada u kazdej kobiety. u niektorych widac brzuszek w 5 miesiacu Wink u niektorych juz w 2-3.
ja na biegunke biore Loperamid. ale tez przy luznym stolcu. 1-2 tableki odrazu po zalatwieniu sie.
byc moze diete bedziesz musiala zmienic. jesc mniej owocow, tym bardziej mniej pestkowych Smile mi lekarka przy biegunce zabronila jesc chleby pelnoziarniste...
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 20 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group