Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z nerkami - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No zależy jak bardzo zniszczone będą nerki. A co do leczenia, zapalenie nerek można leczyć w domu biorąc doustne antybiotyki.Ale tu dużo zależy od zakresu zapalenia, im cięższe tym mniejsze prawdopodobieństwo leczenia domowego. Dlatego na prawdę nie rozumiem po co zwlekasz, skoro nie chcesz leżeć w szpitalu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ell89



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 4:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam u lekarza, wszystkie dolegliwości opisałam, stwierdził zapalenie pęcherza moczowego i furaginum przepisał. Jak nie minie dostanę skierowanie na badania Smile
W każdym bądź razie nawet jak minie zrobię badania, lepiej na zimne dmuchać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Furaginum jest ok, powinien pomóc.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matyk



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 9:26 am    Temat postu: Lewa nerka - boli Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.

Już dawniej miałem problem z lewą nerką... ale lekarze nic z tym nie zrobili.
2 dni temu podczas oddawania moczu zadzwonił fon i musiałem przerwać. Nerka mnie tak zaczęła boleć, że nie poszedłem do szkoły. Po godzinie przestało. Wziąłem nospe i poszedłem spać. Obudziłem się po 2 godzinach i mogłem oddać bezbolesnie mocz. Niestety wieczorem ból wrócił. Następny dzień - ranek - znowu ból i znowu nie poszedłem do szkoły. Położyłem się. Po godzinie wstałem i problem zniknął. Koło 16 nerka tak jakby dawała o sobie znać. I potem bylem chyba 2 razy w toalecie. Znowu ból. Dzisiaj - byłem 2 razy (miałem stracha) i mnie nie boli... Tylko teraz, gdy siedze przy kompie daje o sobie znać (czasem/rzadko lekko boli). Wczoraj nawet piłem szklankę piwa, ale coś nie bardzo dało efekt. Kolor moczu - normalny. Gorączki nie mam. Wiek 15 (w maju 16). Nie wiem czy dotrwam do poniedziałku, bo nie mam skierowania :/ Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli boli bardzo to jedz na pogotowie lub do szpitala na izbe przyjęć. Jesli dotrwasz do poniedziałku to idz do lekarza pierwszego kontaktu i niech da Ci skierowanie na badanie moczu i krwi..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matyk



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 5:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbuje jutro bez skierowania. Może pomogą cierpiącemu? Jakoś dotrwam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 3:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm...Mnie to wygląda na kolkę...Złóg w nerce się zrobił i się przesuwa, stąd ból.

Lekarz na pewno zleci USG nerek. Dobrze byłoby zrobić morfologię, żeby sprawdzić czy to nie towarzyszy temu zapalenie. Jeśli nie zleci, to zrób te badania prywatnie.

Większość leków na kamicę można dostać bez recepty w aptece: debelizyna lub fitolizyna, rovatinex i np. urosept.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matyk



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie mnie nie boli i się ciesze, ale i tak na badania się udam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnieszka_16_92



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 4:59 pm    Temat postu: torbiel nerki - prosze o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 17 lat. Niedawno wykryto u mnie torbiel nerki lewej. Ma 12 mm. W opisie USG jest napisane, że jest niewielkie zwapnienie. Co oznacza to zwapnienie? Czy wymaga leczenia? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agatrice



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 6:37 pm    Temat postu: Ból nie istniejącej nerki? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku lat wiem, że mam 1 i 3/4 nerki. Ostatnio robiłam USG i nerki nie wykryto. Chociaż 2-3 lata temu chcieli mi ją wycinaćNeutral Lekarz stwierdził, iż jako ta nerka nie funkcjonowała to została wchłonięta i jej teraz nie mam. Ale czemu ta nerka mnie boli? Jak jej nie ma to czy powinnam jej odczuwać? Prawą- to zdrową nerkę mam przerośniętą a do tego ostatnio pojawił mi się w niej piasek Neutral Czy z tego piasku może powstać coś gorszego jak np. kamienie? jak tak to dzięki czemu?


Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group