Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z węzłami chłonnymi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak guzek jest bolacy to prawdopodobnie wezel chlonny i wystepuje to podczas jakis infekci - to bylo do ciebie Domi Smile

a jezeli guzek nie boli to proponuje wybrac sie do lekarza, moze to zapalenie komkow wlosowych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, tak pituszka. Wiem Wink Ja miałam właśnie po długiej antybiotykoterapi Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sonia27



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 1:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka wszystkim Smilea ja powiem do co ja mialam a mianowicie mialam tez 3 krotnie guzek pod pacha na poczatku bolal potem przestal ale byl wkurzal mnie balam sie ze to jakis nowotwor wiec poszlam z tym do lekarza a on bo zbadaniu zapytal jakie srodkiu uzywam pod pachy a ja na to ze gole sie no i oczywiscie uzywam antyperspirant a i on na to w tym jest problem ze nie moge uzywac zadnych zapachowych tylko najlepiej nivea kulke lub dove i oczywiscie pomoglo od tamtego czasu jest oki i jestem szczesliwa bo to nie byl zaden nowotwor ale tez radze udac sie do lekarza bo nie kazdy musi miec to co ja powodzenia i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina5788



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Siedlce
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 10:56 pm    Temat postu: Guzek pod pachą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!Ja również mam ten problem tzw.,,guzek pod pachą\" niestety u mnie pojawia sie on już rok miałam iść do lekarza ale po pierwsze kiedy miałam ten guz lekarz rodzinny nie przyjmował a po drugie miałam nadzieję że zniknie....Teraz pojawia mi się częściej...Nie wiem czy ten guz może opóźniać okres?Bo zdarza mi się że miesiąc nie mam miesiączki.Jeżeli chodzi o współżycie to wykluczone...Jak możecie mi pomóc bądź macie jakieś dobre wytłumaczenie piszcie na mój e-mail.Pozdrawiam Sad

Zauważyłam jeszcze że jak się denerwuje te guzki mi sie pojawiają czasem są małe czasem duże zdaje mi sie że one cały czas pod pacha są....Może to co napisałam nic nie zmieni...Zastanawiam się tylko co to może być? Question i nie wiem nic mi nie przychodzi do główki...Myślę że to nie jest od dezydorantu ponieważ zmieniłam na inny chciałam sprawdzić czy nadal będę je miała i jednak je mam nadal Sad pomóżcie mi proszę... Crying or Very sad


-----edited by emilka-----
jeżeli chcesz coś dodać, używaj opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jansoo



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też miałem guzka wielkości ok. 3-4 cm, bolesnego i ruchomego. Okazał się to ropień. Rozcięli, wycisnęli i podali antybiotyk i już jest OK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monisiaaa83



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin
PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 6:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jakieś dwa miesiące temu pojawił się u mnie guzek w dole pachy. Zauważyłam go przez przypadek, nie wiem nawet kiedy sie pojawił i tak samo jak cicho się pojawił tak zniknął nie wiadomo kiedy. Jakiś tydzień temu pojawił się znowu w tym samym miejscu. Nie byłam chora na nic w tym czasie i teraz też nie narzekam na zdrowie. Guzek nie boli, jedynie przy mocniejszym dotknięciu czuję ból, ale nie jest szczególnie mocny. Ma około 1,5 cm. średnicy . Zastanawiam sie co to może być... Byłam dzisiaj u lekarza i byłam pytana , czy zdarzyło mi sie podrażnić skórę przy goleniu, ale nic takiego się nie wydarzyło. Pani lekarz obejrzała guzek i powiedziała, że "nie wydaje" jej się, że to węzły chłonne. Przepisała Doxycyclinum i zaleciła zrobić badania: morfologia, OB i rozmaz. Powiedziała, że jeśli antybiotyk nie pomoże, mam zrobić USG jamy pachowej. Czy ktoś miał coś podobnego i wie co to może być ? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka82



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 4:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam cię. ja miałam podobny problem czy ten guzek pojawia się i zanika, czy się powiększa?Ja byłam u lekarza i zadał mi to pytanie jak to pierwsze to nic takiego się nie dzieje ,możesz mieć zatkane pory pod pachami a to od antyperspirantów.Czy ostatnio zmieniłaś antyperspirant?. u mnie tak było antyperspiranty zatykają pory .JAK MASZ WIĘCEJ PYTAŃ TO PISZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monisiaaa83



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin
PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 4:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedź Smile
Jestem już po badaniach krwi i wszystko jest w jak najlepszym stanie Smile
Została mi już ostatnia tabletka Doxycyklinum , a guzek zniknął Smile Mam nadzieję, że już się więcej nie pojawi. Bardzo możliwe, że były to zatkane pory spowodowane zmianą antyperspirantu, bo rzeczywiście ostatnio zdarzyło mi się zmienić markę, choć już wcześniej ją stosowałam i nic się nie działo. Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ganjaguru



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z Krainy Oz
PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie
mam 19 lat i mam ten sam problem.. wszystko pieknie, okej i w nagle pojawił mi sie guzek pod prawą pachą, jak go dotykam to przesówa się i trochę boli ;/ podejrzam, że to powiększony węzeł chłonny.. i mam zamiar wybrać się do lekarza 1 kontaktu.. też bardzo panikuję o najgorszym, że to może jakiś nowotwór albo coś.. ale podobno nowotwór daje objawy w zaawansowanym stadium a oprócz tego to nie mam żadnych objawów
z tego co słyszałem to badanie ob, krwii i rtg klatki piersiowej jak wyjdą okej to uspokoją człowieka.. OB nowotworu wynosi podobno 80 - 100
a u zdrowego 0 - 15
2. widzę, że tu dużo nastolatków... nie przejmujcie się tym też tak bardzo gdyż jakieś gorsze choróbska mam na myśli nowotwory to ewenementy w tym wieku i raczej to odpada : ))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monisiaaa83



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin
PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 7:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ganjaguru- nie ma co wystawiać sobie diagnozy samemu. Pozwól jednak by najpierw zrobił to lekarz pierwszego kontaktu, bo nie potrzebnie zapędzasz się w stres. Ja miałam na prawdę bardzo podobne objawy i jak się później okazało co drugi mój znajomy miał coś takiego. Przypomnij sobie przede wszystkim, czy zmieniałeś ostatnio markę antyperspirantu, czy goliłeś się pod pachami, czy może otarłeś się zakładając przy ciasne ubrania. Powodów może być tysiąc, ale nie zaczynaj od tych najgorszych - nie tędy droga. Pozdrawiam cieplutko i mam nadzieję, że wizyta u lekarza uspokoi Cię Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 8 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group