Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.8)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind cieplutko bedzie,po kilku dniach spokojnie mozesz wyjsc:))))) ja urodzilam pod koniec stycznia,zimno,mrozne powietrze:) inie czekalam dwoch tygodni,zeby wyjsc.Dwa razy przewietrzylam go przy oknie,bo nie mam balkonu i po paru dniach wyszlam na spacerek,na poczatku,15-20 min i wydluzalismy czaS:)
A do siusiania bad zkupkania podczas spaceru,to Ci powiem Wind tak z wlasnego doswiadczenia. Moj Jamie sika ze hoho i czyscioszek z niego taki,ze jak tylko siku zrobi to ryk i trzeba zmienic pieluche:P
A na spacerze spi i spi i jest ok:) nie zdarzylo mi sie nigdy,zebym musiala zmienic mu pieluche,a byly juz spacery 3h...albo jade z nim do miasta i tez to trwa,takze nie musisz sie martwic,dziecko dobrze spi na spacerze:) ale oczywiscie kazda dzidzia jest inna:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 3:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
hmmm nie widzialam nigdy zeby matki przewijały maluchy na powietrzu

Ja widziałam, ale to chyba rzeczywiście nieczęsto się zdarza, bo zapewne jest tak jak pisze Lala, że na powierzu dzieciaczki śpią często Smile
No, ale przecież jeśli już zdarzy się, że trzeba przewinąć, to co za problem? Smile Zwyczajna rzecz Smile

Wind ja czuję się świetnie, oprócz tego, że brzuszek coraz większy i po schodach ciężko wchodzić Smile Nic nie boli, zgagi brak, zaparć brak, bólów brzucha też ostatnio brak Smile Mój M mówi, że jestem stworzona do bycia w ciąży Mr. Green
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala ok w takim razie nie bedziemy werandowac chyba ze.. ja bede sie opalała przez 20min a corka bedzie w tym czasie spała w foteliku Razz oczywiscie obok mnie.
przynajmniej na solar nie bede musiala chodzic.


lizelotka napisał:
Wind ja czuję się świetnie, oprócz tego, że brzuszek coraz większy i po schodach ciężko wchodzić Smile Nic nie boli, zgagi brak, zaparć brak, bólów brzucha też ostatnio brak Smile Mój M mówi, że jestem stworzona do bycia w ciąży

zazdroszcze! Smile
fakt, jestes stworzona do bycia w ciazy.
kto wie,moze Adaś za jakis czas bedzie mial rodzenstwo? Wink

faktycznie nie pomyslałam o tym ze jak dziecko spi to nie sika Wink
oby u nas tak było,oh Smile

Dodano po 1 minutach:

a lizelotko:
a TY masz juz kupione koszule do karmienia?
wiem ze sa rozpinane z przodu ale do jakiej dlugosci one siegaja?
moze Lala, Tosia wiecie? tylko do biustu i dalej juz jest materiał czy sa rozpinane na caaaaaaaaaaaałej dlugosci?

Dodano po 39 sekundach:

mam na mysli tylko i wylacznie rozpinane z przodu. czy warto to kupowac?
bo z rozcieciem na piersiach to juz mam upatrzone Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
a lizelotko:
a TY masz juz kupione koszule do karmienia?
wiem ze sa rozpinane z przodu ale do jakiej dlugosci one siegaja?

Wind, tak, mam koszule, ale ja kupowałam tylko rozpinane na piersiach. Na inne nawet nie patrzyłam Smile


wind_of_hope napisał:
kto wie,moze Adaś za jakis czas bedzie mial rodzenstwo?

Powiem tak, nie zamierzamy jakoś specjalnie tego odwlekać Laughing , chyba że byłyby jakieś wskazania medyczne, np. cesarka. Postanowiliśmy nie wracać do żadnej antykoncepcji po urodzeniu Adasia i zobaczyć co nam los przyniesie Wink
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
my poki co turystycznego kupowac nie bedziemy

Turystyczne się przydaje jeśli jeździcie często do znajomych, rodzinki itd. w innym wypadku według mnie rzecz zbędna . My kupilismy przed wakacjami bo było nam potrzebne na wyjazd. Od tamtej pory stoi nieużywane.

Cytat:
ej laski powiedzcie mi: kiedy z maluchem mozna wyjsc na 1wszy spacer?
zakładajac ze ur. sie w maju, to ile dni,tyg. powinnam odczekac zeby wyjsc z nia na powietrze?
wiem ze trzeba werandowac ale chodzi mi o taki prawdziwy letni spacerek

Wiosną , latem nie trzeba werandować. Wyjsc mozna odrazu.
Cytat:
a no i obawiam sie troche tego ze jak przewine,nakarmie i wyjde, to nie zdaze sie nawet dotlenic bo mała znow sie zamoczy i kierunek dom...

Wind ale nie przewijasz dziecka po jednym siusianiu. Po to są pampersy żeby można było spokojnie wyjść nie martwiąc się o złe samopoczucie "pupy". Ja chodziłam czasami ponad 2 -3 godziny i było ok. troszkę gorzej jak zrobi kupke ale spokojnie zdążysz wrócić. AA podczas snu dziecko siusia a czemu by nie ? Smile.

Cytat:
bo gdzie ja przewine? przeciez nie na dworzu

z dziewczynkami trzeba uważać jeśli chodzi o przewijanie na dworze. Latem kiedy teperatutra jest wysoka to ok jednak wiosną ...byłabym ostrozna. U dziewczynek bardzo szybko o zapalenie pęcherza, ceaki moczowej...to makabra. Niektóre dziewczynki sa bardzo podatne na to i wystarczy lekki powiew chłodniejszego powietrza na siusię i zapalenie gotowe. Z tym przebieraniem na dworze więc czekaj na naprawdę ciepłe dni. Ja starałam się nie przebierać Zu na dworze ale zdarzało się . Oczywiście tylko i wyłacznie w upalne dni.

Co do koszul to nie miałam żadnej. Mam duzo takich na ramionkach z których pierś spokojnie można wyciągnąć więc nie miałam potrzeby kupowania. Z rozmów dziewczyn wynika ,że najlepsze i najwygodniejsze sa te z rozcięciem kopertowym na piersiach. Żadne rozpinanie bo za duzo zachodu ...ponoc Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu-mi maly placze po jednym siknieciu,nienawidzi chyba tego uczucia sikania,bo wiadomo,ze pieluszka nie przepuszcza ani nic z tych rzeczy,ale moj to czyscioszek taki i jak jestem w domu to niestety pileucha zmieniana przy kazdym siusianiu.

Wind-sikaja sikaja dzieci przez sen:))))

Co do koszuli ja mialam tylko taka co sie rozpina na piersiach:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak Twój przystojniaczek ma inaczej Wink) Zbankrutujesz na pieluszkach Wink. w nocy też sie budzi po każdym siusianiu?
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 1:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na szczescie nie Tosiu...jak spi,to spi:)))) ale przy karmieniu w polowie jak zrobi siku,to nie bedzie jadl dalej,trzeba isc przebrac,albo jak siedzi w foteliku i jest ok i nagle minka taka,ze wiaodmo o co chodzi,hihi:DVery HappyVery Happy
no zbankurutujemy,nie ma co:DVery Happy

wklejam wam moje ukochane zdjecie:)



Uploaded with ImageShack.us
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeny dziewczyny przypomniałam sobie właśnie ,że Wam źle podałam nazwę tego pudru do pępuszka . To nie octanisept tylko dermatol w takich saszetkach. Jest naprawdę super .

Lalunia...cud miód malinka Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosiu no własnie ten octanisept to połozna odradzała wiec sama juz zglupiałam jak napisałas ze jest super...

lala ale on jest słodki!
jakiego koloru ma oczka?
pewnie brazowe Smile
chyba do mamuni podobny! Smile
mały czyscioch, jak szop pracz Razz
hehehe

lizelotko hmmmmmmmmmmmmmmm oj cos czuje ze Adaśko bedzie miał rodzenstwo i to szybko Smile
ja jestem tak przerazona porodem i połogiem ze narazie nie mysle o 2gim berbeciu.
pewnie ze bym chciała ale najpierw musze nauczyc sie byc mama a dop potem myslec o powiekszaniu rodziny Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następny
Strona 38 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group