Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kicha



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzisiaj już 5 dzień przerwy, a okresu nadal nie ma więc postanowiłam sobie dokładnie policzyć w kalendarzu 21 dni i 7 dniowe przerwy. I mi się nie zgadza! Wyszło mi, że po 1 opakowaniu zrobiłam zamiast 7 dniowej przerwy to 8 dniowa :/ Nie wiem jak to się stało! Podczas przerwy nie odbył się stosunek, ale po przerwie już tak... Czy mogę być w ciąży? I jeśli jest to możliwe, kiedy mogę zrobić test ciążowy?


Na szczęście po południu dostałam okresu. Uff. Tylko dzięki szczęściu nie jestem teraz w ciąży Wink Tak dla własnej pewności zapytam: ostatnią tabletkę wzięłam 16 listopada w poniedziałek, więc następną tabletkę z nowego blistra mam wziąć 24 listopada, tak? Nie chcę drugi raz się pomylić Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak - 8smego dnia zaczynasz kolejne opakowanie, czyli w Twoim przypadku będzie to 24 listopada Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zagubiona_ona napisał:
aleksandra ja mam luzne stolce zazwyczaj. i tak 2-3 razy dziennie. ale u mnei to jest spowodowane problemami z jelitami (zespol jelita drazliwego). tez mam wzdety brzuszek. no i wiadomo jeszcze tluszczyk bo zaczynam chudnac i sie go pozbywam Wink
i brzuch ciazowy inaczej wyglada u kazdej kobiety. u niektorych widac brzuszek w 5 miesiacu Wink u niektorych juz w 2-3.
ja na biegunke biore Loperamid. ale tez przy luznym stolcu. 1-2 tableki odrazu po zalatwieniu sie.
byc moze diete bedziesz musiala zmienic. jesc mniej owocow, tym bardziej mniej pestkowych Smile mi lekarka przy biegunce zabronila jesc chleby pelnoziarniste...


Bardzo mnie pocieszylaś Smile dziekuje. Tzn byłam jakieś 3 tygodnie temu u ginekologa i by widzial zasinioną szyjke macicy wiec nie mam powodu do obaw chyba nawet jak bylby to drugi miesiąc ciazy.tak mi sie wydaje.Dziwie sie bo pierwszy raz mam tak z brzuchem. jak sie poloze to wystaja mi kosci biodrowe i ona jest tak jakby 'plaski a brzuch u kobiety w ciazy niee da sie raczej wciagnac Smile
Loperamid nie obniza skutecznosci tabletek?
Poza tym wlasnie konczy mi sie okres. i byl on obfity ,jak zwykle. wiec nie mam sie chyba raczej czego obawiac Smile
Niestety jestem osoba ktora bardzo panikuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aleksandra mi ginekolog powiedział, że nie obniza, bo przed wykupieniem poszłam do niego zapytac sie czy obniza i powiedzial ze nie.
no ja swoj brzuszek moge wciagac Very Happy nie tylko na stojaca ale i na lezaco.
wiec zle nei jest Wink
bo u mnie jakby co sie stalo zlego to bylabym w 6-8 tygodniu ciazy a nie mam rzadnych objawow Wink wiec sie nie martwie Smile
tez panikuje nie martw sie Smile
a z biegunka, luznymi stolcami i wzdeciami mozesz sie przejsc do lekarza tym bardziej jak to sie dluzej utrzymuje. ale do rodzinnego
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kicha



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 7:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam jeszcze jedno pytanie Wink Po pierwszym opakowaniu zrobiłam 8 dniową przerwę. Tydzień temu skończyłam drugie opakowanie i dzisiaj zaczynam trzecie. Teraz zrobiłam na pewno 7-dniową przerwę Wink I chciałam zapytać czy teraz, jak zacznę nowe opakowanie mogę się kochać z chłopakiem bez dodatkowych zabezpieczeń?
Wiem, że robiąc 8-dniową przerwę przerwałam ciągłość antykoncepcyjną. Kiedy więc została ona wznowiona?
Jeśli napisałam to niezrozumiale, to przepraszam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już będzie bezpiecznie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daiquirii



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 10:59 am    Temat postu: Yasminelle - złe stosowanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam was dziewczyny:)
Niepokoi mnie pewna sprawa. Otóż lek Yasminelle zaczęłam brać w 7dc. W ulotce jest napisane ze od 2-5dc trzeba się przez 7 dni dodatkowo zabezpieczyć. a Jak jest w moim przypadku? Czy te tabletki działają?
Jak mam rozpocząć kolejny blister? Po 7 dniowej przerwie czy od pierwszego dnia krwawienia żeby zacząć dobrze przyjmować?
Proszę o rade. Straszna ze mnie gapa xD:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez masz dodatkowo sie zabezpieczać przez 7 dni a potem już zabezpieczenie jest pełne. kolejne opakowanie zaczynasz normalnie po 7miodniowej przerwie a nie w pierwszym dniu krwawienia
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ikira



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 1:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie!
Przyjmuję tabletki Yasminelle. Na opakowaniu są narysowane strzałeczki według których zaleca się zażywanie tabletek. W ramach upewnienia się, chciałabym zapytać jaka jest Wasza kolejność zażywania? Najpierw tabletki z paseczka na samej górze, a następnie środkowe czy z samego dołu? Strzałki idą cały czas w kółko, nie mają żadnego końca i jak dla mnie jest to troszkę mylne. Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź.
Pozdrawiam :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ikira jest to obojetne gdyz kazda tabletka ma ten sam sklad. Mozna brac z dowolnego miejsca.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 21 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group