Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z węzłami chłonnymi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Droga przestraszono. Rzeczywiście zapalenie mieszka włosowego w twoim przypadku jest zwłaszcza możliwe, że używasz depilatora elektrycznego, gdyż podczas depilacji może nie usunać całkowicie cebulki, a ona zagnieździ się tuż pod górną częścią naskórka ( w tym przypadku tak zwane częste wrastanie włosków w skórę), po czym może się zapalić i dochodzi do zapalenia mieszka włosowego. No niestety jeden z minusów niezawodnych depilatorów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze mogę podejrzewać tzw. ropnie mnogie pach.Powstają w następstwie zakażenia gruczołów apokrynowych, czyli gruczołów potowych rozmieszczonych w skórze okolicy pach, pachwin, odbytu, brodawek sutkowych i powiek. Zaczynają one działać dopiero po okresie dojrzewania płciowego, dlatego ropnie mnogie pach dotyczą tylko ludzi dorosłych. Zakażenie początkowo dotyczące tylko gruczołów apokrynowych stopniowo przechodzi na inne gruczoły potowe (ekrynowe) i okoliczne tkanki. W efekcie powstają bolesne guzki i guzy ulegające rozmiękaniu i przebiciu z wytworzeniem przetok, a potem często blizn. Mimo silnego bólu miejscowego stan ogólny chorych jest zwykle dobry.
Choroba ma często bardzo długi, nawet kilkumiesięczny przebieg, a jej leczenie nie zawsze jest łatwe. W początkowych stadiach stosuje się maść ichtiolową, później antybiotyki ogólnie i miejscowo, zgodnie z wynikami antybiogramu. W przypadku przewlekłego przebiegu schorzenia i jego nawrotów podaje się szczepionki bakteryjne. W wyjątkowo uporczywych przypadkach zaleca się leczenie chirurgiczne polegające na usuwaniu zmian i pokrywaniu powstałych ubytków przeszczepami skóry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amonka



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 3:58 pm    Temat postu: Węzły chłonne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paranoiczką nie jestem, ale zaczynam sie denerwować. 2 tygodnie temu zauważyłam powiększony węzeł chłonny pod żuchwą czasem pobolewa czasem nie. Później pojawiła się lekki stan podgorączkowy 37.2/37.5 drapanie i ból w gardle. U lekarza byłam przepisał mi antybiotyk. Mija tydzień od wizyty od zażywania leku i co? Nic węzeł ani rusz gardło boli jeszcze bardziej a i temperatura nawet nie drgnie. Oczywiście, że wybieram się znowu na wizytę, ale nie wiem czy nie poczekać nie poobserwować tego?


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
CiociaTori



Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po tygodniowej kuracji antybiotykowej powinny być jakieś zmiany. przejdz się do lekarza, przepisze Ci coś innego skoro to co zażywasz nie pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amonka



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje, że pomoże Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na początek radzę iść do lekarza pierwszego kontaktu. On zadecyduje co to może być, prawdopodobnie zaleci badania krwi. W wypowiedzi nademną stawiam że jest to zatkany kanalik potowy. Miałam podobnie tyle że ja nie brałam leków. Może on wyskoczyć gdyż skóre podraznia się przy goleniu a potem dodatkowo stosując dezodorant z antyperspirantem pogarsza się sprawę. Pozdrawiam i radzę na wszelki wypadek udać się do lekarza i nie panikować!
Powrót do góry
Ewelinka
Gość









PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tez tak mialam iles razy juz - guzek sie pojawial a po kilku dniach znikal bez sladu. Nie wiem co to moze byc. Do lekarza nigdy z tym nie szlam. Znikalo samo. Mysle,ze nie ma co panikowac Smile
Powrót do góry
imesh23



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 3:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak Smile Nie ma co panikować.
Miałem to samo po użyciu Antidralu (to mocny antyperspirant), co prawda nie od razu ale po paru tygodniach. Antyperspirant zatyka gruczoły wydzielające pot. U mnie guzki znikły po 3 dniach przerwy w stosowaniu antyperspirantu. Teraz niestety nie moge go za często używać.
Kiedy pojawi się guzek po prostu myj pod pachą kilka razy dziennie mydłem przez parę dni a powinien zniknąć. W tym czasie nie stosuj żadnego dezodorantu, nawet jeśli nie pisze na nim że jest antyperspirantem. Byc może będzie trzeba zmienieć dezodorant.
Ja nie byłem z tym do lekarza mimo ze mnie to z poczatku zaniepokoiło.
Samo przeszło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosc ewe
Gość









PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 2:53 pm    Temat postu: moj guzek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ewelinka napisał:
Tez tak mialam iles razy juz - guzek sie pojawial a po kilku dniach znikal bez sladu. Nie wiem co to moze byc. Do lekarza nigdy z tym nie szlam. Znikalo samo. Mysle,ze nie ma co panikowac Smile





ja od dwoch dni mam guzek wielkosci wisni pod pacha,jestem przerazona,jak dotykam,myje to boli,jest lekko zaczerwienione,to na pewno nie zapalenie mieszka wlosowego.. jestem za granica nie mam do kogo sie zwrocic,Ci lekarze na niczym sie nie znaja.. uwierzcie! pomocy
Powrót do góry
imesh23



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 1:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Smile
Nie wiem czy to zapalenie mieszka ale miałem tak samo - czytaj post powyżej Smile
Myj często i powinno zniknąć po trzech dniach. No chyba że objawy będą się nasilać to wtedy idz do lekarza.
Przede wszystkim bez paniki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group