Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.8)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 6:57 pm    Temat postu: Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.8) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do kontynuacji tematu Wink

Cytat:
Tosiu a Ty w ktorym tc urodziłas Zuze?
i czemu było cc?
zle sie ulozyła czy tetno zanikało???

Wind mi odeszły najzwyczajniej wody w 37 tygodniu. Ja byłam mikra w ciazy i lekarz odrazu powiedział,że dziecko pewnie nie da rady wytrzymać do końca bo miejsca brak w brzuszku Wink. Rodziłam naturalnie bo niestety mojego lekarza nie było na dyżurze a ten co był nie widział przeciwwskazań. NIe ważne było ,że kości biodrowe rozeszły mi ssię tylko o 1 cm... No i tak sobie rodziłam do skurczy partych. NIestety Zunia utknęła w kanale rodnym i zaczęła tracić tętno. Dlatego miałam cięcie...to uratowało Zuźkę . Gdyby nie mój lekarz który przyjechał do mnie w samą porę to nie wiem ile jeszcze by wytrzymała Zu. Tak czy inaczej teraz się śmieje ,że miałam dwa porody bo cesarka i naturalny przecież praktycznie do końca ....
_________________
Jestem mamą Wink))



Ostatnio zmieniony przez tosia81 dnia Pon Maj 28, 2012 1:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 12:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzis rozmawialam ze swoja kuzynka,ktora przezyla dwa porody,naturalny i cesarke,oba masakra jak dla niej...ale to przez lekarzy debili powiedzmy sobie szczeze i jak jej opowiadalam o tych moich uciskach na odbyt,to powiedziala mi,ze moze i dobrze,bo bede miala takie skurcze,a nie te krzyzowe...troszke mnie pocieszyla,ale oczywiscie wiem,ze to nie musi byc prawda,bo to jej przypuszczenia i wcale tak byc nie musi...

My dalej chorzy...mi z nosa cieknie...masakra,wzielam witamine c i apap na noc,bo nic innego nie mam i nic innego nie moge:(
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala ja tam sie boje i apapow i paracetamolow.
poki co nei wziełam ani 1 tabletki,
u nas w PL jest taki syrop na przeziebienia,,, Prenalen.
moze u Was tez jest? warto go popić.
na katar moge polecic masc majerankowa, mi pomagało..

zycze powrotu do zdrowia.

Tosiu utkneła w kanale... nawet nie chce sobie tego wyobrazac.
cale szczescie ze wszystko dobrze sie skonczyło.
a duzo przytylas w ciazy?

wiecie.. ja w sobote wkrocze w połmetek ciazy i nie dosc ze brzuch mały to i niecałe 3kg przytyłam..czy to normalne?
az czasem sie boje ze moze cos jest nie tak...moze bejbik jest za maly czy co..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, na pewno wszystko jest z bejbikiem ok Smile
Z tego co pamiętm Tosia w całej ciąży przytyła chyba około 5 czy 6 kg, a po porodzie miała niedowagę Laughing
Ja przytyłam około 4 kg jak dotąd, wiec tylko kilogram więcej niż Ty, a przecież przybieranie na wadze to indywidualna sprawa Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lalunia to czy będziesz miała skurcze krzyżowe czy nie nie zależy od tego czy masz teraz parcia na odbyt....szczerze powiem ,że nie wiem od czego to zależy. Większość kobiet ma i jedne i drugie. Niektóre mają nawet tylko krzyzowe....maskara . NAwet nie chcę sobie wyobrażać
Cytat:
Tosiu utkneła w kanale... nawet nie chce sobie tego wyobrazac.
cale szczescie ze wszystko dobrze sie skonczyło.
a duzo przytylas w ciazy?

Lizelotko masz pamięć kochana Wink
Wind kiedyś już pisałam,że moja ciąża była bardzo wyjątkowa;). Do końca 13 tygodnia nie mogłam jeść tak mnie mdliło więc waga poleciała mi ponad 5-6 kg w dół. Pamiętam,że byłam na końcówce 5 miesiąca a brzucha zero a ja wyglądałam jak szkieletor. Lekarz jak mnie zobaczył to powiedział...."oj Pani HAniu a gdzie brzuszek?" Troszkę się wystraszyłam Wink. Po zbadaniu okazało się,że wszystko w normie. Wody w odpowiedniej ilości, dziecko normalnej wielkości itd. Taka była moja uroda i jeśli dziecko ma się dobrze i Twoje wyniki są ok to nie ma najmniejszego znaczenia wielkość brzucha i kg. Po 20 tygodniu w końcu zaczęłam rosnąć. Brzuszek się zaokrąglił a ja nadrabiałam kg. W konsekwencji w dniu porodu doszłam do wagi którą utraciłam podczas pierwszych tygodni. NIe przybrałam nic poza tym co straciłam. Po porodzie nie chcieli mnie wypuścić ze szpitala bo ważyłam 39kg Wink. Ot tak mi Zu zabrałaWink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu-no wlasnie,dlatego sie nie sugeruje...to tylko przypuszczenia rodzacej dwa razy...ale szczeze to mam nadzieje,ze cos w tym jest i moze nie bede miala tych boli krzyzowych.

Wowww,39 kg...kurcze...nie dziwie sie,ze nie chcieli Cie wypuscic!!!

Wind-chyba mam masc majerankowa,moze sprobuje rzeczywiscie:)

Co do kg,to ja dopiero teraz na koncowce przywalilam i czuje sie jak wieloryb,nie pdoobam sie sobie,gdzie wczesniej uwazalam,ze wygladam calkiem niezle:P tylek mi sie zaokraglil.okropny jest:D hehe!!!

A ja sluchajcie wczoraj lezalam sobie w lozku czytajac gazetke i zlapaly mnie bole okresowe,ale jakie,masakra...ale przeszlo....i od tamtego czasu sie nie powtorzyly.

Ide do wanny na relax:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala to moze porod sie zbliza?
jejku az sama przezywam, mimo ze to Ty bedziesz rodziła.

Lizelotko masz racje. pewnie wszystko jest ok ale ja jak to ja, martwie sie Bog wie czym Razz

5kg przez cała ciaze - nie wiem jak to mozliwe.
w gazetach pisza ze łozysko, dziecko, wody i inne czynniki daja łaczna wage:10-12kg Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze,moze Wind...no na pewno do porodu blizej niz dalej...ale kiedy to sie stanie...takie bole to przepowiadajace,one sobie moga trwac i trwac....

Dodano po 15 godzinach 31 minutach:

Wczoraj no nic a nic spac nie moglam...poszlam spac kolo 23...maly uciskal,bolalo,wiec wstalam...zrobilam kakao,wlaczylam serial i siedzialam tak do 1:30,az zaczelam ziewac...poszlam z powrotem,przewalalam sie,katar i suche gardlo nie pomaga w zasnieciu...jutro mam polozna,zapytam,czy moze mi cos polecic,bo czuje sie jakbym miala sie nie wyleczyc z tego przeziebienia!!!

Ogolnie bol krocza,calej miednicy tak boli,ze masakra,chodze jak pokraka...,cos strasznego!!!! czuje jakby mi sie kosci normalnie przesuwaly....sluchajcie ostatnie tygodnie sa najgorsze...ja nie narzekam ogolnie,bo tak do 33 tygodnia wszystko bylo super hiper,ale potem juz ciazy i to jak...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala biedulko, meczysz sie...ale jescze troche.

moze przejdz sie na basen?
zrelaxuj w wodzie? moze to złagodzi te dolegliwosci?

Doroti a Ty zyjesz?
jak tam Twoj synio? jak sie czujesz w roli mamy?

a mnie dzis wszystko denerwuje..;/
nie wiem dlaczego.
poprostu hustawka hormonow znow zaczeła swirowac Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 4:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczeze...ufam tu tylko jednemu basenowi,a zeby tam isc potrzebuje moja ciotke albo wujka z karta klienta,a ich nie ma....inne baseny daleko,albo syf...zreszta u nas wichury,pogoda straszna,lotniska zamkniete,grad,wiec wole z domu nie wychodzic:))))
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 1 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group