Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z nerkami - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agnieszka_16_92 Podaj cały opis. Będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć.

Agatrice Mogą to być tzw bóle fantomowe. Nerka został;a wchłonięta, ale włókna nerwowe się odtwarzają i jakby zbijają, co powoduje odczuwanie bólu.

Co do piasku. Może się to rozwinąć w kamicę nerkową. Bierze się to z nieodpowiedniej diety. Trzeba by określić jakiego typu to piasek.

Można temu zapobiec, wystarczy pić debelizynę lub fitolizynę: są to ziołowe preparaty dostępne bez recepty. Zapobiegają kumulowaniu się piasku i formowaniu w kamienie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od kilku miesięcy bolą mnie nerki. raz prawa, raz lewa, a jeszcze kiedy indziej obie.
robiłam badanie ogólne moczu- nic nie wykazało.
z czasem ból się nasilił. potem pojawiła się plamica. zrobiono mi ponowne badanie moczu- okazało się, że mam obecność białych i czerwonych krwinek. niestety nie znam dokładnych ilości. w każdym bądź razie podano mi antybiotyk Cipronex.
ból jednak nadal się utrzymywał. nasiliła się też plamica. wykonałam kolejne badanie moczu ogólne które pokazało, że mocz mam w idealnym porządku.
lekarka zleciła oprócz badania krwi także posiew moczu.
wyszło, że mam jakąś odmianę gronkowca. dokładnie 10000kom/ ml
dostałam Biseptol bo tylko na ten antybiotyk jest wrażliwa "moja" odmiana. lek przyjmuje od zeszłej środy.
wszystko było dobrze: plamica zeszła, nerki nie bolały. aż do wczoraj.
wczoraj znowu mnie wysypało a dziś od rana bolą mnie nerki. i to obie naraz. mam problemy z chodzeniem- nie umiem się wyprostować.
w związku z tym mam pytanie- czy dokończyć brać antybiotyk i potem tak jak kazała lekarka zrobić badanie moczu, czy udać się do niej od razu?
słyszałam, że badanie należy zrobić po kuracji antybiotykowej.
zresztą teraz i tak bym nie mogła zrobić badania bo akurat mam okres.
o czym może świadczyć ból? o nasileniu infekcji?
boję się, że mój stan jeszcze się pogorszył mimo stosowania się do zaleceń lekarza. co robić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idź do lekarza, ale antybiotyk bierz. Dobrze byłoby zrobić USG nerek.

Po skończeniu kuracji obowiązkowo mocz: ogólny + posiew.

Jeśli nic to nie wykaże a objawy dalej będą występowały, proponowałabym udać się na urografię.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agatrice



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowicjuszko dziękuje. Ale ten ból z dnia na dzień jest częstszy i bardziej bolesny Neutral Najczęściej to tak jakby mnie kuło coś w środku Neutral

Dodano po 34 sekundach:

Nowicjuszko dziękuje. Ale ten ból z dnia na dzień jest częstszy i bardziej bolesny Neutral Najczęściej to tak jakby mnie kuło coś w środku Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Till



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 6:13 pm    Temat postu: Problem z nerkami - stan zapalny ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku miesięcy stale mam problem z odwadnianiem się. Oddaję znacznie większe niż normalnie ilości moczu, często, w okresach nasilenia co 5- 10 minut. Zaczęło się nagle, z dnia na dzień. Mocz w okresie częstego oddawania jest bardzo jasny, bladożółty. Mimo to mocz jest dość słony. Po ok. 2 tygodniach od rozpoczęcia tych objawów zaczęłam zauważać suchość skóry dłoni, jakby jej zapadnięcie które w godzinach rannych się wyrównuje. Miałam dużą potrzebę picia, potem pojawiła się stale utrzymująca się suchość w ustach, która mija kiedy dużo piję. W nocy muszę parę razy wstawać, czasem co 10 minut. Pod oczami zrobiły mi się jakby zapadnięcia a równocześnie wyraźnie widoczne z boku wałeczki nabrzmienia na dolnych powiekach.
W badaniach początkowo wyszedł mocz zasadowy pH 7,5 ciężar 1010, gdzie zawsze miałam kwaśny i powyżej 1025. Jem dużo białka, więc to nie wpłynęło na obniżenie pH. Próbka do badania była pobrana rano na czczo bez picia wody.
Poza tym w normie. Przepisano mi Furagin który w ogóle nie pomógł, bez reakcji.
Często zauważałam, że mocz jest mętny, po pewnym czasie zbiera się mętny osad na dnie, a u góry robi się przezroczysty.
USG wyszło bez zmian, podobnie posiew moczu. W badaniach krwi wyszedł zaniżony sód 134, nieco zaniżone neutrofile, limfocyty na granicy normy - 43 %, GFR 74, kreatynina w normie 0,92. Cukier i reszta w normie. OB i CRP nie badano.
Następnie dostałam Augmentin, który usunął objaw nocnego oddawania moczu, nawet rano wstając mogłam jakiś czas odczekać. W dzień też się wydłużyły odstępy pomiędzy oddawaniem moczu, zniknęło jego oddawanie co 10 minut, mocz w dzień stał się wyraźnie ciemniejszy, jasnożółty, rano jeszcze bardziej ciemny i ogólnie oddawałam go mniej każdorazowo. Objawy odwodnienia ustępowały.
Po pewnym czasie zrobiłam kolejne USG, też wyszło w normie. Jednak zwraca uwagę, że wymiary nerek były o 6 mm dla każdej mniejsze, badanie wykonano na tym samym aparacie, przez inną osobę niż poprzednie.
Po zaprzestaniu brania Augmentinu po ok. 1 dniu objawy powróciły z bardzo dużym nasileniem, co 5 minut duże ilości moczu. Mogło być ok. ponad 1 litr w ciągu godziny. W nocy tak samo - 1, 5 litra przez kilka godzin. Mocz nabrał nieprzyjemnej woni. Czułam się słabo, serce mi waliło. Stwierdziłam, że to może być zmniejszenie potasu, wzięłam po kilka tabletek dziennie, objaw bicia serca przeszedł.
Zrobiłam badanie moczu - był mętny, ciężar 1020 ( biorąc pod uwagę wpływ tego osadu na ciężar ), liczne nabłonki płaskie, obfita faza bezpostaciowa. Reszta w normie.
Potem po pewnym czasie dostałam Ciprinol. Znowy objawy się zmniejszyły, ale mniej niż po Augmentinie. Podobnie objaw wstawania w nocy zniknął zupełnie, w dzień dłuższe przerwy, ale dalej co 1,5 godziny, ale udawało się dłużej do 2,5 h. Wtedy jednak strasznie chciało mi się pić, suchość w ustach. Objawy na skórze również ustępowały. Mocz przestał cuchnąć.
robiłam w tym czasie badania krwi. Kreatynina spadła do 8,0 GFR 86 - pokazano, że zaniżony, sód 143, potas większy niż poprzednio, choć i wtedy był w normie 4,4 i 4,8, posiew bez zmian, mocz prawidłowy, ciężar 1020 bez osadu - przezroczysty. Po odstawieniu Cipronolu znowu objawy znów wracają. Nie wiem co mi jest, nie dostałam już leku bo ostatnie badania wyszły prawidłowe.
Czy to może być za słaby antybiotyk?


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaniżony sód może wynikać z tego, że tak dużo pijesz.
z tego co zrozumiałam do cukier wyszedł Ci w normie?
takie częste oddawanie moczu i wzmożone pragnienie występuje często w cukrzycy- może zbadaj jeszcze raz poziom cukru we krwi.
albo idź do innego lekarza. lub poproś o skierowanie do szpitala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KIEDRO55



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 2:06 pm    Temat postu: bul nerek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boli mnie w dolnej lewej czesci pleców 3 dni temu grałem w piłke spadłem na plecy i tak to sie zaczelo boli jak wstaje ruszam sie itp. nie boli gdy siedze leze co moge zrobic prucz pujscia do lekaza oczywiscie ja osobiscie mysle ze to nerka moi znajomi to potwierdzajom poradzcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blebioda



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wielkopolska
PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepiej iść do lekarza ,z nerkami nie ma żartów,ja miałam 2 razy zapalenie nerek potem ciągłe zapalenie pęcherza teraz znowu wróciło,tępy ból nerki pieczenie podczas siusiania ,czasami często biegam do toalety i ciśnienie140/80 jednak badanie zrobie dopiero jak mi się skończą trudne dni.... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blebioda
a czy stosujesz preparaty z żurawiną?
ja miałam identyczne problemy. minęły od kiedy przez ponad 4 miesiące stosowałam codziennie tabletki z żurawiną (zalecenie lekarki ogólnej). teraz co jakiś czas biorę je profilaktycznie i od jakiegoś roku mam spokój z nerkami i przewodami moczowymi:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blebioda



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wielkopolska
PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosiu85
Dzięki za radę, stosowałam żurawinę ,ale tylko czasami i tylko jak zabolał pęcherz,to był mój błąd,teraz czekam te parę dni i pójdę na wizytę a nerki jak bolały tak bolą już tydzień, nie mocno ale jednak martwię się...i nogi cierpną czy to może być od nerek Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group