Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.8)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wink
Kiedy wam te ciąże zleciały. Jeszcze parę tygodni i będziecie rodzić Smile

Wind te podkłady w rossmanie na pewno są. Ja zazwyczaj kupuję tutaj http://www.doz.pl/apteka/p9989-Seni_Soft_podklady_higieniczne_40_cm_x_60_cm_5_szt albo te 60*60. Ja je kładłam na przewijaku bo jak zsikał albo zrobił kupę to wywaliłam i już. No i biorę jak gdzieś wychodzimy Wink
Jakie łóżeczko zamówiliście?

Łobuz podziwiam za zciąganie pokarmu. Ja mimo teog ze kilkanaście godzin nie karmię bo jestem w pracy to nadal mam pokarm i mały obie cyca Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 9:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anetko dzieki Smile
łozeczko zamowilismy, narazie czekamy. a bedzie wygladało tak:



miało byc różowe,ale stwierdzilismy ze mamy dosc tego koloru.
wszystko jest rozowe,od ubranek po kocyki.
dlatego komnata dla córki bedzie taka Wink

co do podkładow to poszukam jeszcze,w aptekach, w rossmanie itp Smile

wczoraj mielismy wykład dot pielegnacji noworodka.
jejku wydaje sie proste a takie nie jest Razz
mycie oczek, uszu, krocza u dziewczynek..
ile zachodu przy tym.

---
juz sama nie wiem jak to jest z tym kikutem pepkowym.
wczoraj polozna mowila ze od spirytusu sie odchodzi ale i tak wiekszosc mam go uzywa.
samo powietrze nic nie daje,
co o tym sadzicie?
Wy swoim maluchom smarowałyscie spirytusem?

a no i dostałam kolejna paczke prezentowa Razz

aha mam pytanie: czy to normalne ze w 3 trymestrze wydziela sie wiecej śluzu? Neutral
ja od paru dni czuje jakbym miała dni płodne Sad
wqrw* mnie to pomału.
jak tylko wstane z lozka czuje ze "leci"...
po godz juz jest ok...
ehhh
a no i zgaga Sad
4 dni juz mnie meczy, oczywiscie przed snem Sad
mleko piłam - nic.
migdałow nie moge jesc,.

ogolnie to wszsystko mnie denerwuje. nie dopinam płaszcza, czuje sie "grubo", mimo ze waga jest +7,do tego cały czas mam w głowie zblizajacy sie porod Sad
nawet nie ciesza mnie swieta, wiosna ktora bedzie..
mysle tylko o tym zeby miec to za soba Sad Shocked Crying or Very sad
chyba mam jakas depresje Neutral
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lobuz-a bo sie nasluchal czlowiek,ze do wozka nie,bo sie przyzwyczai i nie bedzie chcialo zasnac w lozeczku...no i tez w instrukcji wozka jest napisane,ze wozek to nie lozeczko:P ale jak trzeba to po spacerku zostawiam go i niech dosypia:)
CO do laktatora,to masz racje,moze przyda sie przy nastepnym:)

A co do mleka z butelki,to tez mialam chwile wyrzuty sumienia,ale przeszlo.w koncu to nie moja wina. Najbardziej tylko wkurzaja mnie komentarze,ze jak to ja moge nie karmic piersia...no bo kurde nie mam pokarmu!!!

Wind- super lozeczko:)) Fajny kolor:))) mi sie bardzo podoba:)
Co do sluzu,to owszem,wydziela sie go wiecej,takze sie nie przejmuj:) wkladeczki nos i tyle:)
Depresja-hmm moze to nie depresja,ale juz zmeczona jestes,myslisz o porodzie,chcesz miec to za soba,to normalne...a co dopiero bedzie w 9m-cu jak juz czlowiek ledwo chodzi. Musisz dac rade:) bedzie dobrze:)

Mi tez sie wydawalo,ze pielegnacja jest ciezka,ale zobaczysz,dwa razy zrobisz i juz bedzie to dla Ciebie bulka z maslem:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lalunia ale nie chodzi o takie zostawianie w wózku. Przecież na spacerku też dziecko spi w wózeczku....chodzi raczej o ciagły powtarzający się schemat np. kapiel, karmienie i usypianie w wózku albo.....płacz odrazu do wózka i bujanie. O takie coś chodzi. Dziecko wtedy kojarzy pewne czynności z wózeczkiem i łatwo o przyzwyczajenie. Takie zostawianie dziecka po spacerku to rzecz najnormalniejsza pod słońcem Wink.
Wind łóżeczko fajniutkie Wink
Co do podkładów do przewijania to rosmanowskie kosztują 9,9 za 10 sztuk i są ciągle w sprzedaży. Fajne i wystarczająco duże .
Cytat:
wczoraj mielismy wykład dot pielegnacji noworodka.
jejku wydaje sie proste a takie nie jest Razz
mycie oczek, uszu, krocza u dziewczynek..
ile zachodu przy tym.

Pierwszy raz jest trudny ale dochodzisz do takiej wprawy,że sama zobaczysz;) . Oczka co w tym trudnego? Wink Wacik, woda i myju myju;), uszka patyczkami lub wacikiem, krocze to samo wacik ciepła woda i mydełko.
Prosta sprawa ale o tym się przekonasz sama.
Cytat:
juz sama nie wiem jak to jest z tym kikutem pepkowym.
wczoraj polozna mowila ze od spirytusu sie odchodzi ale i tak wiekszosc mam go uzywa.
samo powietrze nic nie daje,
co o tym sadzicie?
Wy swoim maluchom smarowałyscie spirytusem?

Najprostszy sposób i najskuteczniejszy według mnie to waciki nasączone spirytusem np. leko albo spirytus rozcxięczony. smarujesz wszystko wokół pepuszka i zasypujesz pudrem octanisept - wspaniała nowinka. Polecam . U nas po tym pępuszek odpadł bardzo szybko i nic się nie działo.
Więcej sluzu - normalne . Zwróć uwagę tylko czy nie jest wodnisty za bardzo.
Depresja - normalne;) Hormony buzują
Zgaga - normalne Wink Wink . Dla mnie była to katastrofa. Pomagały mi cukierki miętowe i cola.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu o cukierki moze kupie Smile
po coli czuje jakby mi kiszki marsza grały Smile
śluz normalny, bez wody, zapachu, grudek itp.

a ten octanisept to własnie polozna mowila ze szkoda na to kasy bo mało pomaga, ale komu co Smile

a dzis moj maz na dzien kobiet wpadł po 8 do domu i przywiozl dla mnie kwiaty a dla córki 4 paczki chusteczek pampers Razz
fajnie ze pomyslał tez o niej.

Tosiu a mozesz mi pokazac na pw jak te podkłady wygladaja?
bylismy dzis w rossmanie i nic takiego nie widzidziałam..
to jest z Baby Dream? Isany czy czego..
wszedzie tylko pieluchy były.

a no i załapalismy sie na promocje jedynek newborn Wink


lala 9m-c.. bede narzekała i stekała Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind śliczne łóżeczko Smile Ja kupiłam turystyczne dla małego i miałam go w sypialni, w pokoju małego miałam zwykłe drewniane. Teraz zamieniałam bo to turystyczne jest dla małego bezpieczniejsze bo jak wstaje i upada to nie ma się o co uderzyć. No i zawsze mogę je przestawić do kuchni czy pokoju Wink

Te z rossmanna to takie ------

Co do pępka to teraz na sucho się go trzyma. Chyba ze coś nie tak to octenisept. Ja kupiłam taki malutki i mnie się przydał do pielęgnacji krocza po cięciu Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 11:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tutaj tez nic nie polecali do pepka,wiec nic z nim nie robilam w szpitalu,ale jak przyjechalam do domu,to mialam te chusteczki nasaczone spirytusem:) i tyle:)

Tosia-masz racje z tym wozkiem,myslalam,ze moze takie po spacerku to tez...wiesz,ze tez sie moze przyzwyczaic:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 9:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetko dzieki Smile
my poki co turystycznego kupowac nie bedziemy Wink

ej laski powiedzcie mi: kiedy z maluchem mozna wyjsc na 1wszy spacer?
zakładajac ze ur. sie w maju, to ile dni,tyg. powinnam odczekac zeby wyjsc z nia na powietrze?
wiem ze trzeba werandowac ale chodzi mi o taki prawdziwy letni spacerek Razz
a no i obawiam sie troche tego ze jak przewine,nakarmie i wyjde, to nie zdaze sie nawet dotlenic bo mała znow sie zamoczy i kierunek dom... Neutral
i nici ze spaceru..
przesadzam czy tak bedzie? Razz
do lasu mamy z 20min spacerkiem wiec wydaje mi sie ze nawet nie zdaze tam dotrzec Razz bo gdzie ja przewine? przeciez nie na dworzu.. Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 12:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, śliczne łóżeczko Smile Widziałam je już wcześniej, no ale wtedy to ja już miałam kupioną inną pościel, więc nie szalałam i nie kupiłam tej, chociaż bardzo mnie urzekła Smile
wind_of_hope napisał:
czy to normalne ze w 3 trymestrze wydziela sie wiecej śluzu?

Wiesz, ja mam więcej śluzu od początku ciąży... mój gin mówi, że tak w ciąży jest, ale to mega męczące, normalnie czasami mam wrażenie, że powinnam zmieniać bieliznę ze dwa razy dziennie Rolling Eyes

lalalunia napisał:
Najbardziej tylko wkurzaja mnie komentarze,ze jak to ja moge nie karmic piersia...no bo kurde nie mam pokarmu!!!

Lala, a co komu do tego? Nawet jakbyś miała pokarm, ale nie chciała karmić, to Twoja decyzja. I nikt nie powinien tego komentować.


wind_of_hope napisał:
my poki co turystycznego kupowac nie bedziemy

A ja też jak Anetka, kupuję też turystyczne Smile Raz, że będziemy na pewno jeździć z naszym synkiem, a dwa, że zamierzam przez pierwsze tygodnie mieć Adasia w tym łóżeczku u siebie w pokoju. Potem, jak dojdę do siebie po porodzie i ogarnę się na tyle, że nie będzie już dla mnie wszystko nowe, Adaś powędruje do swojego pokoiku i normalnego łóżeczka Smile Ale na początku będzie mi tak lżej i wygodniej Smile


wind_of_hope napisał:
ej laski powiedzcie mi: kiedy z maluchem mozna wyjsc na 1wszy spacer?

Wind, latem weradndowanie nie jest konieczne, bo jest ciepło Smile Tylko zimą trzeba najpierw malucha przyzwyczaić do niższej temperatury. Jeżeli dzidzia jest zdrowa, a na dworze cieplutko, to możesz wyjść już po paru dniach, kiedy sama będziesz sie czuła na to na siłach Smile

A dlaczego nie przewiniesz małej na dworze? Przecież to nie zima, będzie maj Smile Ja tam mam torbę do wózka z przenośną matą do przewijania, i jak tylko w pobliżu jakaś ławeczka będzie to położę kocyk, żeby było miękko, na to matę i na to ewentualnie podkład ( taki z rossmana jak polecały dziewczyny ) i przewinę Smile Co za problem? Razz
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotko o prosze, tez polowałas na te łozeczko Smile ?
mam nadzieje ze dojdzie wszystko zapakowane tak jak w opisie Smile
narazie bedzie stało u nas bo nie ma gdzie indziej upchnac a z czasem zrobimy oddzielny pokoik. poki co damy rade.

hmmm nie widzialam nigdy zeby matki przewijały maluchy na powietrzu Razz

moze nie patrzyłam.
dobrze ze nie trzeba werandowac Smile uF.

a jak TY sie czujesz?
mnie zgaga dopadła, mam jej dosc.

jak Wasze zakupy? ubranka, kosmetyki Smile ? macie juz cos?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następny
Strona 37 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group