Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z nerkami - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to chyba nerki, bo inne objawy też na to wskazuja Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no lekarz rodzinny to lekarz pierwszego kontaktu, da skierowanie na badania, a później ewentualnie do lekarza o specjalności nefrologicznej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ell89 napisał:
czy w czasie tych 3 miesięcy od kiedy miałam pierwsze symptomy i zwlekam z pójsciem do lekarza zapalenie nerek mogło przeobrazić się w przewlekłe zapalenie nerek?
Teraz czytałam w necie o tych dolegliwosciach i się poważnie wystraszyłam Confused po nowym roku lecę do lekarza. rodzinny wystarczy czy do nefrologa mam sie udać?;/


Tak mogło ale wtedy już byś wylądowała w szpitalu, chyba ze należysz do tej grupy osób którym można operacje na żywca robić Wink

Idź do lekarza najpierw rodzinnego, zrób morfologię i badanie moczu to się wszystko wyjaśni.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Tak mogło ale wtedy już byś wylądowała w szpitalu, chyba ze należysz do tej grupy osób którym można operacje na żywca robić Wink

znaczy przy przewlekłym zapaleniu nerek ból jest tak straszliwie silny? zawsze?
Jak tak to mnie trochę uspokoiłaś, bo snułam czarne myśli, że to już przewlekłe zapalenie, które za chwilę do całkowitej niewydolności doprowadzi..;/
Mnie nerki nerki pobolewają leciutko tylko wtedy jak zjem coś b. słonego (lubię takie rzeczy, a moje nerki chyba nie bardzo... Wink )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwykle bolą wtedy jak cholerka ale to jest jakieś 70-80% przypadków. Z nerkami nie ma żartów. Lepiej szybko lecieć do lekarza. Mnie też lekko pobolewało... Po czym się okazało że mam przewlekłe zapalenie...Więc z tego wynika, że należę do tej mniejszości...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 2:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale skoro w 2 tygodnie się wyleczyłaś to nie było takie groźne mimo ze przewlekłe... Smile
Ja najpóźniej za tydzień do lekarza idę, cholerka, boję się Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 5:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyle że miałam antybiotyk dożylny...w dawce dla konia...Ale nie było wyjścia musiałam się szybko wyleczyć...Jedyne co jest w tej chwili niepocieszające to to, że muszę teraz zwracać baczniejszą uwagę na to co jem, piję, jak się ubieram itd.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znaczy codziennie musiałaś do przychodni na zastrzyki chodzić?
ehh... lepsze to i tak niż zamknięcie Cię w szpitalu Wink
Jest możliwość leczenia zapalenia nerek "normalnymi" lekami też? i daje to pełne wyleczenie?
leczenie ustawił Twój lekarz rodzinny czy do nefrologa latać musiałaś?
Ja już w tej chwili bacznie zwracam uwagę na to jem, piję i jak nigdy ciepło w tym miejscu się ubieram... Jak długo do tych zaleceń trzeba się stosować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie do końca...Mój przyszły teść jest lekarzem i on mi robił codziennie zastrzyki, ale normalnie powinnam być zamknięta w szpitalu.

Co masz na myśli pod określeniem"normalne leki"?Na pewno nie wyleczysz tego witaminą C, rutinoscorbinem i gripexem. To muszą być specjalne leki przeznaczone do leczenia nerek. Mnie leczył urolog, podobno najlepszy w mieście, na uczelni też go chwalą więc chyba jest rzeczywiście bardzo dobry.

A co do zaleceń to po przewlekłym zapaleniu nerek przez cały czas trzeba na wszystko uważać.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha Wink
pod pojęciem normalne leki mam na myśli jakieś doustne, czy jakieś które można w domu zażywać i się leczyc.. no nie uśmiecha mi się leżeć w szpitalu... dlatego zwlekam z ta wizytą u lekarza, boję się, ze od razu mnie pośle tam na leczenie, a ja tak nie lubię tych miejsc..
do końca życia trzeba stosować sie do tych zaleceń wzgledem tego co sie je, pije, w czym chodze? ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group