Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z nerkami - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 4:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idz do lekarza i zostaniesz skierowany na odpowiednie badania .Tez mialam problemy z nerkami i wykonano mi usg Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co oznacza CC? Ja myślę, że umiarkowane picie piwa raczej pomaga nerkom. Zrób sobie badanie moczu.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Damian_G



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CC to oczywiście Coca Cola Very Happy Co do lekarza to się wybieram, ale z czasem u mnie nie najlepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha, juz jarze;)
A więc: CC zawiera duże ilości kwasu fosforowego (sama to badałam na analizie chemicznej). Kwas fosforowy powoduje min odkładanie się w organiźmie złogów kamieni, a te jak wiadomo powstają w nerkach, pęcherzyku żółciowym, itp. WIęc może stąd ten ból. Mam nadzieję, że to nie to, że tylko nerki bolą, bo już coś się zaczyna dziać. Proponuję pić duże ilości płynów, żeby te nerki przefiltrować. Spróbuj jeść też natkęz pietruszki. A co jest dobre jeszcze na kamienie (przepisał mi to kiedyś lekarz, gdy miałam piasek na nerkach) to wypić rano na czczo łyżkęoliwy z oliwek. A na pęcherz (jeśli CIę boli) dobry jest Furagin (bez recepty).
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 12:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cc powoduje choroby nerek, moja znajoma miała taki problem. Ustąpił po tym, jak przestała ją pić, więc myślę, że jak przestaniesz, to przejdzie. Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to juz wszystko jasne.... kiedys wypilam coca coli 0,5 l tak samo zaczelo mnie bolec straszliwie.... i co sie okazalo ze mam kamienie na nerkach Neutral po jej wypiciu po prostu jakos daly znac o sobie i mialam atak... czesto tez mam zapalenie pecherza biore na to Furagin Smile wiec radze isc do lekarza i zrobic USG Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Damian_G



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za porady. Chuba muszę się przejść do lekarza. Perspektywa kamieni nie specjalnie mi się podoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalciabosman



Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 6:02 pm    Temat postu: Problemy z nerkami ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam 18 lat, otóż od jakiegos miesiące może więcej, mocz mi sie sam 'popuszcza' tak samoczynnie, ale po jakich 2-3 h juz mam cale mokre majtki. To jest bardzo uciązliwe i jest nie przyjemny zapach Sad. Więc co to mogło by być, ale przy moczu nie czuje zadnego bolu ani nic ? Jakiegos problemy z nerkami ?


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zdrowa



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 4:47 pm    Temat postu: pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dowiedzialam sie, ze na portalu poradnikzdrowie.pl na pytania odpowiadaja lekarze, jest tam tez nefrolog, moze on ci pomoze? oto link: ---- link usuwam --------- prosze zapoznac sie z REGULAMINEM FORUM!

Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
arox71



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 5:22 pm    Temat postu: Problemy z nerkami - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam taki problem, zdarza się (często ale nie zawsze), że na drugi dzień po spożyciu alkoholu (nawet niekoniecznie dużych ilości np 2-3piwa) budzę się z bólem pleców w okolicach odcinka lędźwiowego / nerek(?). Jak wstanę pochodzę, coś wypiję(np. herbatę) to mi przechodzi.Zawsze, towarzyszy temu uczucie nadmiernego zmęczenia (senność w trakcie dnia np.) i osłabienia (jednak nie tak jak na kacu, zupełnie inaczej:/), które trwać może po kilka dni - np. meczące staje się wchodzenie po schodach na 4piętro. Do tego ostatnio zauważyłem pogorszenia u mnie wzroku (tzn. zauważyłem że np.paski z informacjami na tvn24 są jakby mniej ostre), fakt że spędzam przed komputerem sporo czasu (ale też bez przesady - ok.4h dziennie), więc może to nie ma nic wspólnego ale wolę wspomnieć. Ogólnie chodzi mi o to czy to może być jakaś konkretna choroba nerek, a jeśli jest takie podejrzenie (albo inne) to jakie wykonać badania - mocz, krew?
Dziękuję za odpowiedź.

---edit by Wind_Of_Hope---
prosze nadawac tytuly tematom bardziej sugerujace problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group