Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu(part.8)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
varta



Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam prośbę o w miarę profesjonalną odpowiedź, pozwolę sobie na streszczenie suchych faktów:
wizyta u ginekologa zakończona "nieciekwą" informacją :
1.badanie USG nie wykazało na bicie serca płodu/ wg wyliczeń powinno bić
2. w/g założeń lekarza płód ma 8tyg 6dni - CRL 21 mm
3. skierowanie na badania BHCG
4. skierowanie do szpitala w celu usuniecia płodu (awaryjnie)
Pytanie:

1. jakie są realna granice dt. zdiagnozowanego bicia serca płodow?
2. czy jest szansa, że serduszko maleństwa które w/g wyliczeń ma 8 tyg ODPALI?
3. czy płód w 7 tyg może nie wykazywać bicia serduszka?
(w/g mojej oceny szacowany wiek maleństwa to może być nawet 7 tydz)

z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam wszystkich w Nowym 2012 - miejmy nadzieję dla wszystkich cudownym Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 10:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej ciezarowki Wink
jak sie czujecie?
ja od paru dni juz czuje kopniaki Smile
fajne są.
narazie nieregularne ale wiem ze to napewno to a nie jelita..
najgorzej ze jak maz przyłozy reke to mały przestaje, ale mam nadzieje ze z kazdym dniem bedzie mu coraz ciasniej i nie bedzie miejsca na "ucieczki" Wink
usg połowkowe mam 14.01. wiec prosze trzymac kciuki za synka Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Varta, nikt Ci zapewne lepiej nie odpowie na te pytanie niż lekarz Sad
Piszesz raz o 7 tygodniu, raz o 8, a na początku, że to 8 tyg i 6 dni... więc już sama nie wiem jaki jest wiek ciąży.

Napisać Ci mogę tylko, że u mnie pod koniec 7 tygodnia ( ale licząc ten wiek od ostatniej miesiączki ) dzidzia była za mała, żeby zobaczyć bicie jej serca. Następną wizytę miałam pod koniec 9 tygodnia ( ale też licząc ten wiek od ostatniej miesiączki ) i wtedy serduszko pięknie biło. Natomiast pod koniec 9 tygodnia moje maleństwo miało 18,6 mm, a Twoje już teraz ma 21 mm, więc powinno być widać serduszko, jeśli bije.
Ogólnie serduszko płodu zaczyna bić od 21 dnia jego życia, tylko na początku fasolka jest za mała, żeby to zobaczyć. Tak więc nie ma czegoś takiego, że sece "odpali" później. Może być tylko tak, że go jeszcze po prostu nie widać z powodu małego rozmiaru fasolki.
Myślę, że beta powinna pomóc no i zawsze możesz iść do innego gina, żeby potwierdził Ci diagnozę poprzedniego.

Wind, u mnie póki co, jak mąż przyłoży rękę, to małe też szaleje, więc daje mu się poczuć Smile
Trzymam kciuki za synka! Wink
A ja dopiero 10 lutego może się dowiem co siedzi u mnie pod serduszkiem...
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hellol:))
Ja po wizycie u poloznej...wymacala mi brzuch tak,ze do teraz mnie boli,hehe:P
Ogolnie wszystko w normie,nic ciekawego sie nie dowiedzialam...powiedziala,ze teraz to jest WAITING GAME Wink
i ogolnie powiedziala,ze mam sie nie bac,ze ona dwojke urodzila,a panikara niesamowita i ze jej sie nawet podobal porod....no to mnie pocieszyla:) ale musze przyznac,ze mam fajna polozna,szkoda tylko,ze nie bedzie jej przy porodzie,bo to jest tzw ''community midwife'' czyli taka co jezdzi po przychodniach,po domach pacjentek itp,jej ogolnie w szpitalu prawie nie ma...no ale mam nadzieje,ze trafie na rownie fajna przy porodzie. Powiedziala,ze na dzien dobry mam poprosic o basen,a jak stwerdze,ze nie dam rady to o znieczulenie,ale wtedy oczywiscie wynocha z wody. I tyle jak na razie:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny:))
Musze Wam powiedziec,ze od paru nocy spie jakos niespokojnie...juz pal licho,ze sikam co chwile,pomimo,ze nic nie pije przed spaniem...ze boli wszystko jak sie musze przekrecic i stekam i jecze jak jakas stara baba,ale mam niespokojny sen...mysli w stylu,ze zaraz sie moze zaczac,ze wody mi odejda w lozku i wszystko bedzie zalane...

Wczoraj ogladalam nowa serie One born every minute...plakalam strasznie i bylam tez przerazona,laski darly sie na tej porodowce...a jednej dziecko mialo 10lb10oz...Boze ile to w kilogramach,musze sprawdzic...ok 4.8 kilogramow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I ona rodzila naturalnie...nie mogla wypchac,wiec uzyli AJJ nie wiem jak po polsku to narzedzie sie nazywa,ale wiecie o co mi chodzi...dziecko bylo zestresowane,nie oddychalo,cale fioletowe,Boze...mi az serce stanelo.....Sad i jak sie takie rzeczy oglada to az sie odechciewa...ale na szczescie zaczelo plakac i wszystko ok:)
Czemu cesarki jej nie zrobili?!
Ojj mowie Wam...stres,stres,STRES!!!!!!!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

varta napisał:
Witam,
mam prośbę o w miarę profesjonalną odpowiedź, pozwolę sobie na streszczenie suchych faktów:
wizyta u ginekologa zakończona "nieciekwą" informacją :
1.badanie USG nie wykazało na bicie serca płodu/ wg wyliczeń powinno bić
2. w/g założeń lekarza płód ma 8tyg 6dni - CRL 21 mm
3. skierowanie na badania BHCG
4. skierowanie do szpitala w celu usuniecia płodu (awaryjnie)
Pytanie:
1. jakie są realna granice dt. zdiagnozowanego bicia serca płodow?
2. czy jest szansa, że serduszko maleństwa które w/g wyliczeń ma 8 tyg ODPALI?
3. czy płód w 7 tyg może nie wykazywać bicia serduszka?
(w/g mojej oceny szacowany wiek maleństwa to może być nawet 7 tydz)

Varta Osobiście gdybym usłyszała takie informacje to skonsultowałabym to z innym lekarzem.
Przede wszystkim wszystko zależy od tego kiedy była owulacja . Czasami przesunie się tak bardzo,że wiek dziecka będzie dużo młodszy niż wskazuje z wyliczeń miesiączkowych. Ja byłam u lekarza bodajże w 6 tygodniu i nie biło serduszko. Faktyczny wiek wskazywał 5 tydzień. Serce powinno uwidocznić sie maksymalnie do "teoretycznego" 9 tygodnia. Później już są marne szanse i nie ma co czekać. 7 tydzień to jeszcze można zaczekać . Duzo też zależy od sprzętu i umiejętności gina. Powinnaś zrobić koniecznie badanie bety z powtórzeniem dwukrotnym sprawdzając czy ciąża rośnie. Jeśli nie to niestety serduszko się już nie pojawi
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala moze chodzi Ci o kleszcze?

nie ogladaj takich filmow bo potem meczysz sie psychicznie.
napewno u Ciebie nic takiego nie bedzie Smile
a aktualnie ile Twoj synek wazy???
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wlasnie kleszcze Wink
Wiesz Wind oni tu nie sprawdzaja wagi...tylko przypuszczenie...powiedziala,ze ok 3.5 kg....ale to wiecie przypuszczanie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha rozumiem Smile

porod kleszczowy.. nawet nie chce o tym myslec Neutral

jak sie czujesz??
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze sie czuje,tzn o ile na tym etapie mozna sie dobrze czuc:P
W nocy masakra,wszystko bli i ciagnie:P
DO tego katar i zatkane uszy!! Ehh.....

Wczoraj znow byl seksik:D juz sie nie boje,ze wywolam:))) byloby nawet dobrze:)))

A maly coraz spokojniejszy...chyba juz biedny ma malo miejsca...ale wieczorem potrafi dowalic mi w bok!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Strona 2 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group