Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z węzłami chłonnymi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 9:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ganjagru- powiększone węzły chłonne są objawem infekcji. niekoniecznie raka:)
ja kiedyś miałam podobne. z tym, że powiększone węzły chłonne pod uszami , miałam taką kilunastocentymetrową kulkę, która piekielnie bolała..
poszłam do lekarki i okazało się, że to wszystko spowodowane było zapaleniem ucha - tzn. miałam przebijane uszy (do kolczyków) i wdał się stan zapalny- stąd powiększone węzły.
a węzły mają to do siebie, że jeśli się je często dotyka to prawdopodobnie już powiększone (w postaci guzków) zostaną. tak mi powiedziała moja lekarka.
także spokojnie- udaj się do lekarza:) i daj znać co powiedziałSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ala12



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej. szukalam wlaśnie o guzie pod brodą i trafilam na to forum. Mianowicie jakieś parę dni temu zauwazyłam ze mam guza pod broda, bardziej z lewej strony, który jak dotykam się przemieszcza i troszke boli jak dotykam. Dodam ze od paru dni mam opryszkę na ustach i ok dwoch ostatnich tyg byłam przeziebiona, ale juz wracam do zdrowia:) Po jakim czasie znikal Wam ten guzek, dlugo sie utrzymywał czy nie. Bo ja juz troszkę spanikowałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marla2008



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 4:56 am    Temat postu: zwłókniałe węzły chłonne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj "sophie",
Po przeczytaniu twojej wiadomości mogę Tobie jedynie podpowiedzieć, abyś zrobiła sobie badania na toksoplazmozę i cytomegalię. Nie jestem lekarzem radzę Tobie z własnego doświadzenia. Jakiś czas temu miałam powiększone karkowe węzły chłonne. Odwiedziłam paru lekarzy i nikt nie był w stanie mi powiedzieć od czego to jest. Podczas kontrolnej wizyty u ginekologa powiedziałam o tych węzłach chlonnych i lekarz poradził mi abym zrobiła te badania. I to była trafna diagnoza. Miałam bardzo wysoki poziom przeciwciał co świadczyło o toksoplazmozie. Teraz też mam zwapnienia węzłów chłonnych. Nie byłam jeszcze z tym u lekarza. Mam nadzieję, że to od toksoplazmozy.
Życzę powodzenia i zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Polinu



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam problem z ropniakami pod pachą, wszystko sie dzieje pod prawa pacha i wystepuje jakis czas po goleniu. Bylam juz z tym raz u lekarza, gdy mialam duzego ropniaka i mialam to rozcinane i dostalam antybiotyk. Teraz znowu mam malutkiego ropniaka ktory boli i sie powieksza . przypuszczam ze tak szybko nie zniknie bo zaczyna sie zbierac tam ropa, ktora chce sie wydostac na wierzch. Wczesniejszego ropniaka wyduszalam, bo ropa juz sie sama pchala na wierzch. Tego malutkiego tez probowalam wydusic zanim sie zaczals powiekszac i to chyba byl moj blad. Jezeli macie dla mnie jakies porady to bardzo prosze, bo teraz jestem za granica i za wiele zdzialac nie moge. Bede wdzieczna za porady
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
allegro100



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 9:15 pm    Temat postu: Węzeł chłonny za uchem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, wyskoczył mi za lewym uchem jakiś guz, nie wiem może to węzeł chlonny jest miękki i tak jakby się przesuwał jakby była w nim woda ... wiecie co to moze być >>


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie jeśli jest miękki, to sugeruje węzeł chłonny
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
allegro100



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

muszę to jakoś leczyć czy sammo sie wchłonie ?? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jedno z wielu porzekadeł lekarskich brzmi: każdą ropę trzeba ewakuować!! TRZEBA!!!
następnym razem (jeśli zauważyłaś, że zdarza się to po goleniu)- po prostu się nie gol. widocznie odrastające włoski zamiast wydostawać się na zewnątrz, wchodzą pod naskórek. jeśli dodamy do tego, że włos, to dla Twojej pachy ciało obce + ciągle działające gruczoły + bakterie = murowane zapalenie i, w Twoim przypadku- ropień.
jeśli nie możesz zrezygnować z golenia, to zadbaj przynajmniej o to, żeby:
- przed goleniem skóra była dokładnie umyta,
- maszynka/ depilator dokładnie wyczyszczony (a wręcz WYSTERYLIZOWANY! przemyj nożyki chociaż spirytusem albo kup specjalne preparaty do odkażania narzędzi),
- zadbaj, aby nie podrażnić skóry w czasie depilacji,
- a po goleniu przemyj pachy delikatnym tonikiem (nawet na alkoholu)
- i nie nakładaj na skórę kremów tłustych, które zatykają gruczoły i są dobrą pożywką dla bakterii
- noś luźne bluzki, unikaj pocenia- przynajmniej przez pierwszą dobę (PRZYNAJMNIEJ!!)
ale najlepiej- nie gol się.
no i ropień MUSI być opróżniony przez chirurga!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Polinu



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej!
dziekuje za odpowiedz, to samo mniej wiecej powiedzial lekarz z ktorym udalo mi sie skontaktowac telefonicznie. Leczyl mnie juz wczesniej. Okazuje sie ze to rzeczywiscie od golenia. Jesli juz musze sie golic to najlepsze sa golarki eletryczne, ktore przycinaja wlosy ( nie depilator!). Ale takie ropniaki moga tez byc wywolane przez bakterie gronkowca ktory wystepuje tez przy czestych anginach ropnych ( prawdopodobne u mnie bo czesto miewam, chociaz wymaz z migdalkow nie wykazal zadnych bakterii).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
allegro100



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio zauważyłem że obok tych prawdopodobnie węzłów chłonnych pojawił się mały guzek jest twardy (węzły się pomniejszają) pare miesięcy temu przechodziłem świnkę, czy to może ma coś z tym wspolnego ??/ .... proszę o odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group