Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z nerkami - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a mocz ma normalne zabarwienie?
masz jakieś problemy z oddawaniem moczu?
gdzie dokładnie umiejscowiony jest ból? może to wyrostek?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danielc1



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
a mocz ma normalne zabarwienie?
masz jakieś problemy z oddawaniem moczu?
gdzie dokładnie umiejscowiony jest ból? może to wyrostek?


Mocz ma normalny kolor. Nie mam żadnych problemów z jego oddawaniem.. Pokażę na przykładzie obrazka...


Bolące miejsce jest zaznaczone czarną kropką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ang



Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:47 pm    Temat postu: Problemy z nerkami - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Ostatnio miałam robione usg jamy brzusznej. Lekarka stwierdziła, że w lewej nerce mam mostek miąższowy, w prawej tego nie mam.
Co to oznacza? Czy to jest narośl? Jak mam to traktować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 12:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest to anomalia rozwojowa, która nie ma większego wpływu na funkcjonowanie struktury.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 10:09 pm    Temat postu: Chore nerki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od pewnego czasu mam bóle nerek, nie są one mocne, takie leciutkie ot pobolewanie, szczególnie wieczorem gdy zjem coś dla nich nieodpowiedniego, np. coś słonego.
Już jakiś czas mam zmieniony kolor moczu, na taki intensywny ciemny żółty lub pomarańczowy. Czasem odczuwalne pieczenie przy jego oddawaniu.
do tego towarzyszą mi już długi kawałek czasu opuchnięcia pod oczami, które nie znikają w ciągu dnia, trzymają się na okrągło;/ wcześniej ignorowałam je, ostatnio przeczytałam, ze to objaw m.in chorych nerek..

Czy to coś poważnego może być?
Miał ktoś podobne objawy, dolegliwości?

zamierzam iść do lekarza, ale jakoś zwlekam z tym od października.
gdzieś przeczytałam, ze większość chorób nerek leczy się w szpitalu.. czy nie wystarcza, ze lekarz coś przepisze, jakiś antybiotyk plus jakieś zalecenia i leczyć się w domku...? przyznam, że to raczej główny powód dla którego zwlekam z pójściem do lekarza;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Im dłużej zwlekasz tym gorzej dla Ciebie i nerek.

Prawdopodobnie jest to zapalenie nerek.Ja miałam śródmiąższowe zapalenie nerek i leczona byłam w domu.Dostałam antybiotyk, leki moczopędne i po 2 tygodniach byłam zdrowa jak ryba, tyle że teraz muszę już bardziej uważać.

Musisz wykonać morfologię i badanie moczu, dobrze byłoby jeszcze dodatkowo USG nerek na wszelki wypadek, żeby sprawdzić czynie ma złogów lub torbieli.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 5:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy w czasie tych 3 miesięcy od kiedy miałam pierwsze symptomy i zwlekam z pójsciem do lekarza zapalenie nerek mogło przeobrazić się w przewlekłe zapalenie nerek?
Teraz czytałam w necie o tych dolegliwosciach i się poważnie wystraszyłam Confused po nowym roku lecę do lekarza. rodzinny wystarczy czy do nefrologa mam sie udać?;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 6:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw do lekarza rodzinnego Wink A u ginekologa bylas??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie byłam.. Wydaje mi się ze z tymi dolegliwościami prędzej powinnam iść do nefrologa niżeli ginekologa..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może to nie nerki a jajniki, tez czeto bolą w okolicach nerek Rolling Eyes No ale najlepiej jak pójdziesz najpierw do lekarza rodzinnego Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group